Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Lenovo K3 Note

- - - - -
  • Please log in to reply
646 replies to this topic

#613
lucyaan_983

lucyaan_983

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.04.2013
Multumesc mult pt info, bardu, s-a rezolvat!
Mai am inca o intrebare, pe ecran e un fel de folie putin abraziva gen smirgher. Aveti idee ce fel de folie e asta? Trebuie data jos sau se poate pastra? Intrebarea e pt cei care au schimbat ansamblul display.Attached File  IMG_20161124_195913.jpg   50.96K   14 downloadsAttached File  IMG_20161124_195723.jpg   49.89K   14 downloads

#614
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Recomand s-o lasi acolo pana iti iei sticla securizata (tempered glass). Ar trebui sa gasesti usor pentru acest terminal.
Ca fapt divers, sotia mea a spart 2 sticle din astea pe k3 note, la interval de o zi, ecranul s-a pastrat intact! Am cumparat unele noi originale Lenovo, e o diferenta sesizabila intre acestea si cele Tochic care s-au "sacrificat" inainte!

#615
lucyaan_983

lucyaan_983

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.04.2013
Mersi pt raspuns, dar oare, din cauza acestei folii abrazive sa nu raspunda foarte bine la comenzi touch-ul? Doar e nou. Trebuie apasat putin mai tare decat ar fi normal.

#616
lucyaan_983

lucyaan_983

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.04.2013
Salutare tuturor!
Am pus folie de sticla si se pare ca touch-ul raspunde putin mai greu la comenzi, trebuie sa apas putin mai tare sa ia comenzile.
Aveti idee daca se poate regla cumva sensibilitatea ecranului?

#617
costi322

costi322

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 03.03.2010
Buna seara. Imi poate spune cineva daca K3 este dual sim activ? Adica am o cartela doar de voce Telekom si pentru date una Digi pe 3G. Daca in timp ce folosesc datele mobile pe Digi , cartela Telekom ramane activa pentru voce? Pot primi apeluri? Va multumesc.

#618
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Nu este activ.
Daca ai abonament la ambii operatori merge cu o combinatie de redirectionare intre numere (apel ocupat + lipsa acoperire) + apel in asteptare activ pe ambele. Una dintre cartele, in cazul tau adica cea de voce trebuie sa "stie" 2g, altfel nema semnal!

#619
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 28.11.2005
Din pacate a trebuit sa renunt la el, incepuse sa faca auto touch. A fost un telefon foarte bun!

#620
lucyaan_983

lucyaan_983

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.04.2013

View Postlucyaan_983, on 04 decembrie 2016 - 07:12, said:

Salutare tuturor!
Am pus folie de sticla si se pare ca touch-ul raspunde putin mai greu la comenzi, trebuie sa apas putin mai tare sa ia comenzile.
Aveti idee daca se poate regla cumva sensibilitatea ecranului?
Ma poate ajuta cineva?

#621
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
E normal ca terminalul sa raspunda putin ai greu la touch daca ai aplicat folie sau sticla securizata.

#622
lucyaan_983

lucyaan_983

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 08.04.2013

View Postbardu, on 07 decembrie 2016 - 16:39, said:

E normal ca terminalul sa raspunda putin ai greu la touch daca ai aplicat folie sau sticla securizata.
Problema e ca aveam sticla pe ecran si inainte de inlocuirea display-ului si mergea perfect.

#623
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Ok, data viitoare pune intrebarile corect. Bafta!

#624
ron10jean

ron10jean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 22.07.2013
Salut, este posibil ca un custom rom sa aiba acces la mai multe benzi 4g decat cele suportate de telefon? Sunt pe Vodafone si fiindca stau mai departe de oras merge foarte prost internetul desi prieteni de ai mei (cu lgG4) au 4g full. Am inteles ca banda 800 este necesar in rural.

#625
floricel

floricel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 15.03.2006
Vand k3 note, spate galben si alb, impecabil. 450 lei. Trimit cu posta romana in tara, livrare personala in Tg. Mures. Cine vrea, imi da mesaj privat.

#626
unQ07

unQ07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 18.11.2010
Cu ce il înlocuiești?

#627
floricel

floricel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 15.03.2006
Iphone primit cadou.

#628
agoo

agoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 07.09.2016

View Postbardu, on 25 noiembrie 2016 - 21:50, said:

Recomand s-o lasi acolo pana iti iei sticla securizata (tempered glass). Ar trebui sa gasesti usor pentru acest terminal.
Ca fapt divers, sotia mea a spart 2 sticle din astea pe k3 note, la interval de o zi, ecranul s-a pastrat intact! Am cumparat unele noi originale Lenovo, e o diferenta sesizabila intre acestea si cele Tochic care s-au "sacrificat" inainte!
Super , dar te rog spune-ne si noua de unde ai cumparat folia sticla originala Lenovo ,ca sa stim unde cautam.

#629
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Am luat de pe Aliexpress. Acum link-ul produsului afiseaza sticla de alt brand, pot sa las magazinul.
http://s.aliexpress.com/ERJVjQ7F

#630
agoo

agoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 07.09.2016

View PostunQ07, on 10 noiembrie 2016 - 21:42, said:

Ce se mai aude cu update-ul la android 7?
Nu vine niciodata

View Postbardu, on 24 februarie 2017 - 20:27, said:

Am luat de pe Aliexpress. Acum link-ul produsului afiseaza sticla de alt brand, pot sa las magazinul.
http://s.aliexpress.com/ERJVjQ7F
Multumesc, sa fii iubit.

View Postlucyaan_983, on 04 decembrie 2016 - 07:12, said:

Salutare tuturor!
Am pus folie de sticla si se pare ca touch-ul raspunde putin mai greu la comenzi, trebuie sa apas putin mai tare sa ia comenzile.
Aveti idee daca se poate regla cumva sensibilitatea ecranului?
Ecranul asa cum ii spui tu . este de tip capacitiv si nu are legatura cu " cat de tare apesi pe el " , pur si simplu atingi , nu apesi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate