Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Deadpool (2016)

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Un mix din ambele.Si alte lucruri pe langa.E posibil ca in film Deadpool sa faca misto de Ryan Reynolds ca actor, de aparitia lui Deadpool in filmul cu Wolverine, sau de alti X-men.N-am vazut filmul inca , dar tot ce e posibil.Am avut rezervare astazi dar nu am timp.Cred ca o las pe weekend.

#38
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,103
  • Înscris: 22.11.2011
Face misto de orice in film, dar chiar de orice, inclusiv de Liam Neeson si Taken-urile lui....si inca ceva, ramaneti si "after credits".

#39
"BandiT"

"BandiT"

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,226
  • Înscris: 24.07.2007
Nu sunt un fan al filmelor dupa comic bookuri, dar de ieri, de cand am vazut Deadpool, am devenit fanul lui.
Mi-a placut filmul, e amuzant, efecte special bune, si un personaj foarte interesant acest Deadpool.

#40
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Extraordinar de prost.

Prima si ultima data cand merg la cinema fara sa ma interesez inainte la ce film merg. Absolut neamuzant (in afara de, sa zic cu indulgenta, glumele cu Liam Nesson), vulgar de pomana, extrem de violent la modul explicit de pomana, cat se poate de previzibil, etc etc.
Sa nu fiu inteles gresit, inteleg de exemplu in Revenant de ce era nevoie de scene explicite de sageti in cap, dar aici............ .

A fost cea mai neplacuta experienta cinematografica din viata mea. Cica are 8,5 pe imdb din 222.000 votari. Pai sunt cel putin 100 de filme monumental mai bune ca asta si care sunt sub dpdv a notei de pe imdb.

#41
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
Tare amuzant cand cineva scrie "extrem de violent / vulgar" la un film deadpool Posted Image
Ti-a zis si personajul principal in primele 20 minute ce fel de film o sa fie, de ce n-ai plecat ?

Si sper ca preacrestinul de pe prima pagina a subiectului sa se fi uitat la film si sa si-l aminteasca de fiecare data cand vede un kebab.

Edited by Gh3r0m, 29 February 2016 - 03:15.


#42
Shahara

Shahara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 29.08.2013
Mie mi-a placut... a fost chiar simpatic... ma asteptam sa fie putin mai mult decat a fost dar nah.. :)

#43
most_wanted_racer_alive

most_wanted_racer_alive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 16.04.2009
Inainte de a merge la film, am facut o mica "pregatire spirituala" pentru a putea intelege putin personajul numit Deadpool. Si am inceput sa citesc benzile desenate. Pot sa zic ca Reynolds interpreteaza il foarte bine pe Wade Wilson/Deadpool. Sunt distractive referirile repetate la bugetul redus al filmului, micile mentiuni legate de Green Lantern etc.

Iar inceputul filmului, unde in loc de clasica afisare a numelui producatorului si altor membri importanti ai echipei, se pun tot felul de "aprecieri" arata ca urmeaza o nebunie de film.

Si ce spunea colegul Dany Noob mai sus, in film, Deadpool zice ca arata de parca ar fi fost muscat de un sharpei radioactiv. In benzile desenate, mai precis Cable&Deadpool volumul 2, se aduce in discutie numele lui Reynolds.

Si multe alte faze. Eu spun ca merita de mers cat inca mai ruleaza la cinema. Discul apare abia prin mai.

Attached File  uploadfromtaptalk1458128397684.jpg   97.06K   50 downloads

#44
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
A fost okeish. Se putea si mai bine pt. ca unele glume au fost cam fortate si rasuflate.

#45
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View PostHider141, on 31 iulie 2015 - 12:51, said:

Viata din prezent e extrem de stresanta pentru majoritatea dintre noi, si fiecare are nevoie de cate-o refulare prin care sa-si descarce energiile negative.
Unii aleg sa faca un sport extrem, altii sa mearga la o partida de paintball, unii butoneaza un joc action sau shooter singleplayer/multiplayer, iar altii aleg sa vizioneze un film cum e Deadpool.
Hiba este ca stresul si grijile nu dispar "hranindu-te" cu filme de genul acesta, as spune ca dimpotriva ar trebui alt gen....
Adica daca te-ai ars la mana, nu te tratezi cu ulei incins....

#46
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 22.03.2009
Mi s-a parut destul de rasuflat, doar cateva momente cu adevarat amuzante, restul fortat si cam fara haz.

#47
tecalto

tecalto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 18.06.2007
Mie mi s-a parut foarte fresh. Mi-a placut destul de mult, mi s-a parut amuzant si interesant. Ma astept sa fie mult mai buna partea a doua, am inteles ca e deja facuta.

#48
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Nu a fost cine stie ce film. Cel mai mult mi-au placut glumele despre filmele facute recent la Hollywood. Iron Man e mai fain :P

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate