Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Emigrare in ... Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#19
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Vino, bre. Dar ce programator esti tu daca stai in gara? :)) N-ai bani de-o chirie, hotel, ceva? Sunt destui care inchiriaza pe 1-2-3 luni (pana vand apartamentu') deci se poate...

#20
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,549
  • Înscris: 16.03.2004

View Postlil debul, on 18 iulie 2015 - 15:51, said:

Uauuuu , m-ai blocat , nu mai am replica , hai sa ne aglomeram , sa transpiram unul linga altul doar pt. faptul ca familia mea este aici din perioada interbelica.
Argumentul tau este extrem de stingist deci te rog sa imi permiti sa nu fiu de acord cu dinsul , incearca ceva mai solid , mai motivant.
Te deranjeaza ca vin creiere, dezvoltand multilateral orasul in care stai si tu?

View Postdon_dannielo, on 18 iulie 2015 - 14:12, said:

anuntul.ro

Pentru 1 luna n-o sa gasesti chirie, toti vor termen lung, dar vreun mos basinos care nu-si poate plati intretinerea posibil sa te ia in gazda.

S-ar putea sa-l ia in gazda chiar "Lil Debul".
Posted Image

#21
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 26.02.2008

View Postando01, on 18 iulie 2015 - 14:04, said:

daca esti angajat in momentul de fata e bine sa ramai asa si sa cauti de lucru in bucuresti indiferent de unde vrei sa te relochezi, interviurile initiale se pot face si telefonic iar pentru celelalte sigur te poti deplasa o data pe luna la bucuresti, sa nu te astepti sa ai un interviu in fiecare zi.
Nu sunt angajat si nici nu reusesc sa ma angajez. Nu trec de interviuri. Chestia e ca intr-o vreme cautam si in Cluj si aveam 10 interviuri pe saptamana, la unele treceam dar relocarea parea o problema. dupa ce mi-am trecut in cv ca sunt din Mures a scazut dramatic numarul de interviuri. Dupa am renuntat sa mai caut. Acum am ocazia sa merg in Bucuresti si sa incerc un heirup.

View Postxmanyacs77, on 18 iulie 2015 - 14:07, said:

Gasesti gazda la mica publicitate!Posted Image

View Postdon_dannielo, on 18 iulie 2015 - 14:12, said:

anuntul.ro
Pentru 1 luna n-o sa gasesti chirie, toti vor termen lung, dar vreun mos basinos care nu-si poate plati intretinerea posibil sa te ia in gazda.
Cat costa?

View Postxymzar, on 18 iulie 2015 - 15:22, said:

Nu am nimic cu moldovenii, dar am o "boala" crunta pe flamanzii care invadeaza capitala si acepta locuri de munca pe orice salariu.
Cum dracu reusesc sa supravietuiasca cu salariile mici, chirie nu stiu.
A stiut Nea' Ceasca cand a interzis emigrarea!
Nu vream sa ma stabilesc in Bucuresti pentru mai mult de 5 ani, stai flex.

View Postdark, on 18 iulie 2015 - 15:27, said:

Nu vorbi prostii, initiatorul e din Tg-Mures, e programator computere si nu are nevoie de mila voastra!
Incepe sa ma stie lumea :))

#22
Eduardo-S

Eduardo-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 26.05.2015
Cam nasol Bucurestiul, puteai si tu sa emigrezi intr-un loc mai bun, bucurestenii sunt rai, nesimtiti, calici, xenofobi si intoleranti cu emigrantii din provincie.

#23
republicall

republicall

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,211
  • Înscris: 26.02.2008

View Postpotae, on 18 iulie 2015 - 15:55, said:

Vino, bre. Dar ce programator esti tu daca stai in gara? Posted Image) N-ai bani de-o chirie, hotel, ceva? Sunt destui care inchiriaza pe 1-2-3 luni (pana vand apartamentu') deci se poate...

Sunt de nivel mediu dar n-am prea lucrat in firma de programare. Sansa mea este ca in Bucuresti sa ma ia pe pozitie de junior. Programez sa zicem de 20 de ani dar nu conving la interviu. si in Mures se cauta mai mult middel/senior. Si varsta conteaza.

Nu prea am bani in momentul de fata si nici perspective.

Problema e ca nu ma angajeaza nici la fabrica, ca spun ca nu o sa stau ca in IT o sa-ti gasesti si ca plec dupa cateva luni :) si tot asa stau de un an.

#24
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013

View Postlil debul, on 18 iulie 2015 - 15:03, said:

NU VENI , Bucurestiul este aglomerat , e excesiv de cald , nu gasesti loc de parcare , e plin de oameni rai , taximetristii te fura , toata lumea te fura si se uita urit pe tine , STAI CASA , si asa sintem prea multi .

In Bucuresti este alta lume........mai selecta!Posted Image
Daca vii o sa dai nas in nas cu ea, chiar la Gara de Nord...........

Edited by xmanyacs77, 18 July 2015 - 16:29.


#25
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015
Daca nici la fabrica nu vor sa te angajeze incearca pe santier...acolo e mare lipsa de forta de munca...

#26
georgeRado

georgeRado

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 31.05.2015
Incearca in Timisoara ! Industria IT este destul de dezvoltata !

#27
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,549
  • Înscris: 16.03.2004

View PostgeorgeRado, on 18 iulie 2015 - 16:42, said:

Incearca in Timisoara ! Industria IT este destul de dezvoltata !

In Bucuresti are mult mai multe sanse. Firmele de IT se bat pentru angajati.

#28
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009

View Postlil debul, on 18 iulie 2015 - 15:43, said:




ca si Nativ , trebuie cumva sa-mi cer scuze ca-mi apar felia , sau ce ?
Sint nesimtit de sincer si sint mindru de asta .
Du-te la Oprescu si spune-i sa puna o bariera!Ca tu esti de sange albastru,vorbesti bucuresteneste si esti un domn,restul tarii..."niste tarani".Mars ma de aici cu ifosele astea de gagica suprasaturata!

#29
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,549
  • Înscris: 16.03.2004

View Postlik_lights, on 18 iulie 2015 - 17:47, said:

Du-te la Oprescu si spune-i sa puna o bariera!Ca tu esti de sange albastru,vorbesti bucuresteneste si esti un domn,restul tarii..."niste tarani".Mars ma de aici cu ifosele astea de gagica suprasaturata!
Pai daca ar incepe sa plece din Bucuresti, ar insemna ca orasul sta prost cu nivelul economic si lumea se duce prin alte parti...si ce rau ar fi de el, ca ar ramane somer.
Nu e bine ca vin in Bucuresti, care a ajuns ca un burete strangand din toate partile Romaniei? Inseamna ca gasesc de lucru si asta e perfect. Au bucurestenii ce baga la matz.

#30
georgeRado

georgeRado

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 31.05.2015

View Postdark, on 18 iulie 2015 - 17:33, said:


In Bucuresti are mult mai multe sanse. Firmele de IT se bat pentru angajati.

Nu as zice ca nu ... dar Timisoara are un avantaj in fata bucurestiului si clujului: chiriile mult mai mici !

#31
change_me

change_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 25.11.2013
Dupa o luna de stat in bucuresti pot spune ca bucurestiul este ca oricare oras din tara asta.Bine,este mizerabil,sunt multe gunoaie insa asta din cazua taranilor si nu vorbesc aici despre oamenii care locuiesc la tara ci nesimtiti aia care n-au primit educatie sau se cred prea importanti  ca sa arunce o hartie la gunoi  asa ca trebuie sa o arunce pe strada sa faca altii curat in urma lor.
Ca oamenii am intalnit si babe nebune si oamenii care cautau sticle de plastic prin cosuri de gunoi dar si oamenii care mi-au dat bucurosi o informatie cand eram dezorientat in privinta locului.De asemenea am observat si oameni care isi tineau telefonul in buzunarul din spate cat timp erau in tranvai(app evita tranvaiele ca sunt cele mai jegoase mijloace de transport) deci nu este chiar asa salbaticie cum spune ..lil debul''.Doar respecta regula ,,nu ma bag in treaba cuiva fara motiv'' si n-o sa ai probleme cu nicio persoana te asigur 100%
In schimb sa fii atent ca indiferent de persoana ,aici oricine e mort dupa bani,nu ca-ti da in cap ca sa tii fure ci te taxeaza din orice.


Inchei prin ati spune din experienta ca pt o luna nu-ti gasesti chirie sub nicio forma fiindca si eu am cautat pe doua luni si n-am gasit

Edited by change_me, 18 July 2015 - 18:33.


#32
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,549
  • Înscris: 16.03.2004

View Postchange_me, on 18 iulie 2015 - 18:31, said:

Bine,este mizerabil,sunt multe gunoaie

Depinde pe unde-ti faci veacul! Gasesti si gunoaie, dar si spatii civilizate.

#33
change_me

change_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 25.11.2013

View PostgeorgeRado, on 18 iulie 2015 - 18:28, said:

Nu as zice ca nu ... dar Timisoara are un avantaj in fata bucurestiului si clujului: chiriile mult mai mici !
eu am cautat chirie in Constanta care este mult sub timisoara in ce priveste usurinta de ati gasi un loc de munca si era chiria ca in bucuresti 250 E Posted Image In pitesti parca era 150-200E

Edited by change_me, 18 July 2015 - 18:54.


#34
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
lucreaza la hostel in bucuresti; nu iti dau bani dar ai unde dormi

#35
georgeRado

georgeRado

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 31.05.2015

View Postchange_me, on 18 iulie 2015 - 18:54, said:

eu am cautat chirie in Constanta care este mult sub timisoara in ce priveste usurinta de ati gasi un loc de munca si era chiria ca in bucuresti 250 E Posted Image In pitesti parca era 150-200E

industria IT nu prea cred sa fie asa dezvoltata in Constanta cum e in TM

#36
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postchange_me, on 18 iulie 2015 - 18:31, said:

cat timp erau in tranvai(app evita tranvaiele ca sunt cele mai jegoase mijloace de transport)



in Bucuresti se zice 'tramvai'.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate