Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Roaming Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
1265 replies to this topic

#523
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Moama numa milionari pe aici
Nun zice 3 euro, altul zice 2 si vine si al treilea care zice 1.9
Eu zic sa vorbiți CU CINEVA sa va dea gratuit TOT

#524
danutz21

danutz21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 18.07.2018
Si gratuit e prea scump. Nu te oferi tu sa platesti in locul celor care nu isi permit nici macar 2 euro?
Doar asa ca sa ne arati cat de potenti financiar esti tu...

Edited by danutz21, 28 July 2018 - 13:38.


#525
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

 maiorukaki, on 28 iulie 2018 - 13:36, said:

Moama numa milionari pe aici
Nun zice 3 euro, altul zice 2 si vine si al treilea care zice 1.9
Bossane, de diferenta intre 2 si 1,9 milioane iti iei un Porsche sau ceva.
De diferenta intre 3 si 2 milioane iti iei penthouse de 1000mp in zona cea mai fita din roaming, ca in Romania sunt mai scumpe.

Edited by lexis1, 28 July 2018 - 13:41.


#526
cieria

cieria

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 03.12.2017
Am un abonament Super Red 31 si urmeaza sa plec in India 2 saptamani. Exista vreo modalitate prin care pot avea 1-2 GB de net si vreo 100 de minute fara sa imi ipotechez apartamentul ca sa platesc factura la intoarcere?

Edited by cieria, 13 August 2018 - 22:05.


#527
danutz21

danutz21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 18.07.2018
Apartamentul nu ai de ce sa-l ipotechezi dar un credit de nevoi personale cred ca ti-ar prinde bine.

#528
cieria

cieria

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 03.12.2017
Mda.. Ma uitam pe site si optiunea "Roaming pe zi" parea interesanta dar aparent "Abonamentele RED cu beneficii incluse de Roaming nu sunt compatibile cu opţiunea Roaming pe Zi."

#529
vik19

vik19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.09.2007
Iti iei o cartela de 15 EURO si ai 150 GB, din care 5 GB in SEE, 1 GB in afara SEE (India, etc), 2000 min SMS nationale si in SEE, din care 100 in afara  SEE, plus 900 min internationale.

#530
balazscsaba

balazscsaba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 28.11.2009
Intrebare pentru Vodafone Helper: a aparut pe site o sectiune numita " Balcani non UE" la roaming, care va intra in vigoare de la 05.09.2018.
https://www.vodafone...index.htm#tab-4
Tarifele de comunicare sunt practic identice Zonei 3 de tarifare cu exceptia tarifului de internet, care scade considerabil.
Nu se putea face niste tarife mai rezonabile si la partea de voce?
Vor aparea abonamente, care sa aiba in componenta si ceva trafic de voce si pentru acele cateva tari ( cum are si RED COMPLETE BOOSTER unitati pentru Roaming zona 2) ?

Multumesc

Attached Files


Edited by balazscsaba, 15 August 2018 - 12:20.


#531
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,528
  • Înscris: 20.10.2006

 danutz1, on 19 iunie 2018 - 20:04, said:

Ma mir ca au scos ceva ce era in defavoarea clientilor.
De Oferta 15 nu vad de ce s-ar atinge careva, cea mai buna alegere ramane Oferta 4.
Daca ai nevoie de mai multe resurse? Sau daca mergi in afara SEE?

#532
danutz21

danutz21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 18.07.2018
Nu toti sunt depedenti de net ca sa aiba nevoie de mai multe resurse.
Ti-am mai spus sa nu te raportezi la tine cand apreciezi o oferta, nu reprezinti majoritatea ci doar o exceptie.

#533
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,528
  • Înscris: 20.10.2006
Nu trebuie sa fi dependent de net ca sa depasesti spre exemplu minutele. Sau sa ai aplicatii care fac trafic automat sau live pe facebook. Nu sunt deloc exceptie persoanele ce vorbesc mai mult de 100 de minute. Cu traficul cu restrictii se pot incadra cam majoritatea in 1400 mb. Ce te faci daca mergi in afara SEE? Spre exemplu eu am fost in Moldova. Cate si ce resurse aveam incluse in optiunea de 4 euro in Moldova? Dar Turcia, Serbia, Canada, China, Israel, etc. ?

Aaa si apropo, cum vine asta, ai bani de o vacanta in strainatate dar nu ai 15 euro pentru roaming, cand in multe locuri o pizza si 2 beri se apropie de suma asta. Sa nu mai zic de tigari, avion, club, transport local, etc.

Edited by LunaCrystal, 15 August 2018 - 13:44.


#534
danutz21

danutz21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 18.07.2018
Iar te raportezi la tine desi esti o exceptie.
Crezi ca eu cand merg in afara ma duc in cluburi?
Crezi ca n-am altceva mai bun de facut decat sa-mi distrug sanatatea cu tigarile?
Eu nu intru in aceasta categorie de oameni "inteligenti" am altceva mult mai bun de facut.

Si daca am bani de vacanta, de ce ar trebui sa-i cheltui pe servicii de care nu voi beneficia sau nu imi sunt necesare in cantitatea oferita?
Doar asa, ca sa arat ca eu imi permit sa fac live pe facebook dintr-un club de fite pentru ca am cu ce, doar mi-am activat optiunea de 15 euro.

Edited by danutz21, 15 August 2018 - 14:07.


#535
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,528
  • Înscris: 20.10.2006
Pai am zis cui ii sunt necesare. Ce nu intelegi? Si ignori faza cu roaming in afara SEE unde nu ai nici macar un minut sau mb la optiunea de 4 euro. Iar intrii in polemica.

Si era cu titlu de exemplu alea, na alt exemplu in Budapesta un bilet de metrou e cam 5 ron, cazarea sa nu mai zic cat costa, mancarea, intrarea la un muzeu la fel. Odata ce ai bani de astea ar cam trebui sa ai si de roaming.

Edited by LunaCrystal, 15 August 2018 - 21:29.


#536
danutz21

danutz21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 18.07.2018
Pentru roaming in afara SEE in tari ca Moldova, Turcia, Serbia sau Elvetia exista optiunea R12 de la Telekom cu suficiente resurse.
Cine vrea sa plece in Kenya, Kuweit sau Vietnam n-are decat sa activeze Oferta 15.

Apropo, Vodafone la 15 euro ai 1000 MB in Moldova, Turcia, Serbia, Elvetia.
La Telekom la 13 euro ai 1 GB.

Dar cum ziceam, poate vrei sa ajungi in Kenya si atunci e musai sa activezi Oferta 15.
Dar ce te faci daca nu gasesti cluburi? Posted Image

 LunaCrystal, on 15 august 2018 - 21:27, said:

Odata ce ai bani de astea ar cam trebui sa ai si de roaming.
Ti-am mai spus: chiar daca am bani sa stau o luna in Maldive, nu-i irosesc pe resurse inutile de roaming.

Edited by danutz21, 15 August 2018 - 21:58.


#537
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Optiunea 15 se poate activa de mai multe ori intr-o luna? Adica daca am nevoie de 4 GB cand merg in US, o pot activa de 4 ori?

#538
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

Da, Catean, o poti activa in paralel, de mai multe ori.

Edited by Vodafone, 17 August 2018 - 09:10.


#539
balazscsaba

balazscsaba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 28.11.2009

 Vodafone, on 17 august 2018 - 09:09, said:


Da, Catean, o poti activa in paralel, de mai multe ori.

Salut! Aveam sí eu O intrebare putin mai sus. Merci

#540
razec

razec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 24.03.2004
Am avut optiunea valabila pana astazi dimineata, cand Vodafone,in mod unilateral mi-a suspendat activitatea pe SIM.
Nu sunt in tara, aveam cartela valabila, primisem un avertisment ca in termen de 14 zile sa imi modific comportamentul
deoarece folosesc in mod exagerat roamingul, iar astazi dupa 10 zile mi-au luat semnalul definitiv!
Mai exista seriozitate? Prima data mi-au dat 14 zile si dupa s-au razgandit!
Aviz amatorilor!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate