Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 

Povestiri scurte...

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
10 răspunsuri în acest subiect

#1
blacktiti89

blacktiti89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.635
  • Înscris: 25.05.2009
I. Intr-o zi, am mers in gradina casei. Cu o zi inainte, fusese o ploaie mare. Am gasit niste ciuperci gigantice. Erau atat de mari, incat un om putea incapea pe o ciuperca si tot mai ramanea destul loc liber. M-am urcat pe o ciuperca si am asteptat. Nu s-a intamplat nimic.

II. La magazinul din colt, a fost adus un laptop foarte performant. Era ultimul tip. Avea un design spectaculos, si performante uriase. Din pacate, nimeni din cartier nu si-a permis sa-l cumpere. Este si astazi la magazinul din colt, pe un raft. Este plin de praf si este murdar. Se va strica, pentru ca nimeni nu si-l va permite. Sta si azi la magazinul din colt.

III. Am vazut la televizor un documentar despre un conducator faimos din Antichitate. Am ramas fascinat de el, asa ca l-am copiat. Mi-am cumparat haine ca ale lui. Mi-am cumparat o sabie de plastic si am inceput sa vorbesc la fel ca el. Pana intr-o zi, cand un vecin mi-a zis:
-Tu nu esti acel conducator!

IV. Doi oameni mergeau pe drum. La un moment dat, vad un cersetor. Primul ii da cateva sute de mii de lei vechi. Cersetorul multumeste si pleaca mai departe. Dupa ce mai merg o vreme, cel care a refuzat sa dea bani ii spune celui dintai:
-De ce ai facut asta? Nu stii ca o sa dea banii pe bautura, nu stii ca poate are o gramada de bani si cerseste doar ca sa-si bata joc de noi? Nu stii ca se preface handicapat? Ca o sa fie aici si maine sa ceara mai multi bani?
-Ba stiu, raspunse primul. Dar gestul conteaza!

V. Un pictor a pictat o pictura. Pictura pictorului prezinta un pictor care a pictat o pictura despre o pictura in care un pictor a pictat o pictura in care un pictor a pictat o pictura in care un pictor a pictat o pictura.

VI. Trei oameni si un caine ajung pe malul unui rau. Niciunul nu stia sa inoate. Dar le era foame. Primul om merge in padure si se intoarce cu fructe de padure. Oamenii mananca. Il felicita. Dar tot nu se satura. Al doilea om merge la rau si prinde un peste. Oamenii il impart, dar tot nu se satura. Al 3-lea om merge in padure si vaneaza un porc mistret. Il mananca, dar nu se satura nici de aceasta data. Atunci trimit cainele sa le aduca ceva de mancare. Dar timpul trece, si cainele nu mai vine. Si n-a mai venit deloc. Si oamenii flamanzi il asteapta pe malul raului.
VII.

8. Opt case sunt construite peste opt mine de aur in care opt mineri au cautat opt lingouri de aur. Opt oameni locuiesc in cele opt case construite peste cele opt mine de aur in care zac opt schelete ale celor opt mineri care au cautat cele opt lingouri de aur. Opt case zac in paragina peste opt mine de aur in care zac cele 16 schelete ale celor 16 oameni care au cautat cele opt lingouri de aur.
Noua. O zi noua. O casa noua. O haina noua. O casa noua. O masina noua. O viata noua. Dar in rest, tu ai ramas la fel!

X. 15 razboinici au plecat la o mare batalie. Din 15, doar unul s-a intors viu acasa. Ceilalti 14 s-au increzut prea mult in priceperea lor...

#2
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.357
  • Înscris: 24.05.2010
Am luat salariu. Cea mai scurta poveste

#3
korr41

korr41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.892
  • Înscris: 27.06.2007
Fericitule.

#4
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.352
  • Înscris: 29.12.2009
Ai ajuns cu el acasa?

#5
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 26.782
  • Înscris: 01.02.2014

View Poste_bulu, on 17 mai 2015 - 16:11, said:

Ai ajuns cu el acasa?
Nu,ca a platit taxele.

#6
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.812
  • Înscris: 26.11.2006

View Poste_bulu, on 17 mai 2015 - 16:11, said:

Ai ajuns cu el acasa?

Asta-i alta poveste. Si-i mai scurta decat prima.

#7
tata11

tata11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 187
  • Înscris: 18.11.2007

View PostMooF2010, on 17 mai 2015 - 16:09, said:

Am luat salariu. Cea mai scurta poveste
Sa inteleg ca in 16 e ca in 14?

#8
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 52.266
  • Înscris: 24.01.2008

View Postblacktiti89, on 17 mai 2015 - 15:51, said:

Te pierzi in prea multe detalii... mai scurteaza-le si tu !

#9
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.898
  • Înscris: 26.03.2012
La ce privea copilul cu ochi negri oare,
De era neclintit printre acei drumeti grabiti?
Ce taina a cerului ii rapea ochii atintiti
Printre nori grei intr-acel crampei pierdut de soare?

Posted Imagemie si sufletului meu

#10
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.468
  • Înscris: 04.10.2002
Povestire de 6 cuvinte: ”FOR SALE, BABY SHOES, NEVER WORN.” (Hemingway)

Editat de Yoda, 01 iunie 2015 - 21:18.


#11
TazCelRau

TazCelRau

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 956
  • Înscris: 28.06.2009
Beau bere.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate