Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Cum putem distruge islamismul?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
115 replies to this topic

#73
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postpacopaco1967, on 21 iunie 2015 - 12:24, said:

Distrugerea poate fi facuta si altfel , le arati ca exista ceva mai bun decat islamul . Iar daca vor descoperi ca intradevar este mai bun  vor renunta la vechea credinta .


Paco, nu este exclus sa apara o alta religie, un alt profet si un alt zeu....
Oamenilor le plac ploconelile
Dupa cum altora le plac distrugerile de dragul distrugerii................
Istoria e plina de asemenea jeguri umane

-------

Si apoi, Paco, cum se face ca in tarile unde a fost o mana forte la conducere, astia "in cearceafuri" erau in ilegalitate si nu suflau, precum "Fratii musulmani in Egipt"?
Cine a distrus ordinea din Egipt, amagindu-i pe egipteni cu nu stiu ce primavera ?  si a stat apoi cu ei la masa ca egali ?
America.
Cine a avut interes sa inceapa distrugerea tarilor ce devenisera prea puternice in jur ei?
Stii cine ??

Edited by vio69a, 21 June 2015 - 12:32.


#74
RUN_SLOWLY

RUN_SLOWLY

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 29.11.2014

View Postvio69a, on 21 iunie 2015 - 12:26, said:




Faci, o faci cu rea intentie, nu stiu daca esti rau din fire sau te dai "rau", dar daca te uiti in jur realitatea este alta.
in institutii, in afaceri, in societate sunt sute de mii de musulmani, uneori mai pregatiti si mai muncitori ca altii.
Dar tu de impiedici de-un ciot-islamismul- si crezi ca e padurea -islamul

Oricum nu te pot convinge, maine te vei revarsa pe homo, poimaine pe avorturi, raspoimanine pe balbaiti sau cocosati, cam asta e agenda ta
Dar eu nu am nimic cu cei care își văd de treabă. Am zis ca religia asta islam e baza la islamiști. Aia fanatici. Oricum și ăștia moderați sunt periculoși, pt ca vor să își impună ideile bolnave în Europa. Vezi Londra..

#75
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostRUN_SLOWLY, on 21 iunie 2015 - 12:30, said:

Dar eu nu am nimic cu cei care își văd de treabă. Am zis ca religia asta islam e baza la islamiști. Aia fanatici. Oricum și ăștia moderați sunt periculoși, pt ca vor să își impună ideile bolnave în Europa. Vezi Londra..
Asta cu impunerea ideilor e adevarata  dar se intampla in orice institutie , familie , firma , grup de prieteni . Problema e in mare si a ta  , nu numai ca ei nu inteleg cum ar trebui sa se petreaca lucrurile ci si modul in care  explici cum trebuie ca ei sa se manifeste . Daca doar reactionezi ca din topor  reactia lor va fi pe masura .
Deci conteaza si cum raspunzi tu la problemele altora .Posted Image

Edited by pacopaco1967, 21 June 2015 - 12:36.


#76
RUN_SLOWLY

RUN_SLOWLY

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 29.11.2014

View Postpacopaco1967, on 21 iunie 2015 - 12:35, said:


Asta cu impunerea ideilor e adevarata  dar se intampla in orice institutie , familie , firma , grup de prieteni . Problema e in mare si a ta  , nu numai ca ei nu inteleg cum ar trebui sa se petreaca lucrurile ci si modul in care  explici cum trebuie ca ei sa se manifeste . Daca doar reactionezi ca din topor  reactia lor va fi pe masura .
Deci conteaza si cum raspunzi tu la problemele altora .Posted Image
Ești prea moale, până să îi explici tu islamistului ce e bine și cum e mai bine, ală ti-a zburat capul. Și ție, și copilului tău și familiei tale. Ăștia au sânge de șopârlă în ei, vrei să îți dau niște linkuri cu capuri înfipte în gard în mijlocul orașului Mosul?

Sau elevă de școală cu ghiozdanul în spate cu capul tăiat?

#77
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postpacopaco1967, on 21 iunie 2015 - 12:35, said:

.
Deci conteaza si cum raspunzi tu la problemele altora .Posted Image

Amicul raspunde cum au raspuns si legionarii....foc viu

#78
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostRUN_SLOWLY, on 21 iunie 2015 - 12:40, said:

Ești prea moale, până să îi explici tu islamistului ce e bine și cum e mai bine, ală ti-a zburat capul. Și ție, și copilului tău și familiei tale. Ăștia au sânge de șopârlă în ei, vrei să îți dau niște linkuri cu capuri înfipte în gard în mijlocul orașului Mosul?

Sau elevă de școală cu ghiozdanul în spate cu capul tăiat?
Inca nu ai aflat ? Eu chiar provin din familie de musulmani , problema e ca sunt liderii precum politicienii nostri : hoti , jmecheri , manipulatori  . In schimb omul de rand nu este asa de incrancenat . Si parintii mei erau foarte influentati de hogea (asta e denumirea liderului religios)  numai ca am fost foarte hotarat in deciziile mele si nu le-am permis sa ma manipuleze . Desigur  tratativele erau dificile dar trebuie sa arati si tu ca ai bunavointa . Altfel nu esti mai diferit decat ei daca modul iin care vrei rezolvarea e aceiasi cu a lor .

#79
RUN_SLOWLY

RUN_SLOWLY

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 29.11.2014

View Postvio69a, on 21 iunie 2015 - 12:41, said:



Amicul raspunde cum au raspuns si legionarii....foc viu
Știu ca ești o simpatizantă a islamului, eu nu înțeleg cum vreți să îi mângâiați pe creștet pe sălbăticii ăștia.

#80
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostRUN_SLOWLY, on 21 iunie 2015 - 12:54, said:

Știu ca ești o simpatizantă a islamului, eu nu înțeleg cum vreți să îi mângâiați pe creștet pe sălbăticii ăștia.

Nu, sunt impotriva violentei, extremismului, fixismului si rautatii gratute si generalizarii.
Este altceva

#81
RUN_SLOWLY

RUN_SLOWLY

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 29.11.2014

View Postvio69a, on 21 iunie 2015 - 12:55, said:



Nu, sunt impotriva violentei, extremismului, fixismului si rautatii gratute si generalizarii.
Este altceva
NU prea ești împotriva, îți place să vezi căpățâni tăiate, altfel nu te-ai oftică așa.

#82
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostRUN_SLOWLY, on 21 iunie 2015 - 13:10, said:



ignore -pentru cei ce stiu mai bine ca mine ce imi place

#83
salomee

salomee

    Au incercat sa ne ingroape dar nu au stiut ca suntem seminte...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 25.01.2013

View Postvio69a, on 21 iunie 2015 - 12:27, said:


Si apoi, Paco, cum se face ca in tarile unde a fost o mana forte la conducere, astia "in cearceafuri" erau in ilegalitate si nu suflau, precum "Fratii musulmani in Egipt"?
Cine a distrus ordinea din Egipt, amagindu-i pe egipteni cu nu stiu ce primavera ?  si a stat apoi cu ei la masa ca egali ?
America.
Cine a avut interes sa inceapa distrugerea tarilor ce devenisera prea puternice in jur ei?
Stii cine ??


Eu inteleg la cine te referi.

Doar ca esti intr-o grava eroare...

#84
Pisa4you

Pisa4you

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 03.09.2011

View PostNeaceasca85, on 20 iunie 2015 - 01:07, said:

Nu e bine sa fii extremist sau exclusivist, dar cred ca atitudinea asta a lor se datoreaza lipsei de activitate pe orizontala

Primul comentariu cu adevarat pertinent din topic. Da, se pare ca unul dintre principalele motive pentru care tineri musulmani din Occident se alatura ISIS este dorinta de a face sex.

View Postn-amname, on 20 iunie 2015 - 03:04, said:

Majoritatea membrilor ISIS sunt victime ale procesului de democratizare facut de americani prin iraq.

Ai vreo dovada pentru afirmatia asta?

View Postxmanyacs77, on 20 iunie 2015 - 06:04, said:

Stai linistit, ca nu este real tot ceea ce vezi!Posted Image
Stii vorba aia: dezbina, ca sa poti stapani......
La nivel mondial, nimeni nu vrea sa fie pace, sunt interese ascunse.....

Daca interesele astea sint ascunse, cum de stii tu de ele?

View Postlex404, on 20 iunie 2015 - 07:18, said:

Eu te-am intrebat: manifestandu-te salbatic, ai impresia ca esti mai putin desertic decat extremistii?

Cum anume propui sa ne manifestam in fata extremistilor? De criticat e simplu, dar uiti ca cei mai vulnerabili in fata islamului militant, fundamentalist, sint chiar copiii musulmanilor. Modul in care se manifesta societatile occidentale la ora actuala permite extremistilor sa-i radicalizeze pe tinerii musulmani.

View Postdark, on 20 iunie 2015 - 07:56, said:

Daca vor distruge islamul, ce ce-l vor inlocui ? Posted Image

Dupa titlu, topicul nu este despre distrugerea islamului, ci a islamismului, adica a extremismului islamic (desi se pare ca initiatorul topicului nu intelege diferenta dintre cei doi termeni).

De ce ar trebui inlocuit cu ceva?

View PostVympel, on 20 iunie 2015 - 11:32, said:

Deh, fiecare cu sfaraiacii lor.

[ http://s27.postimg.org/lmbn33d4z/usa.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Crezi ca existenta unei Holy Fisher scuza si justifica existenta terorismului islamic?

Nu a existat terorism islamic inaintea lui Holy Fisher?

Terorismul islamic se revendica de la Holy Fisher?

Desigur, toti parintii islamismului, de la al Wahhab in secolui XVIII pina la al Banna la inceputul secolului XX, au vazut-o pe Holy Fisher in globul de cristal al mamei Omida...sau o fi fost Wells cu masina timpului?

View PostRUN_SLOWLY, on 20 iunie 2015 - 12:01, said:

Oricum , eu îi văd pe islamiști ca pe niște gândaci de bucătărie sau șobolani, greu de stârpit și care se răspândesc cu repeziciune. Trebuie stârpiți prin orice mijloace de la rădăcina.

Tu ai fi in stare sa omori un om pentru ca e musulman?

Ideologia trebuie stirpita din radacina, nu oamenii.

View PostDude_2nd, on 20 iunie 2015 - 13:10, said:

pe care le-au distrus in prealabil "tarile civilizate", nu-i asa?

Dat fiind ca ideologia ISIS este in cea mai mare masura rezultatul indoctrinarii agresive a musulmanilor cu islamul wahhabi provenit din Arabia Saudita, afirmatia ta este cel putin ridicola. In afara de cazul in care poti dovedi ca tarile civilizate ar fi distrus Arabia Saudita.

Si inca, dat fiind ca mare parte dintre musulmanii radicalizati de doctrina wahhabi sint nascuti si crescuti in tarile civilizate, te rog sa dovedesti ca tarile civilizate s-ar fi distrus pe ele insele.

View PostRUN_SLOWLY, on 21 iunie 2015 - 12:30, said:

Dar eu nu am nimic cu cei care își văd de treabă. Am zis ca religia asta islam e baza la islamiști. Aia fanatici. Oricum și ăștia moderați sunt periculoși, pt ca vor să își impună ideile bolnave în Europa. Vezi Londra..

A propos de musulmani si Londra, cinci membrii musulmani ai parlamentului britanic au votat acu' vreo doi ani in favoarea casatoriilor gay. Unul dintre ei a primit amenintari cu moartea de la alti musulmani. Nu sint nici pe departe o comunitate omogena.

Islamul a dat nastere si la secte pasnice, ca sufitii sau ahamdiyya.

View Postsalomee, on 21 iunie 2015 - 13:57, said:

Eu inteleg la cine te referi.

Doar ca esti intr-o grava eroare...

Iar incearca sa devieze topicul.

#85
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostPisa4you, on 21 iunie 2015 - 21:35, said:


Vad ca ne purici pe fiecare ce scriem, cum scriem, cat scriem, despre ce scriem.
nu ne trebuie cenzor principal, ne trebuie o colega de discutii.
Incearca, nu e dracu chiar asa de negru

Intre timp, poti raspunde la unele intrebari anterioare

Edited by vio69a, 21 June 2015 - 22:27.


#86
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View PostRUN_SLOWLY, on 19 iunie 2015 - 23:23, said:

E ca și cum eu omor pe cineva și poliția zice..mda e nasol ce ai făcut, vom lua măsuri mda..dar nu se întâmplă nimic. Adică cu atata tehnologie, sălbăticii nu pot fi anihilați? Nu se vrea??
wow, ai reusit sa tragi asa concluzie, sint impresionat. Posted Image

View Postmyshyk, on 20 iunie 2015 - 05:02, said:

Mai inteligentilor, inchizitorii erau islamisti? Popii catolici, cei care  au violat ani de-a randul sute de copii, au ceva cu islamul? B.O.R.-ul de la noi, care nu se mai satura de "averuri" si face orice marsavenie ca sa le obtina? Ce va kk pe voi,asa, degeaba? ISIS nu inseamna "islam", inseamna "extremism", de ce le confundati? Mai cititi  si voi niste istorii ale religiilor,mai bine.
nu, dar despre inchizitie discutam la timpul trecut, biserica crestina a evoluat, in timp ce islamul produce in momentul de fata fenomene ca ISIS. nu spun ca bor e bun, din pdvul meu e o necesitate sa fie desfintat, dar extremismul islamic produce victime zilnic, e un pericol extrem ce nu trebuie tolerat.

#87
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View PostRUN_SLOWLY, on 20 iunie 2015 - 12:01, said:

Oricum , eu îi văd pe islamiști ca pe niște gândaci de bucătărie sau șobolani, greu de stârpit și care se răspândesc cu repeziciune. Trebuie stârpiți prin orice mijloace de la rădăcina.
ca ar trebui stirpiti sint de acord, dar comparatia e total aiurea, sobolanii sint animale remarcabile, merita mult mai mult respect decit comparatia cu extremistii musulmani.

#88
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postcirus6, on 22 iunie 2015 - 00:08, said:

in timp ce islamul produce in momentul de fata fenomene ca ISIS. nu spun ca bor e bun, din pdvul meu e o necesitate sa fie desfintat, dar extremismul islamic produce victime zilnic, e un pericol extrem ce nu trebuie tolerat.

Vezi tu, ar fi foarte corect ce zici daca cei numiti de tine ar fi islam in cadrul islamului si atat.
Dar vezi tu, islamistii aia, numiti Isis, numiti Statul Islamic, au Toyote noute, noute fara ca cineva din lumea occidentala care ii vaneaza sa aiba curiozitatea ca dupa seria lor sa vada cine le-a facut cadou, au arme montate pe masinutele alea, au munitie berechet, au linii de aprovizionare, medicamente, spitale, si "cluburi' de distractii.
Au obiective crestine parca special lasate sa le darame copiile de ipsos, cu barosul pe care l-au adus cu ei tocmai din Siria, imbracati in salopete noi si zambind la aparatul de filmat.
Au inscenat o multime de filme de groaza, de care nici tzatza Rada nu se mai amuza.................
In timp ce marea coalitie de 60 de state bombardeaza totdeauna in urma trecerii lor.....

Normal ca extremismul Islamic este pus sa produca victime
Altfel ca si in saracie, fara saraci, nu ar fi fundatii care sa primeasca fonduri babane sa "distruga" saracia....care de fapt se intinde....

Edited by vio69a, 22 June 2015 - 00:27.


#89
cirus6

cirus6

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,211
  • Înscris: 15.06.2010

View Postvio69a, on 22 iunie 2015 - 00:24, said:

Dar vezi tu, islamistii aia, numiti Isis, numiti Statul Islamic, au Toyote noute, noute fara ca cineva din lumea occidentala care ii vaneaza sa aiba curiozitatea ca dupa seria lor sa vada cine le-a facut cadou, au arme montate pe masinutele alea, au munitie berechet, au linii de aprovizionare, medicamente, spitale, si "cluburi' de distractii....
asta spune-i la run_slowly nu mie, io stiu chestiile astea.

#90
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postcirus6, on 22 iunie 2015 - 01:07, said:

asta spune-i la run_slowly nu mie, io stiu chestiile astea.

Nu-I spun, ca pare un tip ce ia hotararile mult prea repede.
Se poate inrola -doamne fereste....!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate