Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Tigara electronica

  • Please log in to reply
21697 replies to this topic

#18937
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006

 exceswater, on 22 octombrie 2017 - 12:36, said:

Stai ca problema nu e de vascozitate...
Ai pus un 5-10% apă ca să fii convins de asta? Chiar în tanc.
Ori este deja foarte fluidă baza cumpărată?

#18938
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Este deja foarte fluidă baza cumpărată. Si am incercat si cu apa peste.
Aroma pare ok. Cred ca baza e proasta. Ma si miram 500 ml 35 lei

#18939
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Lucrurile-s clare atunci, habar n-am ce ai cumpărat, da' cu eticheta nu potrivește.
Și ieftin nu-i, pe 1/2Kg de VG plătesc 4.5lei
Cu tot cu eticheta potrivită.

#18940
IaSaVedem

IaSaVedem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 05.12.2015
Aromele flavourart și west sunt ok, prețul la baza e corespunzător, acolo se invarte prețul la Killul de baza, ca e vg/pg full vg, din ce descrii tu exista doua probleme, nu ai uns (pre wick) rezistenta noua inainte sa umpli tancul cu lichid, după care i-ai dat wataj mare, rezultatul e un gust de ars, iar rezistenta e compromisă. Ungerea rezistentei noi initial cu lichidul folosit, si un wataj mic pana incepe rezistenta sa is traga lichid, altfel se arde rezistenta e simplu.
Aici e o discutie despre rezistentele respective, cineva a dat de 7 rezistente proaste la rand, asta inseamna ca sunt si defecte din fabrica, pe langa greselile facute mai sus.

Edited by IaSaVedem, 22 October 2017 - 18:20.


#18941
IaSaVedem

IaSaVedem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 05.12.2015
Incearca si chestia asta tot pe topicul respectiv, schimbi oringul de sus, cel montat din fabrica impiedica lichidul sa alimenteze rezistenta la primele pufuri.

Attached Files



#18942
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Il am deja pe ala mic. Asa a venit tancul. Pana acum a mers asa cum era el din fabrica. Cred ca am facut eu ceva gresit.
Azi imi iau din nou baza dar de data asta iau ce foloseam - King Vapure - si pentru ca mi-a placut aroma aia de zmeura imi iau iarasi.
O sa fac proba cu 10 ml din nou dar cu baza in care am incredere.
Presimt ca e baza sau / si rezistente proaste.

#18943
IaSaVedem

IaSaVedem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 05.12.2015
Slabe sanse sa fie baza, de aia e bine sa ai un dripper prin casa, cand astepti lichidul sa se aseze/macereze il testezi putin pe driper dupa 5/10/15 zile. In cazul de fata cu un driper testai imediat calitatea bazei. Singura problema auzita despre o baza a fost iritarea gatului, in cele mai multe cazuri problema apare la bazele cu procent de pg in baza. Pg are propietatea de a dispersa/elimina umiditatea.

#18944
slavyk

slavyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 18.04.2006
Oho, sunt probleme destule și la case mai mari! De aceea, am rămas la o casă mai mică: substitute.ro.

#18945
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Solutia aia cu Oringul ala e fantezie dupa parerea mea.
Acel inel de cauciuc face etans tankul fata de chimney sa nu iti vina lichidul in el. Deci nu are nici o logica.
Eu zic ca ar fi baza pentru ca am fumat pana acum King Vapure cu strawberry si e perfect.
Cred ca baza in sine are un gust ciudat. Ea ca pret este buna numai ca am un feeling ca poate am avut eu ghinion cu sticlele astea doua.
Sunt luate de la ##### si am vazut ca mai sunt probleme pe la ei.
Astazi imi comand baza mea pe care o stiu, rezistente noi de 0.3 si arome si va anunt.

#18946
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ma bate gandul sa trec ori la SMOK TVF Baby ori la un Vaporesso NRG. La noi la tara la Oltenia nu sunt magazine in care sa poti testa atomizoare/lichide asa ca mai astept.
Poate se face si la noi un magazin adevarat ca m-am saturat sa tot cumpar crocodilu'n sac.

#18947
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006
Cam greu de făcut ce zici matale.
Înțeleg de ce-i plăcut, sunt tot client.
Da' să îți pună la dispoziție muștiucuri de unică folosință, să poți încerca și diferite baze/arome, rezistențe, apoi să cumperi de unde vei afla mai ieftin online, nu prea cred să convină vreunui comerciant.
Că sunt și dintre cei care nu se uită la plusul ăla de 10-20% ori cât o fi, numai să plece cu jucăria nouă îi drept, dar sunt prea puțini pentru a face o practică din asta.
Este totuși o afacere, totul în jurul și pentru profit.

Având așteptări deloc, am avut o surpriză plăcută în IuliusMall Timișoara, unde domnul de la vapez.ro (cred) era doxa.
Explica pe îndelete, la orice nivel de înțelegere ai fi fost.
Mie mi-a părut un consultant de vânzări adevărat, așa cum ar vrea simplii vânzători să fie numiți.
Dacă prinzi și matale unul dinăsta, eu zic că tot putem fi mulțumiți Posted Image

#18948
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Inteleg si eu asta,
Sunt convins ca o sa vina multi sa incerce si sa ia dupa aceea de pe net.
Eu unul as plati in plus pentru privilegiul de incerca lichide / hardware ca si eu iau bani pe consultanta in meseria mea, asa ca mi se pare normal.
Ideea e ca m-am saturat sa cumpar lichide/arome dupa denumire si reviewul unora care ori sunt platiti ori sunt cretini, si cand vine lichidul sa fie efectiv o mizerie.
Cu atat mai mult sa iau hardware si sa curga, sa nu imi placa, sa fie prost ca design.
Ce sa mai zic, asta e Romania si in speta provincia. Aici nu gasesti decat Liqua, Dekang si Hagsen, si ceva lichide triste, doua trei magazinute in Mall cu ceva de incepatori.
Daca ar aduce chestii mai interesante, lichide mai bune, ar vapa mai multa lume...

Si apropo de asta, tot platesc o spinare de bani in plus.
Doar ce mi-am luat rezistenta EUC Vaporesso de 0.4 (" Doar asta avem ! De 0.3 la comanda ! ") - modul cumparat de la ei... cu 18.90 RON
In contextul in care pe net e 9 lei.
"Patronul" sau managerul de zona vapa calm langa stand un pishcarici din ala de beginner.
Nu i-am mai zis nimic ca l-am intrebat si data trecuta de lichide mai destepte si a inceput sa imi explice ca e greu si etc.

Eu stiu ca pare pierdere dar daca ar face o chestie de samples - cat sa pui in tigara sa incerci - 2 mililitri ? Si dupa aia mi-as lua 100  ?
Toti vor profit dar nici unul investitie.
Dar clar eu nu imi mai iau nimic din magazine din astea. Chiar nu merita. Si incep sa le evit si pe unele din online ca e plin de fake uri si de mizerii

Nu am bani sa incep eu ca as face productie de lichide. Litrul de VG e cativa lei, la fel PG, o aroma buna nu sare de 20 25 de lei hai 30.
Dublezi banii imediat dar iti trebuie autorizari si etc.

Edited by exceswater, 23 October 2017 - 14:09.


#18949
slavyk

slavyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 18.04.2006

 exceswater, on 23 octombrie 2017 - 11:37, said:

Solutia aia cu Oringul ala e fantezie dupa parerea mea.
Acel inel de cauciuc face etans tankul fata de chimney sa nu iti vina lichidul in el. Deci nu are nici o logica.
Te referi la kayfun-ul cu alimentare pe sus si reglajul alimentarii cu lichid din postul meu de acum 3 ani de pe rovapers?!

Edited by slavyk, 23 October 2017 - 18:28.


#18950
IaSaVedem

IaSaVedem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 05.12.2015

 exceswater, on 23 octombrie 2017 - 12:57, said:

Ma bate gandul sa trec ori la SMOK TVF Baby ori la un Vaporesso NRG. La noi la tara la Oltenia nu sunt magazine in care sa poti testa atomizoare/lichide asa ca mai astept.
Poate se face si la noi un magazin adevarat ca m-am saturat sa tot cumpar crocodilu'n sac.
Nrg de la vaporesso e slab, iar tfv8 baby trebuie sa umbli cu damigeana de lichid la purtator, ca la orice tanc smok. In schimb rezistentele pre made smok sunt printre cele mai reusite si rezistente, dupa care urmeaza cele de la aspire. Asa ca te sfatuiesc sa iti iei un tanc de la aspire, nu sunt asa gurmande in comparatie cu smok. Un kit alien l-am donat de curand cu tot cu tanc unui prieten din tara, pot vorbi cu el sa iti trimita tancul nefolosit absolut deloc, si 2 rezistente cu care vine in pachet.

Edited by IaSaVedem, 23 October 2017 - 18:42.


#18951
Brick Top

Brick Top

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 25.10.2005
Recomandati-mi ceva pana in 200 ron. Sunt un incepator total si fumator de ocazie (1/2 pachet/weekend). Nu caut sa fiu neaparat locomotiva. Ma uitam la Joyetech Ego AIO(~100 ron), dar sunt dispus sa maresc bugetul pana in 200 ron pt. ceva mai bun.

Am citit cateva sute bune de pagini din thread-ul asta, dar n-am ajuns la nici o concluzie.

Edited by Brick Top, 23 October 2017 - 22:13.


#18952
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
E OK și AIO, cu aia am început și eu,însă îți recomand să mai suplimentezi bugetul la 300 lei și să îți iei un kit Zelos cu atomizor Nautilus 2. E diferență mare între ele, merită fiecare leu în plus.
https://www.smokeman...pire-zelos.html

Uite aici și un review
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sjuKHVjdEk8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by M@nuel, 23 October 2017 - 22:35.


#18953
IaSaVedem

IaSaVedem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 05.12.2015
Nautilus 2 vroiam și eu sa recomand, am așteptat sa vina cineva cu o recomandare buna, eu nu am mai vapat mtl de 2 ani.
Nu sunt de acord cu modul inclus în kit, ar merge luat un evic primo sau ceva mai compact cu 2*18650.

#18954
Brick Top

Brick Top

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 25.10.2005
Multumesc de recomandari, dar nu sunt dispus sa cheltui 300 ron inca.

Mai ma uitam la review-uri si la asta. Ce parere aveti?

Aspire Premium Kit
1 x Baterie Aspire CF VV+ 1000mAh (voltaj reglabil)
1 x Atomizor Aspire Nautilus Mini
195 RON
https://www.smokeman...remium-kit.html

Edited by Brick Top, 23 October 2017 - 23:23.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate