Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

tarife digi mobil in roaming

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Se pare că au redus prețurile. ;)

#20
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012
adica!? ce prețuri?

eu nu văd nici un preț redus?

#21
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Probabil se refera doar la cazul Turciei care a fost mutat din Zona 4 in Zona 1.

Attached Files


Edited by Ciubex, 08 August 2015 - 21:40.


#22
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Da, eu mă refeream strict la Turcia, unde au scăzut considerabil tarifele.

Acum îmi mai doresc trecerea Moldovei, Muntenegrului și a Ucrainei din zona 3 în zona 1 și e totul perfect. :coolspeak: Poate și mutarea Rusiei, Emiratelor și Israelului în zona 1 din zona 5. :P

Din păcate, traficul în roaming pentru Turcia a rămas la tarife maaaaaari. :(

#23
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014

View Postbughybughy, on 08 august 2015 - 20:48, said:

@Digi_helper

Turcia apare acum pe pagina de roaming RDS in zona 1 a tarilor UE cu tarife de 6 centi/min pt. apelurile efectuate.... E o greseala cumva ??? In urma cu o luna era in zona 4.....

S-a modificat zona pentru Turcia la roaming international, mai exact a trecut din zona 3 in zona 1.
S-a modificat si tariful pentru roaming de date din 13,02 Euro/MB la 10,45 Euro/MB (fara TVA).

#24
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
Cat il costa pe cel care primeste in Romania un apel din SUA de la un alt abonat Digi?

#25
abit

abit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 27.07.2006
abonatul Digi aflat in roaming in SUA plateste 2,22 euro/min cel din Romania 0,

pentru varianta asta se recomanda Beep-ul :D, astfel incit abonatul din Romania sa sune in SUA
in acest scenariu abonatul din Romania plateste un  minut national (de obicei 0), cel din SUA 0,024 euro/min

#26
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,530
  • Înscris: 20.10.2006
In prezent se pare ca Digi are cele mai mari tarife in roaming, fiind sigura retea ce nu are optiuni cu minute incluse in roaming.

#27
floricel

floricel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 15.03.2006

View PostLunaCrystal, on 21 august 2016 - 20:09, said:

In prezent se pare ca Digi are cele mai mari tarife in roaming, fiind sigura retea ce nu are optiuni cu minute incluse in roaming.
Doar se pare? Sau compari mere cu pere?

#28
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 08.01.2007

View PostCiubex, on 08 august 2015 - 21:33, said:

Probabil se refera doar la cazul Turciei care a fost mutat din Zona 4 in Zona 1.
Acum e în zona 2!

Conform @Digi_Helper, pe 10 august era in zona 1 dar azi apare ca fiind in zona 2!

#29
johannbis

johannbis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 16.03.2008
Am vazut ca un minut de apel primit in SUA e 0.02. Poate confirma cineva acest lucru? Eu sunt obisnuit cu preturile Digi, dar parca e prea mare diferenta intre apelurile date si cele primite si e prea mare diferenta intre Digi si ceilalti. A fost cineva in state cu Digi la el?

#30
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
@johannbis - Este corect.

http://www.rcs-rds.r...electeazaTarife (in partea de jos)

Edited by DIGI_Helper, 30 August 2016 - 09:01.


#31
diasul

diasul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,314
  • Înscris: 06.03.2006

View Postjohannbis, on 30 august 2016 - 08:15, said:

Am vazut ca un minut de apel primit in SUA e 0.02. Poate confirma cineva acest lucru? Eu sunt obisnuit cu preturile Digi, dar parca e prea mare diferenta intre apelurile date si cele primite si e prea mare diferenta intre Digi si ceilalti. A fost cineva in state cu Digi la el?
Confirm eu. Doar ce m-am intors din sua si canada iar roamingul digi m-a uns pe suflet. 2 eurocenti fara tva pt apelul primit e nimic. Activeaza si digi oriunde sa poti sa suni gratis cand dai de net. Eu asa fac, vorbesc fara sa tin cont si platesc aproape nimic. Si cand vad ca sunt unii pe aici care afirma ca digi au cele mai mari tarife in roaming...

#32
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,530
  • Înscris: 20.10.2006
Cand am zis ca sunt cele mai mari am comparat cu roaming pe zi, roaming pe saptamana si alte optiuni de la concurenta, si mai ales cu folosirea la greu a internetului mobil nu doar a primii apeluri. Doar la primit apeluri e clar ca in general Digi e ieftin.

Edited by LunaCrystal, 30 August 2016 - 14:03.


#33
diasul

diasul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,314
  • Înscris: 06.03.2006
O dai la intors acum?
Am vorbit la greu sa spun asa, mai ales cand am fost sunat plus ca am sunat la greu cu cost zero cand am avut net de pe Digi Oriunde si nu s-a simtit aproape nimic in factura, si din SUA si Canada (nu Europa, ca acolo e si mai ieftin) ce vrei mai mult de atat? Internetul in roaming te inghenucheaza oriunde esti in general. Si ce-mi place la DIgi e ca nu sunt 200 de mii de extraoptiuni, totul este foarte simplu, si oricum te-ai intoarce su superextraoptiunile lor tot scump iesi, sunt patit!

Edited by diasul, 30 August 2016 - 14:12.


#34
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
N-au extraoptiuni dar au Digi Oriunde care scade mult factura in roaming.
Pe mine ma ajuta foarte mult.

#35
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Cu Digi Oriunde mama vorbeste sute de minute, la fel cum facea cand era in tara, si abonamentul tot 5 euro e!
Cu roaming pe zi cat ar fi?

#36
diasul

diasul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,314
  • Înscris: 06.03.2006
Cum zicea colegu mai sus... roaming pe zi, roaming pe saptamana, optiuni tata, nu gluma... si vorbesti tot cu cronometru cu toate optiunile lor, si tot platesti de te indoaie, am patit eu si cu orange si cu vodafone. Pai nu mai bine cu Digi, nu se simte aproape nimic in plus la factura. Dar unii au doar placa pusa si altceva nu stiu decat " digi nu e bun".

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate