Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Lucifer

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
337 replies to this topic

#91
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Sa vedem. Eu le-am sugerat-o acu vreo luna.

#92
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Si azi apare un nou episod ( desi initial trebuia sa fie pauza pana la craciun ).
Probabil s-au imbatat prea tare ca o tin numai in petreceri - cam toti actorii au ziua de nastere in perioada asta. Azi  e ziua lu aia mica. Ieri a fost a lui "Maze", saptamana trecuta "Ella"  si "Chloe".

Episodul de azi este ... Sinnerman.

#93
danv6

danv6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 552
  • Înscris: 30.12.2010
Am vazut aseara episodul 10. Sinerman ca Sinerman, marea surpriza este dezvaluirea identitatii locotenentului Pierce.

#94
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012
E, nu-i chiar cea mai mare surpriza. Pierce era dubios de la inceput. Intrebarea e ce vrea....

#95
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Era dubios, dar nu cred ca se astepta nimeni sa fie Cain.

#96
diogene_din_butoi

diogene_din_butoi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 29.07.2012
Vikkyi a ghicit oarecum. A presupus ca Sinnerman e Cain...Amu' sa vedem ce vrea. Mai este vreun episod acum sau e vacanta?

#97
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Da, a fost pe-aproape. Culmea e ca si eu am fost pe-aproape, dar nu aici pe forum ci intr-o discutie cu producatorii. Am avut o teorie dupa primul episod in care a aparut Pierce, cum ca ar lucra cu Sinnerman, dar am renuntat la ea dupa episodul cu Maze in care apareau dosarele lui Pierce si numele lui Gaudium, care nu aparuse in show. Acuma va trebui sa aflam cine e Gaudium, ca nu putea exista dosar cu el daca nu va apare in serial...

E vacanta de Craciun. Urmatorul episod e pe 1 ianuarie si va fi unul mai "naspa". Cel putin ptr mine. E un flashback - o sa faca un scenariu prin care sa preia "amintiri" din primele sezoane.
Ca poate le-am uitat cumva...

#98
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Alt episod de umplutura?! Sezonul asta mi se pare cel mai slab dintre toate, prea mule episoade "speciale" si fara legatura cu story-ul. Ar putea lucra la character developement-ul unor personaje in loc de episoadele astea. De exemplu despre Pierce nu stim aproape nimic, ce plan are, ce motiv, cine e Sinnerman, de ce a lucrat cu el, etc. Toate acestea sunt intrebari la care probabil vom primi raspunsul pe graba intr-unul din episoadele finale, cand de fapt ar putea crea un build-up la toata treaba asta. Dar ma rog, poate n-am vazut inca surprizele...

#99
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Adevarul e ca sezonul asta a cam fost facut varza de cei de la Fox.
Episodul asta trebuia sa fie al 6-lea. in ordinea corecta.

De 1 ianuarie producatorii vroiau sa dea un episod "flashback" cu secvente din primele 2 sezoane.

Cei de la Fox au difuzat episoadele intr-o ordine stiuta doar de ei.

Parca vad ca se repeta istoria cu Firefly - care a fost anulat dupa ce toate episoadele ua fost difuzate in mod aleator - nu intelegeai nimic din ele. In scimb dupa ce a aparut pe DVD si blu-ray in ordinea corecta a castigat enorm de multi fani. Si atunci tot Fox avea drepturile de distributie.

Sau poate Disney dupa achizitie vrea sa elimine Concurenta - Lucifer e un  personaj Vertigo ( DC Comics ) - concurentul Marvel care e detinut de Disney.

#100
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005

View Postvladul_care_este, on 07 ianuarie 2018 - 14:08, said:

De exemplu despre Pierce nu stim aproape nimic, ce plan are, ce motiv, cine e Sinnerman, de ce a lucrat cu el, etc
Cum adica nu stim ?

#101
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Probabil nu a vazut ultima scena din episodul de anul trecut.

#102
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005
Mie unul mi-a placut "prima zi"

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qXIFssA_-Y0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#103
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Da, luate separat episoadele au fost bune - poate mai putin Sinnerman - erau asteptari mul mai mari ptr episodul respectiv si a fost cam slabut.

Dar amestecarea lor a fragmentat povestea. Si nici producatoriii nu par foarte incantati de idee.\

Episodul care trebuia difuzat pe 1 ianuariie va fi peste 2 saptamani - tocmai ce au mentionat cei e la Fox.

#104
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009

View PostMarianG, on 07 ianuarie 2018 - 19:05, said:

Cum adica nu stim ?

View Posteiffel, on 07 ianuarie 2018 - 20:57, said:

Probabil nu a vazut ultima scena din episodul de anul trecut.


Am vazut toate episoadele, sunt la zi cu el. Stim ca Pierce e Cain, dar asta complica si mai tare povestea pentru ca implica faptul ca el ar fi defapt Sinnerman pentru ca dupa cum stim din Biblie, Abel a fost ucis de Cain, de aici si eternal damnation-ul lui Cain. Dar din nou, trebuia un build-up, asa, Pierce de-abia a aparut in sezonul asta, acum una-doua l-au facut villain, pare prea grabita actiunea si prea putin developement.

#105
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005
Serios ... asta gasesti tu incomod ?
Eu unul mi-s tare curios ce stie el de Chloe? De ce o protejeaza?
Asa vrea el ? Asa vrea Lucifer ? Evident ca Luci nu-o vrea ranita pe Chloe, dar totodata vrea sa fie el cel ce o protejeaza.

#106
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Din ce am inteles de la producatori introducerea lui Pierce in serial a fost ca sa mai coloreze un pic atmosfera in jurul lui Chloe si sa-l faca "gelos" pe Lucifer - un fel de competitie intre cei doi ptr Chloe.
Ce va evolua mai departe insa nu se stie. Doar ca Pierce va fi prezent in aproape toate episoadele care mai sunt din sezonul asta.

Curiozitatea mea este mai mult cine e Ella si care e rolul ei acolo. Ptr ca aproape in feicare episod in ultimul timp a fost cate " o lingurita" de informatie legata de ea. Aude voci ( dar e un lucru bun din ce se zice ), poate vedea lumina sau intunericul in avocata... Si din pacate nici macar actrita care o joaca nu stie cum va evolua mai departe,.

#107
claudiubgd

claudiubgd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 30.01.2011
Noroc cu Tom Ellis că joacă genial, pt că serialul e.. Departe de ce îmi doresc eu și din ce am mai frunzarit pe net e o opinie generală.


#108
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Au ridicat un pic prea sus stacheta cu sezonul 1 care a fost bestial.

Sezonul 2 a inceput ca o telenovela cu familia lui Lucifer acaparand toata actiunea. De pe la episodul 6 a inceput sa creasca serialul si incepand cu episodul 9 a ajuns la nivelul primului.

Sezonul 3 a inceput in forta - primele 2 episoade fiind la nivelul finalului sezonului 2 - practic trebuiau sa fie episoadele de final in sezonul 2 - atunci au fost filmate, impreuna cu Vegas with some raddish.

Dupa care au inceput "belelele" cu episoadele standalone intercalate intre episoadele normale si inversarea ordinii unora. Mie imi par ok luate fiecare in parte, dar s-a stricat sirul povestii si asta nu e ok - nu prea mai intelegi nimic. Asta e specific Fox.

Iar episoadele standalone sunt legate de faptul ca sezonul 1 avand succes, s-au adus noi caractere in serial si acum fiecare vrea sa aiba posibilitatea sa-si joace rolul - asa ca au facut standalone-uri care focuseaza pe cate un caracter. Oarecum asa se strica multe seriale americane. E un fel de pattern. Sunt foarte putine care au mers cu aceleasi caractere de la inceput pana la sfarsit. Cand incep sa se adune se strica si povestea ca trebuie facut loc ptr ele, automat actorii principali nu mai au spatiu sa se desfasoare, cresc cheltuielile...

Eu as fi interesat care ar fi fost ordinea corecta de difuzare a episoadelor - la unele imi pot da seama, dar la altele nu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate