Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

diStefano Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
alcapone17

alcapone17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 16.03.2007
Salut,

Are cineva informatii despre acest ansamblu rezidential. Am vazut ca exista un corp care a fost dat in folosinta si inca unul care este acum la vanzare.

Multumesc

#2
GLDexTer

GLDexTer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.11.2006
Poti sa dai mai multe detalii ?!
Ca de exemplu unde este ?
Am o vaga idee ca te referi la cel de la intersectia bulevardului Bucurestii Noi cu Strada Pajurei, vis-a-vis de iesirea sudica a statiei de metrou JIULUI si langa KAUFLAND Bucurestii noi.

#3
alcapone17

alcapone17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 16.03.2007
Da despre acel bloc este vorba. Cel de 16 etaje de langa Kaufland din intersectia Pajura cu Bucurestii Noi. Stiu ca trebuia sa fie finalizat prin ianuarie dar vad ca si acum este santier acolo...

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am fost eu si am vizionat acolo, insa am decis repede ca nu o sa cumpar.
Cateva dintre motivele mele:

- santier, santier, santier! mai e mult de lucru acolo, iar estimarea agentului de "2 luni e gata tot" deja ma face sa mi se ridice parul in cap, avand experienta cu 2 tepe similare inainte
- am fost in apt de 3 cam din blocul inalt, de 14E. Tipul de apt cu bucataria cu iesire in luminator am exclus-o din start, era sub orice critica. Al 2-lea tip ar fi fost interesant daca nu avea un ditamai stalpul de cca 2mp+ in mijlocul livingului
- la et.10 unde am vizionat am ramas socat cand am deschis geamurile si era sa cad in gol!!! asa ceva nu este posibil! nicio balustrada, absolut nimic. Nu poti sa lasi un copil singur in casa in felul asta.
- foarte secretosi ref. la finisaje. Am intrebat daca pot sa-mi pun niste finisaje superioare si sa suport diferenta si mi s-a raspuns pe un ton ff. arogant ca "ei nu-si permit sa-mi pun eu orice fel de finisaje in apt fiindca mai apoi, daca o sa-l vand, o sa creada lumea ca au pus ei finisaje "de kko", si le strica imaginea". Sincer nu stiu la ce imagine se refera, ca n-am vazut nimic deosebit acolo. Dupa faza asta am spus pas direct.
- am mai trecut recent pe-acolo si, cu toate ca mi se pare ca au trecut cele "2 luni" de la vizionare, nu s-a miscat nici macar un pai de atunci si pana acum.
- ma asteptam ca macar sa ai o priveliste frumoasa de la et. 10. De unde, vezi un depou RATB, vreo 2-3 gropi de pamant si ... cam atat.
- mi-au aratat ceva din finisajele lor ... ff. ieftine. Niste usi de 2-3mil/buc, cred, la cum pareau. Centrale termice fara condensatie ca deh, "le-am cumparat deja".

Garajul subteran necesita lucrari, peste tot sunt necesare lucrari fiindca peste bloc deja au trecut niste ani si oricum n-a fost lucrat cine stie ce.

Parerea mea, cu toate ca pretul e bun - PAS.

Edited by MembruAnonim, 20 March 2016 - 00:45.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate