Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

JIDVEI Touch, probleme cu POI

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
sange61

sange61

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.05.2010
Salut. Am un sistem de navitatie de la o colega de servici pe care mi l-a dat in speranta de a-i rezolva problema. Demult a castigat un premiu la o tombola organizata de cei de la JIDVEI, un sistem de navigatie produs in serie limitata si cel mai probabil se cunosc foarte putine detalii despre ele. In fine...Problema sta in felul urmator. L-a avut imprumutat la o cunostinta care ia produs cateva "stricaciuni", iar acea persoana ia instalat un Igo Primo in care apar ceva erori la punctele de interes, in sensul ca acele pictograme ( cerculete) de pe harta sunt goale( fara a putea fi indentificat daca este un Restaurant, Hotel, Peco, etc.). M-am documentat in acest sens pe internet dar nu am gasit nimic clar, si mi-e frica sa instalez o alta harta de teama sa nu stric ceva. Mentionez ca aparatul foloseste ca sistem de operare windows 6.0. Va atasez si o poza facuta la problema in cauza dar si o poza facuta la informatiile de sistem ale navigatorului. Va multumesc !

Attached Files



#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Cand eu va spuneam ca daca dati comanda de 100 bucati va pune chinezu' si numele vostru, nu ma credeati.

Ontopic, in afara de OCD, te mai deranjeaza cu ceva? Da erori sau ce?

#3
sange61

sange61

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.05.2010

View Postgumball3000, on 01 iulie 2015 - 20:27, said:

Cand eu va spuneam ca daca dati comanda de 100 bucati va pune chinezu' si numele vostru, nu ma credeati.

Ontopic, in afara de OCD, te mai deranjeaza cu ceva? Da erori sau ce?

:)) Da, asa e, am ramas si eu surprins la prima vedere am crezut ca nu vad bine :))

Da, mi-a dat 2-3 erori imediat dupa ce am selectat vizualizare harta de pe 2D pe 3D a inceput sa se miste foooarte greu incat a trebuit sa-l resetez.

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Nu are RAM suficient ca sa duca Primo, se vede asta dupa chipsetul GPS-ului, Chinezariile cu Atlas 4 au 64 MB RAM, dintre care doar vreo 32 sunt disponibili.

#5
sange61

sange61

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.05.2010

View Postgumball3000, on 01 iulie 2015 - 20:36, said:

Nu are RAM suficient ca sa duca Primo, se vede asta dupa chipsetul GPS-ului, Chinezariile cu Atlas 4 au 64 MB RAM, dintre care doar vreo 32 sunt disponibili.

Ok, atunci imi poti recomanda o alta alternativa?

#6
sange61

sange61

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.05.2010
Chiar nu ma poate ajuta nimeni? Vreau sa stiu ce pot pune pe el altceva decat Igo Primo care are cerinte mari de performanta.

#7
nelutusoftpedia

nelutusoftpedia

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.07.2015
si eu am unul identic, al meu are IGO8 my way , sunt foarte multumit de el, ecran mare si se misca destul de repede, intradevar nu suporta Primo, nu are destui rami insa cu Nav N Go IGO 8 versiunea 8.3.2.83157 merge super,
daca dispozitivul mai are cardul original poti sa ii faci backup, daca nu poti descarca de pe warez_spam pachetul de harti cu tot cu kit de instalare, pentru mai mult ajutor vb pe chat !!!
,

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate