Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Samsung Galaxy S6 Duos

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
nica.mihai

nica.mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 01.11.2006
Am gasit:

Varianta SM-G920FD = 2.899,90 lei
http://eurogsm.ro/sm...g920fd-lte.html
sau
Varianta SM-G9200 = 2.699,90 lei
https://www.quickmob...riu-107421.html

#20
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
Mihaita, nu te cumintesti deloc Posted Image) I-a vezi un pic la shortcut in brasov ce gasesti ? :PPP  http://shortcutcompu...lbastru_p68007/

Varianta 920FD este cea recomandata pentru Europa, inclusiv rom-urile oficiale de la versiunea single sim functioneaza,  cu cea chinezeazca nu o sa prea mearga LTE la noi, desi eu am gasit in setarile de service sa activezi orice banda, dar nu am incercat daca merge.
Varianta 9200 exista in 2 versiuni, cea pentru China (9200) si cea pentru HongKong (9200/hk), cea din urma mergand si in europa, totusi rom-urile de la varianata 920F nu functioneaza.

Edited by badlink, 18 July 2015 - 11:38.


#21
nica.mihai

nica.mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 01.11.2006
De astazi sunt posesor de Galaxy S6, DUOS, model SM-G920FD, 64Gb, alb.
Made in Vietnam
Android 5.0.2
Versiune: G920FXXU1AOD5
Codul CSC original: AFR
Codul CSC al tarii: Kenya

#22
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
Are cineva pe aici versiunea 9200? am nevoie de un twrp bakup la partitia de radio/modem. ms

#23
adisome

adisome

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 25.01.2008

 badlink, on 02 iunie 2015 - 17:41, said:

Cam asa sta si cu bateria , dupa ce mi-am facut propriul rom Posted Image

Tine mai mult bateria ca HTC-ul ce l-ai avut inainte? Merita sa dau banii pe el? Camera buna ma atrage. Bateria nu. Nu stiu la care sa fac compromis.

#24
sorinsidesmoke

sorinsidesmoke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 21.11.2010
Am si eu de aproape 3 saptamani cred,telefonul asta,de care sunt foarte multumit.Bateria ma tine o zi lejer in utilizare intensa,o zi si jumatate,in utilizare moderata si aproape 3 zile in utilizare slaba,de genul cateva SMS-uri,o ora si ceva de apeluri si vre-o ora de wapp :D

#25
nica.mihai

nica.mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 01.11.2006

 sorinsidesmoke, on 23 octombrie 2015 - 23:21, said:

Am si eu de aproape 3 saptamani cred,telefonul asta,de care sunt foarte multumit.Bateria ma tine o zi lejer in utilizare intensa,o zi si jumatate,in utilizare moderata si aproape 3 zile in utilizare slaba,de genul cateva SMS-uri,o ora si ceva de apeluri si vre-o ora de wapp Posted Image
Bine ai venit in grup !

#26
sorinsidesmoke

sorinsidesmoke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 21.11.2010

 nica.mihai, on 21 iulie 2015 - 15:29, said:

De astazi sunt posesor de Galaxy S6, DUOS, model SM-G920FD, 64Gb, alb.
Made in Vietnam
Android 5.0.2
Versiune: G920FXXU1AOD5
Codul CSC original: AFR
Codul CSC al tarii: Kenya
Sa ii faci update la 5.1.1,merita! :D

#27
chevic

chevic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 26.05.2009
Ajutor.

Tocmai am cumparat un S6 duos, model SM-9G920F

O mare problema display-ul nu e deloc stralucitor dat la maxim, este sters. Se poate face ceva ? Este vreo alta setare decat display dat la maxim stralucire ? Sau e defect ?

O alta problema daca ma conectez pe date imi apare semnalul H+  sau H, nu ar trebui sa fie 4G ?

L-am comandat la Producton si m-am dus sa il iau din magazin cand m-au anuntat ca a venit. Nu au vrut sa il desigileze pana cand nu platesc. Se mai poate returna sau trebuie sa il trimit la service ? ( ma refer la disply)

#28
VladyDrx

VladyDrx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 28.11.2015

 chevic, on 03 iunie 2016 - 20:36, said:

O alta problema daca ma conectez pe date imi apare semnalul H+  sau H, nu ar trebui sa fie 4G ?
Aici depinde și de ce fel de rețea suporta simul (la mine pe S5 duos tot pe H+ sunt, pe SIM 1 Orange)

#29
chevic

chevic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 26.05.2009
M-am linistit, stralucirea era de la Auto bifat, am debifat si e bine. H+ dupa cum am citit nu e 4G, o sa verific cu Vodafone care e treaba, mi-au dat un sim de ultima generatie. Acum vad o alta chestie, s-a decarcat bateria destul de repede, e adevarat ca l-am butonat in draci si am facut si upgrade la Marshmellow(nu vad nimic important diferit fata de lollypop). In atuntu am 83561, mai bine decat G2-ul meu cu 51139.

La o prima butonare fata de G2 nu imi place ca nu poti pune poze multiple, pentru fiecare ecran cate una diferita si faptul ca nu pot schimba icon-ul cu unul pe care il aleg. Trebuie sa downlodezi teme pentru asta.

Designul este interesant, de calitate, subtire, dar mi se pare destul de alunecos cu spatele de sticla, trebuie sa il tii cu multa atentie. Oicum nu e pentru mine, eu voi ramane inca un an sau doi la G2!

#30
valyleanca

valyleanca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 24.09.2011
Ma poate ajuta cineva cu ceva sfaturi referitor la baterie? Bateria ma tine foarte puțin. Dacă dimineață este încărcat full, pana seara se descarcă. Pot face ceva pentru a îmbunătăți performanta?

#31
raphy

raphy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 28.02.2006
Salutare,

Intrebare pentru cei care au versiunea G9200: ati primit update-ul la Android 6 Marshmallow?

Multumesc,

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate