Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Nvidia Shield Pro

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
1110 replies to this topic

#811
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Adriane , Adriane zau hai sa ramanem in zona shield-ului si sa nu divagam cu alte device-uri/tv-uri , fiindca facem GHIVECI si acest thread
Banuiesc ca traiesti in RO si nu in state , deci lasa-i pe aia de peste garla cu ale lor si hai sa le vedem pe ale noastre in europa

#812
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
pai si eu ce zic, ce treaba are televizorul cu nvidia shield.
nvidia trebuie sa vina cu ceva revolutionar, altfel nu isi mai are rost shield-ul in conditiile in care deja au inceput sa apara mai multe servicii de streaming pentru gaming.

#813
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Si eu sper ca urmatoarea revizie/urmatorul device sa fie ceva revolutionar/specific nVidia
Nu cred ca va mai aparea o alta varianta la acest device , fiindca logic nu ii vad rostul
Am inteles ca a fost o varianta ''maxi'' cea din 2015 si una ''economica'' cea din 2017 , deci,,

#814
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,478
  • Înscris: 17.09.2007

View Postadiatric, on 03 martie 2017 - 22:20, said:

sunt fan 24p, dar asa cum tv-ul in casa reda foarte bine o emisiune tv care nu e la 24p poate reda si alte materiale video fara 24p.
ce vrei sa zici prin televizor slabut? o plasma panasonic viera ? un G20 dormitor  si un VT50 sufragerie ?

calitate inseamna atunci cand ai un blu ray player si un blu ray disc, dar iesim din sfera nvidia shield.
sau
proiector.

Televizor slabute samsung, lg , oled
Televizoare bune: panasonic plasmsa GT, VT, panasonic DX750, DX800, DX900 si gama noua EX780

binteles , televizorul si pixelul mort asa cum e 24p cu 60p.

Doar europenii se agita cu 24p/60p/50.
In america semnalul este transmis deja la formatul care trebuie.

ATSC 3.0 , lucruri serioase https://www.cnet.com...ast-television/

sau

https://www.peachtre.../deepblue2.html
Lol, trolling too much?
Amesteci framerate nativ bluray (24Hz) cu cel TV (50/60Hz) si spui ca redarea nativa 24p nu e importanta, prosti astia cu bluray-uri ca redau asa.
Cat despre televizoare slabe, probabil din sutele de exemplare testate ai ajuns la concluziile astea.
Apropo, ti-ai instalat pe PC GeforceNow? Merge beton? Poate instalezi si pe AppleTV ca au anuntat ca si pe Ios va merge...
Mai uimeste-ma ce ,,servicii de streaming pentru gaming" ai care au facut inutil Shield-ul.

#815
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
http://www.cnx-softw...tscdvb-support/

Un tunner tv pe usb pentru nvidia..

#816
NShield

NShield

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 12.02.2017
Cine stie la shield cu noua versiune de Kodi 17. Pana acum daca eram intr-un film si apasam butonul b imi iesea de tot in film. Acum daca apas butonul B doar ma duce un meniu inapoi si filmul ruleaza in fundalul din spate.
Iarasi inainte cand apasam pe X imi apareau meniurile, acum nu mai se face.. Pot configura butoanele cum erau inainte, multumesc.

#817
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Droid Buddy - Mai multe aplicatii intr-una singura , functionabila pe shield

#818
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
Se pare ca Amazon EU a decis (deocamdata) sa nu mai livreze in RO Shield-uri, bine ca din US livreaza ... Sigur nu e o problema de a apela la rude, prieteni, firme de transport dar mi-se pare de prost gust politica Amazon fata de RO. In HU la comenzi peste 40€ livrarea este gratuita la noi nici macar nu-ti mai livreaza (Shield TV ca despre ala e vorba aici).

Edited by MD, 26 March 2017 - 18:56.


#819
popik2007

popik2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,379
  • Înscris: 31.10.2009
Pai ce pretenții sa ai,atâta timp cât noi nici nu suntem pe listele oficiale de lansare.
Valabil pentru shield,Xbox,etc..
Asta e,ne descurcam cum putem.
D-asta nu aveam eu precomanda la prima generație :))

#820
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002
E ceva recent acum cateva zile se putea comanda cu livare in RO de pe orice Amazon EU acum nici unu nu mai vrea sa livreze Shield TV in RO. Poate se razgandesc din nou peste cateva zile ...

#821
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Probabil ca aceasta hotarare au laut-o si in functie de numarul de comenzi pe tari si cum in RO sunt foarte foarte putini interesati de acest device.......

#822
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Puteti comanda de pe scan.co.uk

#823
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,478
  • Înscris: 17.09.2007
Ultima vreme n-am mai avut restarturi aleatoare deloc. Rar s-a intamplat sa nu vrea sa treaca in 24p (cu SMPC sau TVHZ) si a trebuit un restart.
Am facut sideload la Plants vs Zombies 2, doar ca sideload se incarca manual din lista aplicatii (de la setari) si nu-si face update... de asteptat.
Curios ca am citit pe forumul Kodi ca la Mi Box nu sunt la fel de multe restrictii, mai multe aplicatii pot fi instalate din browser de pe PC (nu sideload de apk) desi e tot Android TV.
Alta chestie curioasa e ca pe Youtube de pe Shield nu retin sa fi vazut o reclama, pe aplicatia TV (Samsung) sunt destul de frecvente reclamele si uneori intrerupe chiar clipul.

#824
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostHansolo, on 28 martie 2017 - 17:07, said:

Ultima vreme n-am mai avut restarturi aleatoare deloc. Rar s-a intamplat sa nu vrea sa treaca in 24p (cu SMPC sau TVHZ) si a trebuit un restart.
Am facut sideload la Plants vs Zombies 2, doar ca sideload se incarca manual din lista aplicatii (de la setari) si nu-si face update... de asteptat.
Curios ca am citit pe forumul Kodi ca la Mi Box nu sunt la fel de multe restrictii, mai multe aplicatii pot fi instalate din browser de pe PC (nu sideload de apk) desi e tot Android TV.
Alta chestie curioasa e ca pe Youtube de pe Shield nu retin sa fi vazut o reclama, pe aplicatia TV (Samsung) sunt destul de frecvente reclamele si uneori intrerupe chiar clipul.

Asta din cauza ca mibox este un device facut de xiaomi dar sistemul de operare de pe el este android tv curat.
Din pacate nici un update de cateva luni.

Edited by adiatric, 28 March 2017 - 17:31.


#825
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,478
  • Înscris: 17.09.2007
Pai si pe shield e android tv necurat? Nu stiu sa fie personalizari Nvidia decat cu games.
O sa intreb specific ce aplicatii s-au putut instala pe mibox. Chrome de exemplu l-am instalat pe shield din browser pc.

#826
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostHansolo, on 28 martie 2017 - 17:59, said:

Pai si pe shield e android tv necurat? Nu stiu sa fie personalizari Nvidia decat cu games.
O sa intreb specific ce aplicatii s-au putut instala pe mibox. Chrome de exemplu l-am instalat pe shield din browser pc.
pe xiaomi mi box nu am gasit nici o aplicatie xiaomi.

#827
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 08.08.2002

View PostZIGZAG20, on 28 martie 2017 - 15:27, said:

Puteti comanda de pe scan.co.uk

Util. E bine sa stie lumea care citeste threadul de unde poate comanda si fara sa apeleze la rude, prieteni, firme cel putin pana isi schimba Amazonul pozitia.

Edited by MD, 29 March 2017 - 13:00.


#828
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
mai bine asteptam nvidia shield 3.
Pana atunci astept apple tv 5  4k.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate