Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Rescriere cartuse imprimanta MP250

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,075
  • Înscris: 19.12.2012
In cazul lui E05 nu mai scapi fara cartus nou. Manevrele astea cu service tool ul si apasat insistent pe reset trebuiau facute inainte ca fuse ul din cip sa se arda.

#20
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
Mos_Ilie - daca led-urile clipesc, in general nu vrea sa printeze. ori ii pui caruse noi, ori "ii spui" ca esti constient si vrei sa le folosesti asa.

@serafim - ai incercat ce ti-am spus?

#21
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
10-15 secunde pe reset? Da, am incercat. Nu s-a intamplat nimic :(.

#22
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
hmm... poate A10 are dreptate? ^

#23
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Mai incerc diseara alte cateva metode si daca nu merge ma resemnez si ma apuc de cautat cartuse la promotie.

#24
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Pana la urma ramane sa ma hotarasc daca sa cumpar alte cartuse sau o imprimanta noua. Nimic din ce am incercat nu a functionat.
Rog inchiderea topicului.

#25
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
nu se inchide ca poate se trezeste altu mai incolo, sau poate chiar tu vii cu un update.

daca tot iei imprimanta noua, intereseaza-te bine de resetare ce si cum.

sau daca nu vrei cine stie ce calitate foto, mergi direct pe epson cu ciss. in caz ca vrei si scaner, o ai pe asta (ca presupun ca nu o arunci la gunoi)

#26
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,075
  • Înscris: 19.12.2012
Inainte sa cumperi alta imprimanta, incearca cu un cartus compatibil, nou. Nu astepta sa se goleasca inainte sa foloseste mptool ul. Anuleaza contorul de printare apasand reset pt 10-15 secunde.
Ca sa ma laud, am o multifunctionala deasta (mp180) din 2007 si am printat pe ea in bataie de joc. am schimbat cartusul o singura data pt ca l-am infundat din neatentie (imprimanta lasata nefolosita mai mult timp)
Inkjeturile astea sunt o adevarata "pain in the ass" dar daca le acorzi atentia necesara, cu putin noroc tragi de ele ani buni.
Nu cumpara cartuse folosite daca nu ai posibilitatea de a le testa.
Ca sa nu ajungi in situatia in care iti apare E05, trebuie sa faci manevra cu apasatul tastei de reset inainte ca, cartusul sa se goleasca de tot, trebuie sa ai nivel de cerneala minim 20% iar resetarea soft a contoarelor se face cum mptool de asemenea inainte ca aplicatia imprimantei sa iti indice low ink. Cam asta e combinatia fericita pe care eu o folosesc si m-a ajutat.

Poate te ajuta  http://persadazrs.bl...05-trouble.html

Edited by A10, 13 July 2015 - 21:33.


#27
kinghlaus

kinghlaus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 01.07.2015
A10: La MP180 folosesti Service tool v3400? Sau doar cu reset ink level?
Eu am un MP160. Si nu am resetat niciodata.

Edited by kinghlaus, 13 July 2015 - 23:33.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate