Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

OsmAnd sau alta aplicatie pt GPS offline?

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#19
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,757
  • Înscris: 12.08.2008
iGO (cu harta NNG_TM sau harta HERE_NavteQ) hartile se updateaza la 3 luni si sunt f. precise, mai ales NNG , GPS offline 100% ,5 moduri de rutare, foarte intuitiv, instalare extrem de usoara, limba romana, voce in romana, alerte radare, POI...
@ Janitor e plin internetul cu iGO-uri si harti bune (multe alte harti/ programe sunt f. sarace si imprecise mai ales aici in EST Europa!)

#20
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Navigator din GooglePlay. E moka si merge offline.
Il folosesc atat in tara, cat si afara.

#21
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Cred ca faci o confuzie, "Navigator" din google play ( https://play.google....ation.navigator ) e doar un icon ce inlocuieste vechiul shortcut albastru din Google Maps pentru navigation (si care nu mai exista acum in versiunile noi).

#22
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Recomand here sau be on road.
Eu acum folosesc here, vezi ca nu ai facut ceva bine, probabil nu s a descaarcat harta de nu ti merge offline.

Inainte foloseam iGO dar m am plictisit sa tot caut mereu update uri pe net si la aplicatie si la harti...

#23
alexbjorg

alexbjorg

    Who cares?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,143
  • Înscris: 10.10.2007
Be on road!

#24
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004
si eu folosesc here si nu am nicio problema in a-l folosi offline. e o chestie de setari.

be on road e ok, dar interfata nu mi-a placut deloc, nu ma descurcam in ea. si parca si rutarea dadea rateuri grave. pana la urma am ramas pe waze pt online si here pt offline si n-am avut niciodata probleme.

#25
Janitor

Janitor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 15.08.2011
Pana la urma am reusit sa fac Here sa mearga. Imi place ca are si asistenta vocala.
La adrese mai da uneori rateuri dar in mare parte le gaseste. Imi place si interfata, e usor de folosit.

#26
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004
exact, de-asta l-am si recomandat. be on road are o interfata foarte greoaie si contra-intuitiva, din punctul meu de vedere. si daca-mi aduc bine aminte, nu poti seta puncte intermediare, care pt mine e o problema.

#27
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,757
  • Înscris: 12.08.2008

View Postalin62, on 18 iunie 2015 - 15:05, said:

Recomand here sau be on road.
Eu acum folosesc here, vezi ca nu ai facut ceva bine, probabil nu s a descaarcat harta de nu ti merge offline.

Inainte foloseam iGO dar m am plictisit sa tot caut mereu update uri pe net si la aplicatie si la harti...
Doua programe si harti naspa ???
Lenea e cucoana mare! Folosesc iGO de peste 4 ani .. nici nu caut sa-l innoiesc atat timp cat merge f. bine, daca tot stai zilnic pe net ce inseamna o data la 3luni un up'? Nu mai pun ca iei ce e mai bun si nu iti sunt "bagate pe gat" toate "resturile" Posted Image

Edited by mihaiC1, 19 June 2015 - 14:58.


#28
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Nu e chiar asa. In 2005 cind nu aveai alternativa (hartile "cu nume" nu contineau majoritatea ORASELOR din Romania si mai costau si sute de euro, asta numai pentru Europa) trebuia sa folosesti igo. Acum cind ai harti comerciale de top gratis, plus citeva bazate pe openstreetmaps (care e fenomenal de bun, chiar si in Romania) pentru multi nu merita timpul pierdut (nu, nu e asa simplu ca iei niste fisiere si le pui pe telefon, trebuie sa bintui pe tot felul de forumuri sa vezi ce e mai nou, dupa aia sa gasesti niste linkuri care inca mai merg, etc), plus ca e ilegal, plus ca nu stii ce-ti face pe telefon programul ala "preparat" de crackeri.

Edited by f300, 19 June 2015 - 15:34.


#29
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

View PostmihaiC1, on 19 iunie 2015 - 14:56, said:

Doua programe si harti naspa ???
Lenea e cucoana mare! Folosesc iGO de peste 4 ani .. nici nu caut sa-l innoiesc atat timp cat merge f. bine, daca tot stai zilnic pe net ce inseamna o data la 3luni un up'? Nu mai pun ca iei ce e mai bun si nu iti sunt "bagate pe gat" toate "resturile" Posted Image
Deci preferi ceva cracuit si care foloseste hartile date de cei de la Here cand au ei chef decat sa folosesti chiar aplicatia celor de la Here care e gratis si are hartile actualizate cel putin de 2 ori mai des ?

Pai daca Here e resturile, Igo-ul e restul resturilor... ca foloseste aceleasi harti, dar updatate mai rar.

#30
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

View PostmihaiC1, on 19 iunie 2015 - 14:56, said:

Doua programe si harti naspa ???
Lenea e cucoana mare! Folosesc iGO de peste 4 ani .. nici nu caut sa-l innoiesc atat timp cat merge f. bine, daca tot stai zilnic pe net ce inseamna o data la 3luni un up'? Nu mai pun ca iei ce e mai bun si nu iti sunt "bagate pe gat" toate "resturile" Posted Image
Aha sigur, ce e mai simplu sa apesi un buton pe care scrie update, sau sa cauti pe google tot felul de harti si poate si update la aplicatie?

#31
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Omu ar fi in stare sa foloseasca si antivirus crack-uit.

#32
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,757
  • Înscris: 12.08.2008
Fiecare e liber sa foloseasca ce vrea... Posted Image

#33
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,757
  • Înscris: 12.08.2008

View Posteiffel, on 19 iunie 2015 - 19:00, said:

Deci preferi ceva cracuit si care foloseste hartile date de cei de la Here cand au ei chef decat sa folosesti chiar aplicatia celor de la Here care e gratis si are hartile actualizate cel putin de 2 ori mai des ?

Pai daca Here e resturile, Igo-ul e restul resturilor... ca foloseste aceleasi harti, dar updatate mai rar.
Da si sa iei "toate mizeriile"... doara' ce e bun se "comercializeaza" ! Ce fraer! Posted Image


View Postalin62, on 19 iunie 2015 - 21:05, said:

Aha sigur, ce e mai simplu sa apesi un buton pe care scrie update, sau sa cauti pe google tot felul de harti si poate si update la aplicatie?

Ce infantil esti ! Posted Image

Edited by mihaiC1, 20 June 2015 - 12:35.


#34
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,757
  • Înscris: 12.08.2008

View Postf300, on 19 iunie 2015 - 15:27, said:

Nu e chiar asa. In 2005 cind nu aveai alternativa (hartile "cu nume" nu contineau majoritatea ORASELOR din Romania si mai costau si sute de euro, asta numai pentru Europa) trebuia sa folosesti igo. Acum cind ai harti comerciale de top gratis, plus citeva bazate pe openstreetmaps (care e fenomenal de bun, chiar si in Romania) pentru multi nu merita timpul pierdut (nu, nu e asa simplu ca iei niste fisiere si le pui pe telefon, trebuie sa bintui pe tot felul de forumuri sa vezi ce e mai nou, dupa aia sa gasesti niste linkuri care inca mai merg, etc), plus ca e ilegal, plus ca nu stii ce-ti face pe telefon programul ala "preparat" de crackeri.

Scuze ! Dar esti total depasit!
In 2005 erau harti "beton" in Est Europa... ! Valabil si astazi...
Am GPS si Android de peste 10 ani cu iGO si nu se comporta "ciudat" .. inca Posted Image
Oare de ce nu se intelege ca tot ce e gratis costa Posted Image

Edited by mihaiC1, 20 June 2015 - 13:38.


#35
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,757
  • Înscris: 12.08.2008

View PostPapillon_, on 20 iunie 2015 - 08:15, said:

Omu ar fi in stare sa foloseasca si antivirus crack-uit.

Scuze ca esti off ! Chiar folosesc antivirus online Posted Image

#36
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004

View PostmihaiC1, on 20 iunie 2015 - 12:32, said:

Ce fraer! Posted Image
Bine macar ca recunosti.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate