Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Ansamblul Rezidential Top House - Park Metalurgiei

- - - - -
  • Please log in to reply
442 replies to this topic

#415
dedes777

dedes777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 31.03.2007
:)

#416
sovu

sovu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 29.05.2015

View Postzavalita, on 04 august 2016 - 21:52, said:

Colegul de unitate... si lui i se pare ca a cotizat statul pentru el din impozitele platite de civili, 15 ani, ca sa-si traga pensia cat leafa la 50 de ani ?
Pe de alta parte, elita unei tari este compusa si din diversii colegi de unitate, toti cu burdihane eroice rezultate in urma pierderii bataliilor cu bateriile de vin.
Sanatate si pensie scurta, nu de alta, dar eu ti-o platesc:)

MS zavalita, eu nu o puteam zice mai bine sau macar la fel de bine. Gandim la fel si sunt multi altii care gandesc la fel de aceasta categorie speciala!

Ce poate nu stii tu zavalita este ca aceasta categorie speciala are in plus PENSII SPECIALE !
Doctorul si profesorul (plagiator), aparatorul minerilor(pe Cosma insusi) si mare iubitor de tara si neam(UNPRist convins), om ce merge doar cu coloana oficiala la cumparaturi, cina sau WC, mor politisti pe motor pentru asta(Bogdan Gigina), penalul Oprea a dat (apoi a redat) multe drepturi necuvenite acestor indivizi ce ne-au aparat tara de la birou si la 45-50 ani ies la pensie + pensie speciala. Sper sa vedem acest personaj unde ii e locul (dupa gratii) si nu in parlament din toamna.

In rest si eu ii doresc ce i-ai dorit si tu dumnealui, viata "lunga", si sa se "bucure" de Top House Metalurgiei, ca deh si aerul de Busteni e poluat.

O sa zici ca e frustrare, dar e setea de dreptate si de indreptare a lucrurilor incorecte.

Edited by sovu, 05 August 2016 - 08:51.


#417
BineluiCristian49

BineluiCristian49

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.07.2016

View Postzavalita, on 04 august 2016 - 21:52, said:

Colegul de unitate... si lui i se pare ca a cotizat statul pentru el din impozitele platite de civili, 15 ani, ca sa-si traga pensia cat leafa la 50 de ani ?
Pe de alta parte, elita unei tari este compusa si din diversii colegi de unitate, toti cu burdihane eroice rezultate in urma pierderii bataliilor cu bateriile de vin.
Sanatate si pensie scurta, nu de alta, dar eu ti-o platesc:)
Pensia mi-am platit-o singur .Am mai spus-o.Dar se pare ca din pacate invidia devine o caracteristica de baza la romani secondata de prostie rusinos de evidenta.
Cred ca ar trebui sa-ti faci griji pentru cei care-ti vor plati tie pensia ,in cazul in care mai apuci acest moment ,daca nu mori de invidie intre timp.In rest numai bine si viata lunga.

#418
zavalita

zavalita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.01.2016
Cum stati baieti cu barca in casa noua din Top House ? Permite pescaj mediu sau e doar pt. caiac ?

#419
zavalita

zavalita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.01.2016

View Postzavalita, on 23 august 2016 - 20:32, said:

Cum stati baieti cu barca in casa noua din Top House ? Permite pescaj mediu sau e doar pt. caiac ?
O cumparatoare de la demisol Top House Binelui isi ia banii inapoi de la dezvoltator. Norocul ei ? A cumparat cu cash !

#420
Username2017

Username2017

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.03.2017
Salutare ,este cineva care a trecut prin infiintarea unei asociatii de locatari ?
Se poate infiinta inainte de a fi terminat blocul de locuinte ?

#421
acelasi_18

acelasi_18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 12.01.2010

View Postmikemaniack, on 11 august 2015 - 08:08, said:

Discutii libere despre Ansamblul Rezidential Top House - Park Metalurgiei.

Buna ziua,

Va rog o parere a celor care au cumparat aici la top hause- jilava.. cateva detalii
vad ca parerile sunt inpartite, iar topicul foarte vechi
multumesc

View Postcteodorab, on 11 august 2015 - 08:34, said:

Buna,

sunt interesata sa contractez un apartament cu doua camere in acest ansamblu. Cei care au facut-o deja, ce parere aveti despre constuctie, dezvoltator, termene, materiale, etc.
buna
ai cumparat ap in top house?
am nevoie de o parere a cuiva care locuiste acolo ca si eu vreau sa fac acest lucru

va multumesc

#422
Nobodys

Nobodys

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.05.2017
Salut! A primit cineva diferenta de curs valutar EURO inapoi? fata de cei 4.6 lei stabiliti la antecontract?
Multumesc

#423
razvan_3asy

razvan_3asy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 19.03.2008
A facut cineva rezervare pe noul proiect din metalurgiei?

#424
razvan_3asy

razvan_3asy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 19.03.2008

View Postrazvan_3asy, on 21 martie 2019 - 09:31, said:

A facut cineva rezervare pe noul proiect din metalurgiei?
Nimeni? 😁

#425
razvan_3asy

razvan_3asy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 19.03.2008
Avem rezervari in Bl 1 de pe Metalurgiei ? Noul Top House Residence?

#426
alexa_miha

alexa_miha

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.01.2018
Nu a mai făcut nimeni rezervare în noul Top House?

#427
razvan_3asy

razvan_3asy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 19.03.2008
Termenul de finalizare a fost modificat din martie in....august.

#428
Septimus

Septimus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 30.03.2008
A mai facut cineva rezervare in Top House faza 2, ce experiente ati avut? As fi interesat de un apartament de 3 camere aici, mai exista disponibilitati la etajele 6 si 7, varianta de pe colt

#429
BogdanQM

BogdanQM

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 11.05.2020

View PostSeptimus, on 14 septembrie 2020 - 11:24, said:

A mai facut cineva rezervare in Top House faza 2, ce experiente ati avut? As fi interesat de un apartament de 3 camere aici, mai exista disponibilitati la etajele 6 si 7, varianta de pe colt
Eu am rezervat un apartament 3 camere etaj 7 scara 2 parca.


#430
Septimus

Septimus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 30.03.2008
Ai semnat ceva? In caz ca te razgandesti mai poti recupera banii de rezervare?

#431
BogdanQM

BogdanQM

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 11.05.2020
Da am semnat actele pt rezervare si am platit 2000 euro. Pana la semnarea contractului si plata avansului pot sa ma razgandesc si sa primesc acei bani inapoi. Asta trebuia sa se intample acum in Septembrie dar din cauza ca s-au intarziat lucararile se prelungeste si perioada de razgandire.

Per total pentru acea zona mi s-a parut cel mai ok ansamblu/bloc. La parter din cate am inteles o sa fie ceva gen Penny sau Mega. (Nu e tras nici un burlan prin bloc deci nu se poate face vreun restaurant. Initial ei aveau de gand sa faca parcari subterane dar si-au dat seama ca nu prea au cum sa faca circuitul prin bloc asa ca au renuntat (se pare ca in adancime blocul mai are aproape 2 etaje).

O sa fie bataie pe locurile de parcare pentru ca vor fi desful de limitate avand in vedere numarul mare de apartamente. Vor face o cladire separata de parcari (dar cine stie daca si cand o vor face deci nu ne putem baza pe ea).

Prizele deja sunt trase deci nu poti alege unde vrei tu sa le puna. Caloriferele dw aswmenea nu cred ca poti spune unde le vrei.

Peretii interiori sunt din caramida.

Vazusem ca incercau sa miste ceva cu holul blocului, in sensul ca pusesera gresia.

Nu prea stiu ce alte detalii sa iti mai dau.

Eu l-am rezervat ca locuieste si familia in apropiere si ca pret-calitate mi s-a parut ok. In ideea in care momentan asta imi permit si daca in viitor vreau alt ceva sper sa reusesc sa il vand cam cu cat il iau.

#432
Septimus

Septimus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 30.03.2008
Cam astea au fost beneficiile pe care le-am vazut si eu, intreg parcul rezidential arata bine si pare civilizat, iar in cazul Top House compartimentarile au fost si pe placul meu. Eu am semnat rezervare tot pentru 3 camere, scara 2 (vecini), speram sa fie de bun augur si sa nu ne dea motive de razgandire.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate