Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Omagiu marei doamne a comunismului stalinist, tovarasa Ana Pauker

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
596 replies to this topic

#253
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Posthoria66, on 22 august 2015 - 13:37, said:

A nu avea optiune politica nu este laudabil.... Este cam egal cu pasivitatea.
Asta e tot din propaganda sionista, a nu vedea cine dirijaza de deasupra e grav.
Optiunile sunt false, o singura optiune ar trebuii sa aibe pamantul HRISTOS, dar manipularea sionista iezuita functioneaza perfect.
Ati votat si cu stanga si cu dreapta, si cu ce ati blocat planul mondial luciferian.
Sigura diferenta intre aceste parti este modul de lucru finalul rezultatul final fiind tot satanismul (ateist in fata).

#254
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,413
  • Înscris: 23.11.2006

View PostgingisKHAN2015, on 22 august 2015 - 13:37, said:

Nope .Insemna ca societatea e dezvoltata si industrial si agricol si n toate ramurile .Parerea me  !
Pai si in final tot cam aia inseamna. Ca daca se poate trai bine din agricultura, vine si apa, si canalul, si asfaltul... etc. Ca la oras (la industrie) se cam ridicase nivelul.

#255
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Posthoria66, on 22 august 2015 - 13:40, said:

Nu va mai contrati. Eu am senzatia ca de pe contul lui @vio posteaza cel putin 2 persoane.

Are dubla personalitate, cand e in calitate de femeie (om), cand e in calitate luciferiana, de ateismul are multe cai de lucru, uneori te tradeaza.

#256
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Posthoria66, on 22 august 2015 - 13:40, said:

Nu va mai contrati. Eu am senzatia ca de pe contul lui @vio posteaza cel putin 2 persoane.

te rog frumos sa respecti munca....tura este de 6 ore.

#257
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Valeu . Adica e cu serpilienii si reptilienii banatanului nostru drag Fortuna   ? Lorin Fortuna  !  Posted Image

Edited by gingisKHAN2015, 22 August 2015 - 13:45.


#258
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postanoniymus, on 22 august 2015 - 13:42, said:

Are dubla personalitate, cand e in calitate de femeie (om), cand e in calitate luciferiana, de ateismul are multe cai de lucru, uneori te tradeaza.
Mersi de complimeente.
mi-ai devenit simpatic...

#259
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View PostgingisKHAN2015, on 22 august 2015 - 13:44, said:

Valeu . Adica e cu serpilienii si reptilienii banatanului nostru drag Fortuna   ? Lorin Fortuna  !  Posted Image

Nu, e cu d'aia, e cu cine stie ea mai bine, si cu cine nu-ti dai seama tu pentru ca au bune calitati de mincinosi, si se ascund in spatele cuvintelor, cu dublu sens.
Sustnie satanismul si se vede ca o satanista ca ana pauker e cinstita de ea.
Baga la cap ti-o spune un evreu care stie ce vorbeste despre cine conduce inca din antichitate.
o sa vina o criza financiara mare prin primavara, atunci sa-mi spui daca stiu ce vorbesc, in rest nu ma ironiza ca nu castigi nimic.
Eu nu te-am ironizat daca ai observat.

Iar daca tu asociezi orice om care spune ca x e condus de ganduri necurate asociezi cu credinta in reptilieni, esti mult prea ignorant, usor de manipulat.
Parca tu esti ala care sta-n chirie si se plange, pai sincer iti spun iti meriti soarta, ignoranta ta nu te lasa sa avansezi material si nici atat spiritual.

Edited by anoniymus, 22 August 2015 - 13:54.


#260
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Ce zicea presa vremii

„Numai ovrei“, scria ziarul „Universul“ despre cei 19 comuniști din lotul Pauker. „Nu chiar toți“, anunța ziarul „Dimineața“, iar publicația „Porunca Vremii“ scria: „Desigur, mai sunt printre ei și unguri“.

Edited by vio69a, 22 August 2015 - 13:52.


#261
kyrre

kyrre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,961
  • Înscris: 27.05.2010
Nu-l bagati in seama pe horinca bacs despre lupta anti comunista din Romania. Omul are o agenda clara, ungurii sunt cei mai frumosi, destepti si sunt singurii care au luptat impotriva comunismului, in vestita revolutie din 56. Restul popoarelor au fost toate comuniste, au acceptat cu placere comunismul si "binefacerile"lui. De aici si negarea sau minimizarea luptatorilor anti comunisti din Romania. Atat si nimic mai mult.

Oh, am uitat ungurii mai sunt si autonomi. Sau secuii, dracu mai stie.

#262
anoniymus

anoniymus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,463
  • Înscris: 18.10.2014

View Postkyrre, on 22 august 2015 - 13:54, said:

Nu-l bagati in seama pe horinca bacs despre lupta anti comunista din Romania. Omul are o agenda clara, ungurii sunt cei mai frumosi, destepti si sunt singurii care au luptat impotriva comunismului, in vestita revolutie din 56. Restul popoarelor au fost toate comuniste, au acceptat cu placere comunismul si "binefacerile"lui. De aici si negarea sau minimizarea luptatorilor anti comunisti din Romania. Atat si nimic mai mult.

Oh, am uitat ungurii mai sunt si autonomi. Sau secuii, dracu mai stie.

Bosgorii din Romania sunt impartiti in doua.
1. SECUI
2. Maghiari.
Secuii au avut o intelegere de la Mihai Viteazu si pana la comunisti, despre o autonomie culturala.
Maghiarii n-au avut nici o intelegere, pe ei nu i-au vrut nici aia de la Budapesta , nici secuii, si nici noi sasii sau romanii.
Maghiarii se agata de intelegerea secuilor cu romanii, dar uita ca ei nu erau pe acolo, iar intelegerea se referea doar la partea culturala si viza doar judetul Covasna.
La ultimul recensamant secui s-au declar cam 300 de oameni, restul dintre ungurii s-au declarat maghiari, deci ei n-au nici o intelegere cu noi, ii suportam ca n-ai unde sa-i duci.

Edited by anoniymus, 22 August 2015 - 14:03.


#263
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
@ anonymus , nu te ironizez deloc poate confund luciferii cu reptilienii , asta da aici nu le prea disting , spune-i si ignoranta .Chiria e din alte cauze si nu m-am plans , chiar nu . Sunt ignorant recunosc dar ma tratez , uite m-am inscris pe forum , e primul pas .

#264
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

View Postvio69a, on 22 august 2015 - 13:44, said:

te rog frumos sa respecti munca....tura este de 6 ore.

Posted Image

Scuze, dar nu m-am putut abține.

#265
Marcel_P

Marcel_P

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,113
  • Înscris: 08.02.2013

View PostThinkAbout, on 22 august 2015 - 12:22, said:

nu, te contrazice Noul Testament
Spoiler

La subiect, te rog! Acest topic este dedicat măreţelor realizări şi împliniri ale tovarăsei Ana Pauker. Avînd în vedere originea domniei sale, din poporul ales, omagiază această mare personalitate. Mîine, poimîine o putem pune în locul "antisemitului" ăla de Eminescu. Şi există şansa de primi cadou un pachet majoritar de acţiuni al vreunei mici bănci. Posted Image În plus, avem "binecuvîntarea" legală din partea C.C. al P.S.D. şi P.N.L. , al S.R.I., al D.N.A., a Curţii Constituţionale şi a Ambasadei Americane. Nu te zgîrci cu complimentele şi laudele, chiar dacă ai impresia că faci cultul personalităţii! Posted Image Cu puţin talent poţi încerca şi cîteva ode pentru că pruncii de la grădiniţă pot fi mai uşor "spălaţi pe creier", dacă textul are rimă.
Mult succes colega! S-auzim numai de bine! De binele făcut de tov. Ana Pauker! Posted Image

Edited by Marcel_P, 22 August 2015 - 14:37.


#266
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
" Sentimentul soarelui rasarit in zori .
ale tale sunt patrie , pentru totdeauna "

#267
mihai1241

mihai1241

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 07.02.2013
Nu prea se pupa.Da ceva cu internationalismul.

#268
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Interesant ca mare parte din cei "epurati" in vreme lui Dej, dar multi din copii si rudele comunistilor de baza traiesc azi in Israel.
Sau au trait

Gaston Marin, in functii politice din din 45 pana in 82, pleaca in 1989 in Israel

Sorin Toma - Moscovici- , ofiter in armata sovietica, redactor sef la Scanteia, in functii de stat pana in 1961, a ales si el in 1979 sa traiasca linistit batranetile cu familia  in Israel

Ioana Constantin, fiica adoptiva a sotilor Gheorghe Pintilie (1902-1985) si a Anei Toma (Grossman) traieste in Israel

col. Mişu Dulgheru (Dulberger) activ in securitate pana in 52 este in Israel din anii 80

Iordana (prima sotie a lui Valentin Ceausescu) si Daniel copii lui  Borila emigrati in 80 in Israel, apoi in Ameriica

Franco Sandu ,Lenobel Barbu, Mahler William, Negru Nicu, etc.

Moartea lui Dej si epurarea ce a urmat, a trimis instant in Israel 108.000 evrei romani

Edited by vio69a, 22 August 2015 - 14:52.


#269
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007

View Postvio69a, on 22 august 2015 - 13:38, said:

Ce sa facem..Ana Pauker nu a fost precupeata, nu ne place, dar, nu a avut stil de precupeata, educatie si comportare de precupeata.
Cu studii de medicina incepute si ca profesoara de ebraica la scolile evreiesti.
Ca traducatoare oficiala la Editura politica cand a a iesit din functii, cu un frate, Haim  Robinshon, apreciat poet in limba ebraica in Israel...

Aici iti dau dreptate, intr-adevar, Pauker nu prea era pe stil precupet.
Lenuta era...



@Horia, ai facut "traduceri" interesante.

Ar trebui sa scrii un dictionar "romano - lemnos",  cu interpretari si analogii ! ...

Posted Image

View Posthoria66, on 22 august 2015 - 13:40, said:

Nu va mai contrati. Eu am senzatia ca de pe contul lui @vio posteaza cel putin 2 persoane.

Hmm...
Strange...
Posted Image

aceeasi senzatie o am si eu, de "Dr. Jekyll and Mr. Hide "...

Edited by sylvius, 22 August 2015 - 15:16.


#270
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Dar cel mai original amanunt din viata Anei Pauker l-am aflat la alegerea lui Ceausescu in comitetul Central.
Tovarasii se cam opuneau.Cei ce il stiau mai de mult chisr spuneau ca nu a avut o comportare demna in penitenciar.
Ar fi sustras mancare din pachetele primite de  colegi...
Dej,  Chivu Stoica si Gheeorghe Apostol, cei mai indreptatiti sa confirme taceau.
Asa ca Ana Pauker peseaza, ajutata de Moghioros si propunerea este admisa.
calea lui Ceausescu este deja libera................

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate