Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 

Telekom România: C.A.M. C.I. +

- - - - -
  • Please log in to reply
264 replies to this topic

#253
gmowner

gmowner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 13.02.2015
Salut.
Imi puteti spune, va rog daca pentru televiziune DTH de la Telekom, in cazul in care folosesc modulul CI+ mai trebuie introduse in TV cablurile de la antena satelit, cele care pana acum erau cuplate la receiver?
Multumesc.

#254
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
Telekom DTH (satelit) nu folosește CAM CI+! Doar televiziunea prin cablu are așa ceva!

P.S. Și da, oriunde se folosește CAM CI+, cablurile se inserează direct în televizor, pentru simplul motiv că acesta joacă rolul de receiver acum (în el se află tunerul de recepție).

#255
GeluVoda

GeluVoda

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.06.2020
Salut, îmi puteți spune cât costa chiria la card ci+? Nu am văzut nicăieri specificat pe site la ei.

#256
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,008
  • Înscris: 27.02.2006
primul echipament este gratuit pe intreaga perioada contractuala. al doilea echipament este in chirie a carei valoare este de 2.5 euro / luna. Obs.: euro la telekom are o valoare mai mare decat euro la cursul oficial al BNR.

#257
BogdanManuel

BogdanManuel

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 24.05.2016
salut
cum se poate comanta un modul CI+ online?

#258
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
Probabil din cont...

#259
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010

 BogdanManuel, on 09 iunie 2020 - 18:17, said:

salut
cum se poate comanta un modul CI+ online?

Tre sa suni in CC, in myaccount sau pe site nu ai optiunea asta..de parca n-ar vrea sa vanda module ci+ .

#260
silvc

silvc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 18.08.2010
Salut, nu am folosit TV-ul o saptamana si acum nu functioneaza posturile PRO TV HD, Antena 1 HD etc. primesc Eroare card CI- Your viewing card is not entitled for this channel

Exista vreo optiune pe site sa reinitializez Cardul CI+ ?

#261
dany23ro

dany23ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 16.08.2007

 silvc, on 18 iunie 2020 - 10:54, said:

Salut, nu am folosit TV-ul o saptamana si acum nu functioneaza posturile PRO TV HD, Antena 1 HD etc. primesc Eroare card CI- Your viewing card is not entitled for this channel

Exista vreo optiune pe site sa reinitializez Cardul CI+ ?
trebuie sa suni la relatii cu clienti

#262
raul_20082001

raul_20082001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.12.2010
Salut, as avea nevoie de o informație :
-am abonament la un receiver HD cu card inclusiv ,la Telekom, eu sunt plecat în afara României
-receiverul nu mai funcționează de vreo luna și nu îl pot schimba deoarece trebuie sa o fac personal și nu reușesc pana anul viitor sa ajung în România
-as putea folosi cardul cu un modul Ci+ în continuare sau funcționează doar cu modulul de la Telekom?
Mulțumesc frumos

Edited by raul_20082001, 28 August 2020 - 11:59.


#263
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010

View Postmarcel201, on 27 februarie 2021 - 17:26, said:

Salutare, aveti idee de ce nu se instaleaza profilul Telekom Romania sa le pot scana si sa le ia in ordinea lor, pe categorii cum e pe satelit de exemplu ? Am Modul CI+ iar tv este un Samsung smart tv din 2016 cu o pata frumusica pe el Posted Image.
Ciudat este ca la optiunea unde deobicei selectez intre Antena, Cablu sau Satelit apare si Telekom Romania si nu la Selectare Operator unde apare doar DIGI, UPC si Altele.
Am incercat sa selectez la semnal Telekom Romania si ramane doar optiunea de scanare unde dupa imi apare ca modulul CI instaleaza profilul operatorului insa tot timpul da failed.
Attachment IMG_20210227_171147.jpgAttachment IMG_20210227_171203.jpgAttachment IMG_20210227_171215.jpgAttachment IMG_20210227_171510.jpg
Vreo solutie? la voi cum e? Poate fac eu ceva gresit, inca nu m-am apucat sa scot modulul CI din tv.
PS, am postat unde nu trebuia prima oara.

#264
Ichim94

Ichim94

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.04.2021
Buna ziua,
De cand am instalat televiziunea digitala de la telekom imi apar macroblocuri pe posturile hd. Am 3 televizoare noi de la samsung cu ci+ si un ricever. Doar pe cele cu ci+ apar macroblocuri. Am testat si pe un tv samsung mai vechi cu ci+ si nu am probleme. Tehnicieni de la telekom nu stiu care ii problema (semnal si calitate 100%. Se poate rezolva?

#265
ilbiscione

ilbiscione

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 10.03.2022
Salut,  as dori sa achiziționez un card CI+ pentru un al treilea TV proaspăt achiziționat,  pe celelalte 2 am Decodor Samsung de la Telekom. Întrebarea mea este,  știe cineva vreo procedura de achiziționare a smart cam-ului și ce situri ar putea fi? Mulțumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate