Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

Emigrare in ... Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#37
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 26.02.2008

View PostRhini, on 18 iulie 2015 - 19:00, said:

lucreaza la hostel in bucuresti; nu iti dau bani dar ai unde dormi

Poti sa-mi oferi mai multe informatii? Multumesc.

View Postlil debul, on 18 iulie 2015 - 15:43, said:

Ok. , migratia asta dinspre provincie face Capitala un cosmar , un mediu impropriu traiului civilizat si ecologic , o aglomereaza excesiv si mie nu imi convine , ca si Nativ , trebuie cumva sa-mi cer scuze ca-mi apar felia , sau ce ?
Si stai linistit ca si mie mi-au "furat" locul de munca mii de tineri din orasele invecinate veniti la municipiu, cunosc programatori foarte buni din reghin de exemplu. Le port respect pentru ce au realizat si merg mai departe, nu mi frica ca-mi corcesc natia.

Si doar Bucurestiul e si oras pentru nativi dar si capitala. Fa o petitie sa se schimbe capitala si scapi de corcituri ca mine. Pana una alta n-am vazut sa te deranjeze avantajele financiare si oportunitatile oferite de o capitala.

#38
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
M-am intalnit eu cu un malaezian. A vorbit cu cei de la hostel Peaches din Bucuresti si primea turistii, ajuta la tot ce trebuie pe acolo. Dezavantajul e ca nu ai program fix....si tre sa fii gata in orice moment. Nu e o solutie foarte placuta

Alta idee pentru o luna....

cu cateva sute de lei..... cam despre ce suma e vorba?

#39
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 26.02.2008

View PostRhini, on 18 iulie 2015 - 20:02, said:

M-am intalnit eu cu un malaezian. A vorbit cu cei de la hostel Peaches din Bucuresti si primea turistii, ajuta la tot ce trebuie pe acolo. Dezavantajul e ca nu ai program fix....si tre sa fii gata in orice moment. Nu e o solutie foarte placuta

Alta idee pentru o luna....

cu cateva sute de lei..... cam despre ce suma e vorba?

Pana in 600, probabil am nevoie si pentru mancare si alte nevoi.

#40
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
da
cam putini

#41
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Nu am singe albastru dar e cam aglomeratie  ,  atita tot   .

#42
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007

View Postpotae, on 18 iulie 2015 - 15:55, said:

Vino, bre. Dar ce programator esti tu daca stai in gara? Posted Image) N-ai bani de-o chirie, hotel, ceva? Sunt destui care inchiriaza pe 1-2-3 luni (pana vand apartamentu') deci se poate...

Subscriu total.Pentru binele initiatorului acestui topic sper ca doar a glumit, vrand sa fie spiritual cand a facu aceasta afirmatie.Daca insa a vorbit serios......este foarte trist.Pentru el.Un foarte bun profesionist in domeniul sau si mai ales un om cu discernamant nu ridica astfel de probleme mai ales cand este vorba sa se reloce la el in tara.Chiar si cand aveam varsta de 18 ani, si asta a fost in Epoca de Aur, stiam ca cine vrea o chirie printre altele pune mana pe un ziar si citeste rubrica Mica Publicitate.Pentru binele initiatorului acestui topic sper sa fie vorba doar de spiritualitate si nu de lipsa de maturitate.

Edited by fredy2007, 19 July 2015 - 08:32.


#43
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,930
  • Înscris: 25.06.2007

View Postlil debul, on 19 iulie 2015 - 06:50, said:

e cam aglomeratie
Aia-i vina urbanistilor si arhitectilor...
Bucurestiul e la campie, nu era nicio problema sa-l gandeasca de 3-4 ori mai intins la suprafata (deci spre 1000 km2) iar caile de comunicatie cu latime dubla sau tripla fata de cat sunt acum.

#44
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,569
  • Înscris: 16.03.2004
Toate capitalele si orasele mari sunt aglomerate. Ca sunt aglomerate, e bine, inseamna ca oamenii au de lucru.

#45
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 26.02.2008

View Postfredy2007, on 19 iulie 2015 - 08:29, said:

Subscriu total.Pentru binele initiatorului acestui topic sper ca doar a glumit, vrand sa fie spiritual cand a facu aceasta afirmatie.Daca insa a vorbit serios......este foarte trist.Pentru el.Un foarte bun profesionist in domeniul sau si mai ales un om cu discernamant nu ridica astfel de probleme mai ales cand este vorba sa se reloce la el in tara.Chiar si cand aveam varsta de 18 ani, si asta a fost in Epoca de Aur, stiam ca cine vrea o chirie printre altele pune mana pe un ziar si citeste rubrica Mica Publicitate.Pentru binele initiatorului acestui topic sper sa fie vorba doar de spiritualitate si nu de lipsa de maturitate.
Incerc si varianta asta, nu am alti bani, traiesc din pensia parintilor, nu pot sa-i jupoi cu chiria pe trei luni in Bucuresti. Daca as merge la sigur m-as imprumuta, dar sansele mai mari sunt sa nu-mi gasesc. Si nu e doar chirie, e consum, hrana etc

Edited by republicall, 19 July 2015 - 12:54.


#46
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Ai peste 35 ani si esti programator incepator, si traiesti din pensia parintilor? Cu ce ai pierdut vremea pana acum?
Si daca faceai niste proiecte pe Elance strangeai mai mult de 600 lei.

Edited by don_dannielo, 19 July 2015 - 13:06.


#47
razvanc0101

razvanc0101

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 24.11.2014
poti inchiria o camera intr-un apartament, poti sa mai stai cu cineva in camera, poti cauta loc in camine
poti sa gasesti un job sezonier nu neaparat pe specializarea ta primele luni pana gasesti ceva ce iti place. depune cv la hipermarketuri, taxi, etc etc.

alta idee: poti sa cauti cazare intr-un oras de langa buc si sa te duci cu trenul la interviuri.

#48
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 26.02.2008

View Postdon_dannielo, on 19 iulie 2015 - 13:05, said:

Ai peste 35 ani si esti programator incepator, si traiesti din pensia parintilor? Cu ce ai pierdut vremea pana acum?
Si daca faceai niste proiecte pe Elance strangeai mai mult de 600 lei.
am fost profesor, am lucrat la o firma dar doar un an, si 8 ani la stat in IT dar nu programare, si am plecat ca sa ma motivez sa gasesc ceva mai bun. Dar am programat in tot acest timp doar ca proiecte personale, mai rar pe bani dar si atunci pe sume foarte mici. Nu ma descurc sa fac proiecte pe freelancer de exemplu, ma chinui ca un caine asta daca reusesc sa prind. Am facut un proiect aici pe softpedia dar la fel platit slab si foarte rar prind si aici.

View Postrazvanc0101, on 19 iulie 2015 - 13:18, said:

depune cv la hipermarketuri, taxi, etc etc.

alta idee: poti sa cauti cazare intr-un oras de langa buc si sa te duci cu trenul la interviuri.
cv-uri de genu depun si in Mures dar cred ca n-am fata pentru munca de jos si nu ma ia.

Asta ar fi ceva.

Edited by republicall, 19 July 2015 - 16:24.


#49
razvanc0101

razvanc0101

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 24.11.2014
daca ai fost profesor poti incerca iar pe aceeasi profesie in orasele/satele de langa Buc. Cazarea mai ieftina, transport spre Bucuresti si retur destul de ieftin si destul de des.
Vine toamna, poti incerca in Ploiesti, Calarasi, Slobozia, Urziceni daca vrei un oras relativ mare cu multe scoli sau poti incerca prin satele din jur.
Eu am lucrat o perioada in Calarasi si Slobozia. Viata e destul de ieftina pe acolo, gasesti o garsoniera pe la 100 euro sau o camera in apartament si mai ieftina. Partea proasta e ca nu prea gasesti loc de munca pe acolo ca si necalificat

#50
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,930
  • Înscris: 25.06.2007

View Postdark, on 19 iulie 2015 - 12:07, said:

Toate capitalele si orasele mari sunt aglomerate. Ca sunt aglomerate, e bine, inseamna ca oamenii au de lucru.
Si daca era cum am scris eu (mai intins si cu strazi/ bulevarde mai largi) nu aveau oamenii de lucru? :habarnam:
Plus ca aglomeratia la orice ora din zi inseamna ca totusi multi nu au de lucru si se plimba pe strazi...

#51
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 26.02.2008

View Postlil debul, on 18 iulie 2015 - 15:43, said:

Ai ocazia sa ma tii acasa :) doneaza si scapi de mine

https://www.sprijina...reelancer-freeg

#52
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 26.02.2008
M-au chemat pana la urma la munca de jos :) in fabrica. Caz inchis.

#53
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015

View PostKarhu, on 20 iulie 2015 - 11:27, said:

Si daca era cum am scris eu (mai intins si cu strazi/ bulevarde mai largi) nu aveau oamenii de lucru? Posted Image
Plus ca aglomeratia la orice ora din zi inseamna ca totusi multi nu au de lucru si se plimba pe strazi...

Asta se intampla si in Cj. La orice ora mergi prin oras, e full. Si pe trotuare si pe sosea.Nu stiu din ce naiba traiesc oamenii aia, din ajutoare sociale, pensii, banii altora..

View Postrepublicall, on 08 august 2015 - 20:33, said:

M-au chemat pana la urma la munca de jos Posted Image in fabrica. Caz inchis.

In mures sau in buc?

#54
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
Bine ca a iesit ceva.
Nu stii de unde sare iepurele!
Bafta

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate