Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

X1 2.5d / CR-V 2.2 / RAV 4 2.2 / Forester 2.0d / CX-5 2.2 / Kuga 2.0d

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014
Pentru ceea ce vrei tu, daca nu te deranjeaza impozitul si consumul la 3,0l diesel, de departe cea mai buna alegere este Touaregul. Ai o clasa superioara fata de cele enumerate, calitate premium, performante f. bune atat on cat si off road. Ca sa te incadrezi in bugetul de 20K+ cu o masina cat mai noua cauta varianta Mountain 204 CP.
Daca insa te deranjeaza, din enumerarea ta, vehiculatul X1 ar fi primul pe care l-as exclude. X1 pe coclauri !?! E greu sa impaci si capra si varza in mod egal (sportivitate pe sosea si decenta pe coclauri). De asemenea Kuga l-as elimina. Cred ca cea cel mai bun compromis il face Rav4 (si cea mai buna in off road), cum cea mai buna pe sosea este CX5.

#38
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
CX-5 e ok dar nu cu jantele de 19, in Romania e jale, atat ca si confort cat si gropi plus pretul anvelopelor...

RAV4 este foarte buna in off-road dar are un mic dar... motorul de 2.2 este de fapt un 2.3 vazut de autoritatile noastre si te arunca in alta clasa de impozit, similara cu a lui CX-7 2.3 benzina, dar ca si motoare, rar sa fi picat un motor diesel de la ei cu intretinerea corecta.

#39
borreddog

borreddog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 28.03.2005

 mufasa, on 07 august 2015 - 22:32, said:

Pentru ceea ce vrei tu, daca nu te deranjeaza impozitul si consumul la 3,0l diesel, de departe cea mai buna alegere este Touaregul. Ai o clasa superioara fata de cele enumerate, calitate premium, performante f. bune atat on cat si off road. Ca sa te incadrezi in bugetul de 20K+ cu o masina cat mai noua cauta varianta Mountain 204 CP.
Daca insa te deranjeaza, din enumerarea ta, vehiculatul X1 ar fi primul pe care l-as exclude. X1 pe coclauri !?! E greu sa impaci si capra si varza in mod egal (sportivitate pe sosea si decenta pe coclauri). De asemenea Kuga l-as elimina. Cred ca cea cel mai bun compromis il face Rav4 (si cea mai buna in off road), cum cea mai buna pe sosea este CX5.
Touareg, daca mi l-as permite, este exact ce imi trebuie. Cu un efort mare as putea sa imi iau unul... Insa mai este si intretinerea unuia. Din pacate nu sunt dispus la asemenea cheltuieli. Prefer o masina pe care mi-o permit lejer la intretinere, sa nu ajung sclavul ei. Touareg este insa ce mi-ar trebui/placea.

X1 l-am exclus, nu e de mine. Nu din cauza coclaurilor, nu voi merge decat rar; dar daca o fac, nu vreau dileme. X1 are insa alte neajunsuri pentru mine.

XC60 am renuntat si la el. Prea scump pt mine. Nu gasesti la banii mei decat de la 150k km.

Voi merge pe CR-V sau Cx5...am vazut cateva din 2013 configurate misto si mai au si vre 3 ani garantie

#40
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014
Nu le cunosc prea bine dar din ceea ce stiu CX5 are reviewuri mai bune. Oricum sunt cam tot pe acolo nu gresesti cu niciuna.
Spor.

#41
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Am pe cineva care a ales generatia curenta de CR-V in defavoarea lui CX-5 si Rav4 din cauza spatiului interior care este muuult mai mare decat la celelalte doua. Nu l-a deranjat motorul de 2.2 sau ca e un "haos" la interior cum spun unii.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate