Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

De cat am nevoie pt a emigra in US?

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,927
  • Înscris: 25.06.2007

 Jm3k3ritza, on 26 august 2015 - 20:15, said:

  Iti da viza doar pentru 4 luni dar apoi te informezi ce poti face sa primesti viza pentru perioada mai lunga. Cetatenia oricum nu o primesti cadou, dureaza ani...
Nu are legatura cetatenia cu viza de work and travel sau cu viza turistica.

 Vegas123, on 26 august 2015 - 17:18, said:

Seattle
Asa ii zice mai nou la Botosani? :lol:

#38
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
Ma refer ca nu vrei sa ajungi acolo, daca ai dori, ai avea o cale sigura, daca norocuil ti se pare mai nimerit decat munca si calea sigura, inseamna ca nu doresti, e doar un moft..
Asa ca incearca si eu speri sa nu ai noroc. Aici in State pentru a reusi sa traiesti bine trebuie sa muncesti si sa inveti, unde scoala te costa bani frumosi, si multi. In plus trebuie sa-ti strangi TU pentru pensie si sa-ti platesti si asigurarea medicala, care nu e ieftina.
America nu e aia din filme sau care o fabuleaza Vegas, realitatea e mult mai dura si e de preferat in Romania pe treapta de jos decat in State pe treapta de jos

#39
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Da'  de ce va bagati voi in seama cu toti trolli?

#40
wizardofoz

wizardofoz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,626
  • Înscris: 15.01.2015

Quote

Odata ce obtii cetatenie americana, va fi usor sa-l iei si pe fratele tau, fiind ruda de gradul 1.

Fii serios.

 tsunnami, on 26 august 2015 - 17:09, said:


Tu vorbesti din filme?

In ce filme ai vazut aberatiile astea?
Eu zic ca numai din imaginatie.

#41
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

 Vegas123, on 26 august 2015 - 17:04, said:


Cat despre cazare, la fel. Gasesti in aproape fiecare oras mare / metropola americana oameni cu cheia la marginea trotuarului asteptand clienti, conditiile fiind extrem de ok.
Arată-mi și mie orașul în care oamenii stau ca pe litoralul românesc cu cheia la bordură și proprietari dornici să închirieze unuia fără job, fără credit score, fără venit, fără istoric de închiriere și fără referințe. Eventual care să închirieze așa, pentru câteva săptămâni, nu pentru minim un an sau chiar doi.

#42
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

 wizardofoz, on 26 august 2015 - 23:37, said:

In ce filme ai vazut aberatiile astea?
Eu zic ca numai din imaginatie.
Dallas, Ewing Oil, cartoons pentru copii

#43
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

 PeRfecT123, on 26 august 2015 - 16:50, said:

Legal vreau. O sa particip la loterie deoarece nu am rude in SUA si vreau sa incep de la 0 . Voi ce ziceti sa fac prima data cand intru in sua daca ar fi sa câştig?

Iti raspund :revin-o cu intrebarile dupa o saptamana de la obtinerea vizei.
Pana atunci somn usor,vise frumoase si multe-multe postari aberante din toate partile.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate