Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

un sfat de la cei care sunt in masura si cunosc mai bine

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
lau83

lau83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 14.05.2010

View Postinside_spy, on 04 august 2015 - 05:21, said:

Pot înmatricula în România un autoturism cu volanul pe dreapta? Oare cât ar costa taxele la acel sandero?

aproape 1000 si ceva de euro.Poti merge cu el si pe Anglia dar iti trebuie asigurarea ta ca in Uk asigurarea se face pe persoana nu pe masina .Te costa undeva la 180 lire sterline lunar presupun ca nu ai permis de UK ca plteai doar 120 lire pe luna

#20
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,931
  • Înscris: 25.06.2007

View PostLanceDemon, on 03 august 2015 - 21:55, said:

...
E suspect anuntul, un BMW din ala costa aproximativ dublu, daca nu triplu, poti cauta siturile suedeze.

Uite, asta e relativ ieftin fata de altele, si tot costa peste 2500 euro: http://www.blocket.s...0.htm?ca=11&w=1

#21
LanceDemon

LanceDemon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 18.07.2012
Multumesc Karhu pentru lamuriri...vad ca mai sunt si carcotasi pe topic... pentru carcotasi....doar am intrebat , nu am dat cu pietre...si da ... ma uit pe olx pentru ca bugetul maxim pentru masina este de 2500 de euro.
Din pacate la momentul actual de banii astia dispun , restul se duc pe terminarea locuintei si iarasi , din pacate , masina este neaparat necesara , deoarece ora la care ies de la serviciu nu se pupa cu transportul in comun( dupa 22:30).
Dupa cum spuneam mai sus o sa ma orientez spre o vectra b , VW Bora sau o astra g...neaparat pe benzina.
Va multumesc pentru pareri si sa speram ca altii care isi vor pune intrebari referitoare la acest gen de anunturi vor gasi si acest topic pe internet pentru a se putea lamuri inainte de a face vreo greseala.

#22
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Vectra b dupa 2000 varianta cu facelift obligatoriu. Acuma in bugetul tau cauta masina care este cel msi bine intretinuta. Deși eu la acești bani as lua ceva gen corsa, 208 si alte asemenea, care consuma mai putin, au km mai putini, is mai noi. Eu in 3000 am luat pentru o ruda un 208 din 2008, basic ( ac, abs, 4 portiere, geamuri si oglinzi electrice) 1.4 hdi cu 115 000 km. Deci cu putina grija si atentie poti lua o fiesta spre exemplu pe benzina care sa faca ce ai nevoie. Nu mai zic de un Fiat panda daca mai vrei si sa cari ceva cu ea ca e mai spatioasa sau un Ford fusion.

#23
crouchot

crouchot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 03.12.2014

View PostLanceDemon, on 04 august 2015 - 15:38, said:

Multumesc Karhu pentru lamuriri...vad ca mai sunt si carcotasi pe topic... pentru carcotasi....doar am intrebat , nu am dat cu pietre...si da ... ma uit pe olx pentru ca bugetul maxim pentru masina este de 2500 de euro.
Din pacate la momentul actual de banii astia dispun , restul se duc pe terminarea locuintei si iarasi , din pacate , masina este neaparat necesara , deoarece ora la care ies de la serviciu nu se pupa cu transportul in comun( dupa 22:30).
Dupa cum spuneam mai sus o sa ma orientez spre o vectra b , VW Bora sau o astra g...neaparat pe benzina.
Va multumesc pentru pareri si sa speram ca altii care isi vor pune intrebari referitoare la acest gen de anunturi vor gasi si acest topic pe internet pentru a se putea lamuri inainte de a face vreo greseala.

Scuze daca am exagerat, dar realitatea e ca multi de pe aici ne-am confruntat cu aceeasi problema (masina cu bani putini) si nu suportam escrocii care de ani de zile profita si se imbogatesc vanzand rable revopsite, furate si cu kilometrajul dat inapoi.
E dificil, dar nu imposibil- cauta insa pe site-uri de specialitate, printre cunoscuti sau prieteni, e imposibil sa nu gasesti ceva. Daca iei de la samsari, e posibil ca proaspata achizitie sa se transforme intr-o gaura neagra care sa-ti pape banii si nervii.

#24
adris1919

adris1919

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 10.10.2006

View Postcrouchot, on 04 august 2015 - 21:47, said:

Scuze daca am exagerat, dar realitatea e ca multi de pe aici ne-am confruntat cu aceeasi problema (masina cu bani putini) si nu suportam escrocii care de ani de zile profita si se imbogatesc vanzand rable revopsite, furate si cu kilometrajul dat inapoi.
E dificil, dar nu imposibil- cauta insa pe site-uri de specialitate, printre cunoscuti sau prieteni, e imposibil sa nu gasesti ceva. Daca iei de la samsari, e posibil ca proaspata achizitie sa se transforme intr-o gaura neagra care sa-ti pape banii si nervii.

Lasa scuzele, nu e nici o exagerare. Mai degraba putem suspecta autorul topicului de reclama interesata pentru infectul anunt sau de... ma-ntelegeti voi.
Un om cu minime ancore in realitatea anului de gratie 2015 nu poate acorda atentie nici macar 3 secunde unui asemenea anunt. "Schemele" astea ar trebui sa fie demult fumate pentru cei care au minimele cunostinte de utilizare a internetului.
Nici macar material de caterinca nu e, doar pierdere de timp pentru cei care ne-am obosit sa citim si, eventual sa raspundem.

Edited by adris1919, 05 August 2015 - 10:45.


#25
lau83

lau83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 14.05.2010
Ca sfat nu mai bagati in seama anuntul ca  va cere avans ptr rezervare !!!!!!!!!!!!Ganditi-va bine la Sandero de care v-am zis 2013 si are aproape 80000 km la bord

Edited by lau83, 05 August 2015 - 23:14.


#26
LanceDemon

LanceDemon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 18.07.2012

View Postadris1919, on 05 august 2015 - 10:45, said:

Lasa scuzele, nu e nici o exagerare. Mai degraba putem suspecta autorul topicului de reclama interesata pentru infectul anunt sau de... ma-ntelegeti voi.
Un om cu minime ancore in realitatea anului de gratie 2015 nu poate acorda atentie nici macar 3 secunde unui asemenea anunt. "Schemele" astea ar trebui sa fie demult fumate pentru cei care au minimele cunostinte de utilizare a internetului.
Nici macar material de caterinca nu e, doar pierdere de timp pentru cei care ne-am obosit sa citim si, eventual sa raspundem.

Esti dus rau prietene sa faci asemenea afirmatii...reclama pentru anunt :)))...in fine..fiecare este liber sa creada ce vrea .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate