Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Deadpool (2016)

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#19
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
E de asteptat, pana acum toate informatiile pe care le-am vazut despre film sunt fie pozitive fie foarte pozitive.Pare sa fie exact filmul pe care fanii personajului au vrut sa il vada.Voi merge si eu la cinema sa il vad cand voi avea oportunitatea.

#20
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
L-am vazut, este exact ce am vrut sa vad, cea mai perfecta intrare a lui Deadpool in scena....foooooooarte mult faze comice (si porcoase) si violenta cat cuprinde, cred ca e primul film in care vad pe cineva impuscat direct in fund.. :))))) aaa, da si cred ca e cel mai inceput de film vazut de film, ma refer la momentul cand scrie ce actori sunt si cine a regizat filmul :).

#21
tarmasundar

tarmasundar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,210
  • Înscris: 18.10.2015
M-am uitat prin benzile desenate si m-a plictisit.

#22
bughy220

bughy220

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 02.03.2011
Filmul asta e pur si simplu aur. Nu se compara cu nimic facut de Marvel pana acum si bine ca nu e sub Disney. Rated R asa cum ar trebui..foarte amuzant mai ales prima scena. Ramaneti si dupa credits.

#23
NotEasy

NotEasy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.10.2010
Marvel face filme bune.
Deadpool e mai mult comedie decat actiune dar intr-o combinatie reusita si actorul este perfect ales personajului, cu toate ca am mai jucat rolul de supererou in Green Lanter si the bad guy in Wolverine Origins.

#24
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Din cate stiu filmul e facut de 20th Century Fox , nu de Marvel.Apare logo-ul Marvel si e listat si ca producator doar pentru ca asa a fost contractul atunci cand cei de la Marvel au vandut drepturile pentru personaj (cred ca a fost aceeasi situatie si cu filmele Spider-Man facute de Sony).Fox mai detine si X-men si Fantastic Four (cu astia au dat-o in bara) din lista de eroi Marvel, deci pe viitor il putem vedea pe Deadpool intr-un film X-men.Sigur, l-am mai vazut pe Deadpool intr-un film X-men, si era tot Ryan Reynolds, dar a fost o bataie de joc.Oarecum a fost motivul si pentru acest film, Ryan Reynolds fiind un fan al personajului a vrut neaparat sa faca un film "cum trebe".El impreuna cu regizorul au reusit sa convinga studio-ul sa ii lase sa faca filmul cum vor ei, fara restrictii (R rated, etc).

Si bine au facut , din cate am auzit Deadpool tocmai a spart recordul de incasari la lansare pentru un film cu R rating.A facut peste 150 mil $ in primele 4 zile (doar in SUA) , si 250 mil $ la nivel mondial.Cred ca predictiile in momentul asta sunt 700 milioane - 1 miliard de dolari incasari la nivel mondial.

Edited by Dany noob, 15 February 2016 - 10:24.


#25
CristianV93

CristianV93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 09.05.2015

View Postbughy220, on 13 februarie 2016 - 12:18, said:

Filmul asta e pur si simplu aur.
Nah, hai ca deja exagerezi. E o porcarioara simpatica si amuzanta totodata,fara prea mari pretentii. Ca orice film Marvel de altfel.
Numai bun de vazut impreuna cu prietenii.

#26
tarmasundar

tarmasundar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,210
  • Înscris: 18.10.2015

View PostDany noob, on 15 februarie 2016 - 10:13, said:

Si bine au facut , din cate am auzit Deadpool tocmai a spart recordul de incasari la lansare pentru un film cu R rating.A facut peste 150 mil $ in primele 4 zile (doar in SUA) , si 250 mil $ la nivel mondial.Cred ca predictiile in momentul asta sunt 700 milioane - 1 miliard de dolari incasari la nivel mondial.
Hmmm...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/r_4jrMwvZ2A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Nu sunt sigur ca inteleg aluzia. Posted Image

#28
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
OK ! m-ati facut si pe mine curios vizavi de acest film/personaj Deadpool asa ca am cautat pe youtube scenele cu filmul Wolverine Origins unde apare acest personaj.

Este imposibil sa nu remarcidiferentele colosale ale personajului (Deadpool) din filmul Wolverine Origins si filmul Deadpool (2016) !
In filmul Wolverine Origins Deadpool are gura legata/lipita, mai multe puteri de la diferiti mutanti (teleportarea, poate sa scoata o sabie din maini dar si regenare rapida ca Wolverine, laserul ala din ochi si poate alte puteri) si filmul Deadpool (2016) unde personajul principal se regeneeaza repede ca Wolverine si are gura mare.

In filmul Wolverine Origins Deadpoole decapitat si la final arata cum el e de fapt inca in viata.
Poate cineva sa imi explice si mie aceste diferente ?

#29
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
E foarte simplu.In filmul Wolverine Origins cei care au facut filmul si-au batut joc de personaj.Nu au cunoscut materialul sursa.E ca si cum ar face cineva un film cu Superman in care Superman are aripi de liliac si poarta tanga roz.Tot Ryan Reynolds a jucat si acolo dar chiar daca nu i-a convenit nu a avut ce face , semnase deja contractul si trebuia sa faca ce i-au spus cei de sus sa faca.

Aparitia jalnica din Wolverine Origins a fost si un motiv pentru realizarea acestui film.Dupa criticile aduse dupa filmul Wolverine Origins, Ryan Reynolds a tinut neaparat sa faca un film Deadpool in care sa respecte materialul sursa.De fapt el a vrut chiar mai demult, 11 ani a tot incercat sa faca acest film, dar dupa esecul din filmul Wolverine Origins s-a ambitionat si mai tare.

A obtinut de la studio putini bani pentru a filma o scena de test pentru acest film, acu vreo...5-6 ani cred.Ideea era sa filmeze o scena de 2-3 minute cat de cat reprezentativa pentru cum vor ei sa faca filmul pentru a impresiona "finantatorii" de la studio si pentru a primi unda verde pentru a face filmul.Au filmat acea scena , au trimis-o la studio,  si a stat pe rafturi 4 ani fara ca studio-ul sa faca nimic.Apoi brusc a aparut scena pe youtube , a fost leak-uita.Doar 4 oameni aveau scena printre care Ryan Reynolds si Tim Miller (regizorul) , deci mai mult ca sigur unul din ei a leak-uit scena.Ryan Reynolds chiar a declarat ca "sunt 70% sigur ca nu eu am leak-uit scena respectiva pe internet".

Oamenii au vazut scena pe net iar cand au vazut ca in sfarsit personajul e exact ca in benzile desenate a explodat practic toata chestia asta pe internet.Toata lumea a vorbit despre asta atunci cand a aparut.Presiunile/reactia fanilor a fortat studio-ul sa faca filmul, ceea ce cred ca  a fost o premiera.Practic daca unul din ei nu ar fi uploadat pe net scena respectiva filmul nu ar fi existat.

Problema cu Deadpool e ca nu e pentru copii.Sunt multe injuraturi , violenta, etc.E primul film cu supereroi cu ratingul R (17+).Pentru studio-uri nu e prea entuziasmant pentru ca nu pot veni copii la cinema , asta insemnand incasari mult mai mici , pentru ca de obicei copii sunt cei care isi conving si parintii sa mearga la un film cu supereroi.Tocmai de aceea studio-ul nu a dat unda verde filmului acum 5 ani.

Dar asta ziceam si intr-un post precedent, uite ca se poate.Filmul a doborat recordul de incasari la lansare pentru un film cu ratingul R, ba chiar au fost cele mai bune incasari in weekend-ul de lansare din istoria studioului Fox daca am citit eu bine pe undeva.

Edited by Dany noob, 16 February 2016 - 18:07.


#30
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
WoW ! apreciez ca mi-ai oferit un raspuns atat de amplu, @Dany noob.
Chiar nu aveam nici o idee despre subiect si....... imi era lene sa caut informatiile pe google; nu ca le-as fi inteles prea curand.

Si din cate inteleg acest film a depasit asteptarile studioului la incasari, asta vizavi de temerea lor ca e un film cu ratingul R si deci sortit unui esec d.p.d.v. al $$$.
Voi pune bani la ciorap pt. bilet sa vad si eu filmu' cand se va lansa in Romania.

multumesc inca o data pt. informatiile despre film !

#31
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View Posttom_1133, on 17 februarie 2016 - 00:04, said:

WoW ! apreciez ca mi-ai oferit un raspuns atat de amplu, @Dany noob.
Chiar nu aveam nici o idee despre subiect si....... imi era lene sa caut informatiile pe google; nu ca le-as fi inteles prea curand.

Si din cate inteleg acest film a depasit asteptarile studioului la incasari, asta vizavi de temerea lor ca e un film cu ratingul R si deci sortit unui esec d.p.d.v. al $$$.
Voi pune bani la ciorap pt. bilet sa vad si eu filmu' cand se va lansa in Romania.

multumesc inca o data pt. informatiile despre film !
Filmul e lansat de cateva zile bune in Romania...din 10 mai exact.

Edited by DaniJ90, 17 February 2016 - 00:18.


#32
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007

View PostDaniJ90, on 17 februarie 2016 - 00:17, said:

Filmul e lansat de cateva zile bune in Romania...din 10 mai exact.
A aparut deja, din 10 MAI??? ;) Sau din 10 a lunii curente?
Poate ne spui si cum a fost vremea de 1 Mai anul acesta?  B)  :D

Edited by fisman, 17 February 2016 - 00:56.


#33
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View Postfisman, on 17 februarie 2016 - 00:55, said:

A aparut deja, din 10 MAI??? Posted Image Sau din 10 a lunii curente?
Poate ne spui si cum a fost vremea de 1 Mai anul acesta?  Posted Image  Posted Image
HAHAHAHAHAHAHAHA!!! Ce amuzant!

#34
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Am vazut ieri filmul. A fost destul de amuzant. Nu a fost o pierdre de timp.

#35
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007

Quote

Si din cate inteleg acest film a depasit asteptarile studioului la incasari, asta vizavi de temerea lor ca e un film cu ratingul R si deci sortit unui esec d.p.d.v. al $$$.

Exact.Poate chiar "depasit" e putin spus.Deja sunt zvonuri ca dupa mega-succesul financiar si feedback-ul pozitiv al fanilor pentru acesst film cei de la Fox se gandesc deja ca urmatorul film cu Wolverine sa aiba R rating.

PS: Un detaliu amuzant, pe care putini il stiu, e ca in una din editiile din benzile desenate, Deadpool chiar isi caracterizeaza look-ul ca fiind "un amestec dintre Ryan Reynolds si un caine Shar Pei".Ryan Reynolds a primit de la cineva revistele si cand a vazut ca il mentioneaza si pe el a inceput sa le citeasca si a devenit un fan al personajului.Si daca te miri cum de un personaj din benzile desenate stie cine e Ryan Reynolds, asta e pentru ca Deadpool e un supererou (sau antierou) mai special.El e constient ca e un personaj din benzi desenate si e la curent cu evenimente din lumea reala.Deci cand mergi la film sa nu fi surprins daca Deadpool vorbeste direct cu audienta.El va sti ca e un personaj dintr-un film ! :D

Edited by Dany noob, 17 February 2016 - 10:22.


#36
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Wow ! asta e o abordare noua in caracterul unui personaj fictiv Posted Image

Stau si ma gandesc care a fost motivul pt. care Deadpool se "autocaracterizeaza" cu Ryan Reynolds ?
Adevarul e ca Ryan Reynolds are o carisma ce il ajuta sa joace bine in filme.

Imi imaginez ca Deadpoole face haz de necaz pt. a trece mai usor peste probleme;
sau e doar un caracter (din benzile desenate) labil psihic ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate