Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Optimizare Google MSN Yahoo

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005
Am facut acum vre-o luna un site mai mult din plictiseala, site-ul avand de fapt doar 3 pagini. L-am facut intr-o ora. Site-ul are doar 1 link catre el, + de doua ori apare numele lui fara sa fie link. Si astea pe pagini cu pr<2.
Acum apare surpriza:
Google-nici nu a auzit de el-nu are indexat nimic.
Yahoo- l-a indexat, dar nu ii da vre-o importanta.
MSN-apare pe prima pagina cu destul de multe cuvinte,  chiar in competitie cu >500.000-1mil pagini.
Intrebarea este, merita oare sa-l continui ca si pana acum, si sa-l fac sa apara pe msn pe prima pagina, sau msn nu reprezinta mai nimic?
Se pot optimiza paginile pentru toate motoarele de cautare, fara a fi considerat spamer de vre-unul? Cum?

#2
Mircea Alexandru

Mircea Alexandru

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 32
  • Înscris: 10.01.2006
Msn-ul are in mare parte utilizatori din US.
Daca cuvintele cheie la care esti sunt in engleza si sunt cautate poti face ceva trafic si pe MSN.

Google deja e un motor de cautare saturat, iar utilizatorii lui vad atat de multe siteuri incat foarte putini dintre ei vor sta mai mult de 1 minut pe un site, in dorinta de a vedea si altul, lucru verificat.

In schimb utilizatorii MSN sunt mai predispusi la conversii / vanzari.

Tragi tu concluziile de aici.

#3
Bold

Bold

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.01.2005

 Mircea Alexandru, on Jan 16 2006, 16:03, said:

Msn-ul are in mare parte utilizatori din US.
Daca cuvintele cheie la care esti sunt in engleza si sunt cautate poti face ceva trafic si pe MSN.

Google deja e un motor de cautare saturat, iar utilizatorii lui vad atat de multe siteuri incat foarte putini dintre ei vor sta mai mult de 1 minut pe un site, in dorinta de a vedea si altul, lucru verificat.

In schimb utilizatorii MSN sunt mai predispusi la conversii / vanzari.

Tragi tu concluziile de aici.
Da. Site-ul este in engleza, si cred ca priveste un domeniu destul de cautat, daca este sa ma iau dupa numarul de reclame atat la msn, cat si la google sau yahoo. Totusi site-ul a fost realizat fara nici un scop anume, nici eu nu l-am mai vizitat dupa ce l-am pus pe net,  asa ca nu i-am pus nici un contor sa vad cati vizitatori am, si oricum msn il afiseaza pe prima pagina doar de cateva zile. Totusi o sa incerc sa-l dezvolt un pic sa vad daca msn reprezinta ceva, daca imi aduce vizitatori sau nu.

#4
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
Eu zic ca daca e un domeniu profitabil, mai dezvolta-l putin si lasa-l sa creasca. Daca face bani (oricat de putini) fara sa il ingrijesti prea mult, de ce sa il dai?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate