Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cum pot opri auto boost-ul pt i7 ...

Achiziție telefon nou.

Picurare in AC?

Huawei GT4 46mm afisare altitudin...
 Cine produce AC Tesla?

Toyota CHR -modelul 2024

Recomandare lanterna frontala

Meciuri euro cu comentariu in eng...
 Dop furtun evacuare condens combi...

Ce poze faceti?

Durere penis

Sticker ciudat pe cutia aerului c...
 lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82

kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...
 

Situatia din Grecia si impactul asupra vacantelor noastre.

* * * * * 9 votes
  • Please log in to reply
4956 replies to this topic

#1873
Gabrielt

Gabrielt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 15.07.2009
poate sa ne spuna si noua cineva care a trecut la greci dupa data de 15 iulie cum se procedeaa cu rezultatul testului RT-PCR Covid 19?
trebuie neaparat sa fie pe hartie sau este suficient sa le arati rezultatele pe telefon?

daca este din Bucuresti unde a facut testul si in cat timp l-a primit?

multumim pentru informatii!


trecut la greci pe cale rutiera!!

Edited by Gabrielt, 17 July 2020 - 18:34.


#1874
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,075
  • Înscris: 08.08.2018

 T Irina, on 17 iulie 2020 - 18:24, said:

Da, super, si apoi vin cu trenul in Ro! (ma rog, poate nu ar fi mare lucru, am fost la Salonic cu trenul acum muuulti ani!)

Cu trenul, cu autostopul, cu masina inchiriata, cu taxiul, oricum, va fi o poveste de spus nepotilor :)
Acum serios, singura problema ar fi ca grecii sa inchida complet granita pentru romani, desi nu ar avea nicio logica in conditiile in care pot solicita teste RT PCR si pentru pasagerii sositi cu avionul (ceea ce mi s-ar parea de bun simt si mai sigur pentru toata lumea, desi pot aparea probleme ...logistice destul de mari)

#1875
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 16.04.2007

 acvaristul, on 17 iulie 2020 - 12:05, said:

"Asta e din folclor, am grup de colegi care au plecat toti cu cod 1 si au fost testati doar 2 sau 3 dintre ei"

Nu e niciun folclor, asta s-a intamplat cu noi. Iar eu sunt aici, in Grecia, si scriu de pe plaja.
Iti dai seama ca voi nu sunteti un etalon ?

On-topic: vacanta placuta !! Posted Image

#1876
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Am identificat si varianta de intors fara avion - zbor pana la Atena si apoi Balcan flexi pass pana la Bucuresti.
In alta ordine de idei, voi ce asigurari ati luat pentru plecarile de anul asta in Grecia? Eu mereu luam de la Generali (Turist plus) si chiar am folosit-o o data. Insa acum nu pare sa acopere riscul Covid. Uniqa ar acoperi, dar nu e la fel de cuprinzatoare ca cea de la Generali.

#1877
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,075
  • Înscris: 08.08.2018
Asigurarile sunt ieftine, poti face doua.

#1878
mulder_372000

mulder_372000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,266
  • Înscris: 02.05.2007
Cand am venit in Lefkada acum o saptamana, nu era niciun caz de covid. Astazi, grecii deja au anuntat 9 cazuri de imbolnaviri la romani si incepand de azi obligativitatea purtarii mastii in magazine. Pana acum doar la Lidl iti spuneau sa porti,desi am vazut si multe persoane fara. In rest, lumea foarte relaxata pe aici.

#1879
honney_bunny

honney_bunny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 23.01.2010
Moshu, pe buletinele de analize apare și data recoltării, și data validării rezultatului. Cele 72h se calculează începând cu data recoltării.

Edited by honney_bunny, 18 July 2020 - 15:42.


#1880
someone

someone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 06.02.2004
Unii mai spuneau că dată și ora de pe testul PCR că e trecut data la care ajunge testul in laborator, poate sa confirme cineva?

#1881
capodecina

capodecina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 15.03.2009
E cineva in Sarti? Sunt curios cum e acolo acum. Este aglomerat? Cand am fost eu acum 2 saptamani era gol... pustiu.

Edited by capodecina, 18 July 2020 - 18:35.


#1882
acvaristul

acvaristul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,543
  • Înscris: 27.09.2006

 capodecina, on 18 iulie 2020 - 18:33, said:

E cineva in Sarti? Sunt curios cum e acolo acum. Este aglomerat? Cand am fost eu acum 2 saptamani era gol... pustiu.
Salut!
Nu stiu de Sarti, dar Nikiti, Afytos, Gerakini si Kalives au turisti cam la 40% fata de anul trecut... maine ma duc in Ormos Panagyas iar marti o sa merg la Paris (Vourvourou). O sa revin cu impresii.

Edited by acvaristul, 18 July 2020 - 19:15.


#1883
AlinaFulg

AlinaFulg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 27.03.2009

 capodecina, on 18 iulie 2020 - 18:33, said:

E cineva in Sarti? Sunt curios cum e acolo acum. Este aglomerat? Cand am fost eu acum 2 saptamani era gol... pustiu.
Sarti este destul de animat, eu am cazare in Sarti Vechi, pe straduta pietonala si sunt în fiecare seară multi turisti, însă desi este animat am vazut destule vile goale sau aproape goale.

#1884
honney_bunny

honney_bunny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 23.01.2010

 someone, on 18 iulie 2020 - 18:25, said:

Unii mai spuneau că dată și ora de pe testul PCR că e trecut data la care ajunge testul in laborator, poate sa confirme cineva?

Nu este adevarat, este trecuta data înregistrării probei, de când plătești la recepție, dar cei mai multi calculează într-adevăr numărul de ore de lucru la testare de când ajunge proba în laborator.

Edited by honney_bunny, 19 July 2020 - 12:19.


#1885
NttSkippy

NttSkippy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 25.07.2005
Am intrat eu vineri noapte, doua ore jumate de coada. Au verificat testele Covid si PLF-urile de pe telefon. Atentie la PLF, dac incep cu 1 sau 3, urmeaza sa fiti testati si in vama, chiar e un poster acolo ( pe cabina vamesului) in romana care confirma acest lucru. Va sfatuiesc sa va faceti 2-3 aplicatii pentru ziua de intrare.

#1886
someone

someone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 06.02.2004
cifra aia nu e generata in functie de ce bifezi prin formular ? sau e pur si simplu aleator?

#1887
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,792
  • Înscris: 26.08.2008

 NttSkippy, on 19 iulie 2020 - 14:51, said:

chiar e un poster acolo ( pe cabina vamesului) in romana care confirma acest lucru.
Era fain daca reuseai sa faci o poza posterului, doar era ceva de interes public - chiar daca era in zona aia sensibila.

#1888
Gabrielt

Gabrielt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 15.07.2009


 NttSkippy, on 19 iulie 2020 - 14:51, said:

Am intrat eu vineri noapte, doua ore jumate de coada. Au verificat testele Covid si PLF-urile de pe telefon. Atentie la PLF, dac incep cu 1 sau 3, urmeaza sa fiti testati si in vama, chiar e un poster acolo ( pe cabina vamesului) in romana care confirma acest lucru. Va sfatuiesc sa va faceti 2-3 aplicatii pentru ziua de intrare.

Testele Covid pe hartie sau din telefon?

Edited by Gabrielt, 19 July 2020 - 21:35.


#1889
dionescux

dionescux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 07.11.2004
Am trecut sambata, 3h:30 la coada. Confirm cele spuse mai sus: reprezentantii ambasadei Romaniei erau prezenti la coada, si anuntau faptul ca daca ai cod cu 2 nu vei mai fi testat.

Edited by dionescux, 20 July 2020 - 07:05.


#1890
sergionel

sergionel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 441
  • Înscris: 29.03.2005
a mai iesit cineva din Grecia curind prin Makaza? plec maine,marti si as vrea sa ies pe acolo.
mulțumesc!

a mai iesit cineva din Grecia curind prin Makaza? plec maine,marti si as vrea sa ies pe acolo.
mulțumesc!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate