Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Ansamblul Rezidential Top House - Park Metalurgiei

- - - - -
  • Please log in to reply
442 replies to this topic

#1
mikemaniack

mikemaniack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 24.10.2013
Discutii libere despre Ansamblul Rezidential Top House - Park Metalurgiei.

#2
cteodorab

cteodorab

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 30.06.2015
Buna,

sunt interesata sa contractez un apartament cu doua camere in acest ansamblu. Cei care au facut-o deja, ce parere aveti despre constuctie, dezvoltator, termene, materiale, etc.

#3
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Initiator vezi ca ai deschis de doua ori acelasi topic. Roaga un moderator sa stearga unul.

#4
mikemaniack

mikemaniack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 24.10.2013
Da imi cer scuze. Nu mi-a aparut din prima si am crezut ca nu merge.
Eu am contractat un apartament cu 2 camere de la top house.
Structura de rezistenta a blocului este ok. Acum sa vedem finisajele.
Ieri am semnat antecontractul, nu accepta mai nimic in antecontractul propus de ei.
Ca termen am inteles ca pana in noiembrie- decembrie e gata.

#5
icebella20

icebella20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 25.01.2011
Fii foarte atent la ce semnezi daca nu-s flexibili si nu accepta modificari la draftul lor de antecontract. Cine-i dezvoltatorul?

#6
Ella56

Ella56

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.08.2015
Salut, am rezervat un apartament cu 3 camere. Zona de case este frumoasa si linistita, imi place faptul ca au pastrat o distanta decenta intre constructie si Drumul Jilavei iar compartimentarea apartamentului ne avantajeaza foarte tare. Nu va pot da vreo informatie tehnica utila in ceea ce priveste constructia deoare nu detin cunostintele necesare insa va rog nu ezitati sa deschideti noi discutii daca observati ca ceva nu este in ordine.Sincer va spun ca sunt nerabdatoare sa ne mutam in casa noua. Voi face vizite regulate pe santier pana la finalizarea constructiei si voi incerca sa postez aici si foto. Toate cele bune!

#7
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

 mikemaniack, on 11 august 2015 - 09:43, said:

Structura de rezistenta a blocului este ok. Acum sa vedem finisajele.
Poti sa explici ? Cum ai ajuns la aceasta concluzie ?

#8
jason868

jason868

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.08.2015
Mie lucrarile mi.au placut foarte tare cum arata.
Am vazut un santier curat, totul era bine pus la punct, aici ma refer la tevi calorifere, fire curent electric. Am fost in ultima vreme prin nulte santiere, nu am mai intalnit asa.
De aia am si contractat unul cu 3 camere.

#9
filipokk

filipokk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 16.08.2015

 Ella56, on 15 august 2015 - 09:37, said:

imi place faptul ca au pastrat o distanta decenta intre constructie si Drumul Jilavei

Am remarcat și eu distanța destul de mare dintre construcție și Drumul Jilavei. Mă întreb totuși dacă nu e loc de încă un bloc acolo.

#10
miky3m

miky3m

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 21.08.2015
Bună!
Am tot citit discuții referitoare la construcție, compartimentare, finisaje și distanța dintre blocuri, dar de la nimeni nu am citit vreo părere referitoare la zona în care este amplasat tot acest ansamblu.
Cea mai apropiată stație de metrou se află la maxim 10 minute de mers pe jos (apărătorii patriei), însă zona mi se pare cam dubioasă.
Oare toți cei care vor contracta aici se bazează pe mașinile personale pentru a ajunge la serviciu? Nimeni nu-și pune probleme referitor la a ajunge în siguranță de la metrou acasă?
Aș fi interesată de un apartament cu două camere în top house, însă am amânat luarea deciziei după ce am mers pe jos prin zonă. Sincer, mi ar fi oarecum frică să ajung acasă seară după anumită oră..

#11
jason868

jason868

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.08.2015
Din ce am vazut eu, strada e iluminata. Eu am facut plimbari, singur, pe la 11-12 noaptea si pot spune ca e ok. Atunci cand vor fi gata toate apartamentele eu zic ca o sa fie mai populata zona.
Mai astept pareri...

#12
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006
Am inteles ca s-au vandut toate apartamentele deja in top house

#13
Iulia_2015

Iulia_2015

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.08.2015
Eu am facut o rezervare pentru un apartament de 3 camere, scara 2. Saptamana viitoare voi semna antecontractul. Ma interesa sa aflu de la cei care au semnat deja antecontractul, ce termen s-a stabilit pentru semnarea contractului de vanzare-cumparare? Stiu ca trebuie trecut un termen in antecontract.

#14
djtyno

djtyno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 04.08.2015
Am fost zilele acestea pentru a face antecontractul la Top House si cei de la sud rezidential m-au dus cu zaharelul sa fac mai intai un contract de rezervare....de ce sa mai fac contract de rezervare daca am deja avansul de 5 % ? ma poate lamuri careva?

#15
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Probabil ca au vreun comision sau ceva de genul in urma semnarii contractului de rezervare.

#16
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006
A obtinut cineva dintre voi reduceri de pret, sau pretul e batut in cuie?

#17
Iulia_2015

Iulia_2015

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.08.2015
Stiu ca se poate obtine o reducere de 5% daca platesti cash, toti banii la semnarea antecontractului care in acest caz devine contractul de VC. In rest, cu agentul nu am reusit sa negociez nimic.

#18
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Tot antecontract este... Nu poate sa devina contract de vanzare cumparare pana nu ies actele apartamentului (intabularea si restul...).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate