Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit eth vs Adap...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Banca Carpatica - experienta cacofonica

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
29 replies to this topic

#19
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
initiator...ai facut si tu o poza la fumul ala de tzigara de zici ca il taiai felii? Ca altfel...vorbim vorbe. Puteai sa faci ca erai intr-o institutie publica.

Da, orice banca iti face copie dupa buletin la eliberat bani, inchis-deschis cont. Acum ramane la bunul simt al angajatului daca iti cere voie sau nu, oricum si asta cu cerutul voii...e formala, de obraz, ca oricum sunt nevoieti sa iti faca.

Ma intreb, dupa ce ai primit raspunsul, ai mers indarat sa verifici daca chiar era afisat regulamentul sau ai obeservat de prima data (prea putin probabil)....e cam cusuta cu ata alba.

#20
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

View Postcuculea, on 03 august 2015 - 21:29, said:

initiator...ai facut si tu o poza la fumul ala de tzigara de zici ca il taiai felii? Ca altfel...vorbim vorbe. Puteai sa faci ca erai intr-o institutie publica.

Da, orice banca iti face copie dupa buletin la eliberat bani, inchis-deschis cont. Acum ramane la bunul simt al angajatului daca iti cere voie sau nu, oricum si asta cu cerutul voii...e formala, de obraz, ca oricum sunt nevoieti sa iti faca.

Ma intreb, dupa ce ai primit raspunsul, ai mers indarat sa verifici daca chiar era afisat regulamentul sau ai obeservat de prima data (prea putin probabil)....e cam cusuta cu ata alba.

Daca citesti mai atent,omul facea o plata nu retragere numerar.Pentru asa ceva e aberat sa ceri acte de identitate.

#21
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postady_77, on 03 august 2015 - 21:31, said:


Daca citesti mai atent,omul facea o plata nu retragere numerar.Pentru asa ceva e aberat sa ceri acte de identitate.
Platile sunt la fel de 'tricky' ca si retragerile. Pot sa dau exemple, dar cred ca ai si tu idee.

#22
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,076
  • Înscris: 02.12.2007
Se pare ca vremurile in care va trebui sa trecem prin controale ca la aeroport ca sa cumparam o paine nu sunt departe deloc.

#23
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Nu am facut poza, iar regulamentul l-am cautat de la inceput! (niciodata nu ma opun daca e afisat. E dreptul meu sa aleg, daca ei imi impun, ca institutie si nu ca persoana, vreo regula.)

#24
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostTipiric, on 03 august 2015 - 21:54, said:

Se pare ca vremurile in care va trebui sa trecem prin controale ca la aeroport ca sa cumparam o paine nu sunt departe deloc.
Pai ce impresie ai tu ? Ai CNP, ai IBAN, ai CID , ai IP, esti oricum controlat la sange.

#25
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015

View Postmorogan, on 03 august 2015 - 20:33, said:

...
Probabil unii dintre voi nu stiti cu cat se vand bazele cu date personale. Fiind unul ce lucreaza in domeniu va spun doar atat: 6 zerouri. Euro/USD.
Cat despre farmacii: acolo exista legislatie specifica privind protectia pacientului. Nimic nu pleaca, garantat.
Ai idee ce inseamna sa ai arhiva digitala a unui comisariat militar?
Ai idee ce inseamna sa ai baza de date de la serviciul carti de identitate de la Politie?
Restul, e cancan ;)

Cat despre farmacii. Ok, daca garantezi... :D

Chiar ca trebuie pus la fun topicul :)

Iar cine plateste asemenea bani pe baze de date care se gasesc mai pe toate drumurile... si nu am zis nimic de registrul comertului si multe-multe altele, deci cine plateste atatia bani, e chiar idiot si oricum, nu cred asa ceva. Mai ales, dupa cum spui tu, e vorba de un milion de dolari sau euro in sus ;) Hai sa fim seriosi, o asemenea baza de date o iei pe mult mai putin. Iar de folosit, chiar nu-ti mai foloseste la mare lucru, in prezent.

ady_77, ai rabdare cu IRL. Inca nu s-au trezit pe deplin dar in viitorul apropiat, stam de vorba.
Pana cu ceva vreme in urma, nici apa rece nu se platea. Acum se plateste.
Bine, nici impozite (pe proprietati) nu se plateau pana la un moment dat.
Pentru toate exista un inceput. Iar Irlanda de acum 10 ani, nu prea mai are treaba cu ce e in prezent si lucrurile se strica intr-un ritm foarte accelerat.

Mi-a placut morogan ca cica fumau aia acolo si nu ar fi trebuit s-o faca :D Asa si? A vazut cineva ca Politia a amendat pe unul ca fumeaza intr-un loc nepermis?
Hai sa fim seriosi. Topic bun de fun. Fara nicio rautate o spun.

#26
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
sergihno74 te rog sa ramai ontopic.

#27
TheWarrior

TheWarrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,065
  • Înscris: 16.10.2007
Adevarul e ca ne-am spurcat la servicii de calitate.
Si mie imi sare tandara cand merg intr-un magazin si nu ma servesc cum se cuvine.
Strainii astia au venit cu serviciile de calitate si cu toata opozitia angajatilor si managerilor romani in mare se respecta.

Acum cativa ani am avut o mica suparare ca nu am fost tratat cum trebuie la Alpha Bank, am tacut din gura si am facut un mail catre seful agentiei respective si mi-am expus supararea. M-am trezit cu un telefon de la sefa agentiei (eram clientul lor si au avut telefonul) cu mii de scuze, ca nu se va mai repeta, si ma roaga sa mai fac un mail ca sunt multumit de rezolvarea problemei.
Bine, aici se vede mana grecului, dar Carpatica e banca romaneasca 100%, e greu sa se schimbe cate ceva.

Si eu sunt un tip coleric, dar am invatat un lucru, e bine sa ne temperam, creste tensiunea, suparare, cel mai bine e sa se evite astfel de situatii ..... sau astfel de institutii.

#28
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015
Nu inteleg, daca nu ti-a convenit sa dai CI puteai sa renunti la tranzactie...

#29
Barbiturica

Barbiturica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 13.08.2015

View PostAdm, on 03 august 2015 - 19:10, said:


Eu am trecator uimiri legate de tot felul de banci "fnatoma" si ma intreb de ce ar tine unii banii la ei!?

Datorita dobanzilor mult mai mari la produsele de economisire, cu asta o banca mica prinde ceva clienti, mai ales ca bancherii nu uita sa mentioneze, de fiecare data, ca exista Fondul de garantare a depozitelor (care e dealtfel praf in ochi).

#30
Barbiturica

Barbiturica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 13.08.2015

View PostDamascus77, on 04 august 2015 - 07:28, said:

Nu inteleg, daca nu ti-a convenit sa dai CI puteai sa renunti la tranzactie...

Si la alte banci este la fel.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate