Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

promotie digi

- - - - -
  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#37
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
cum suna??? ca dracu Posted Image
- ce telefon ai?
- xiaomi mi pro!
- ce mă? m-ai injurat?

si suportul e belea... ii mai suni pe aia de la xiaomi, mai vorbesti cu ei...

exista topic dedicat x2 soul pro pentru cine vrea sa comenteze specificatiile... aici e despre promotie! Posted Image

Edited by Nero-d, 07 May 2015 - 14:53.


#38
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
E un risc cu xiaomi datorita suportului, dar inca n-am auzit pe nimeni sa i se strice un xiaomi. Si al meu merge inca foarte bine.

#39
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
pai na... cat vinde xiaomi in ro si cat allview? nu mai zic de numarul modelelor
daca-s doar 3 telefoane (unitati) pe piata... n-ai cum sa auzi Posted Image
asa... dupa serviceuri ai zice ca samsung se strica cel mai mult Posted Image e cel mai prost telefon

pe acelasi principiu imi povestea un flacau mai demult...
foarte proaste seagate domne'... numai din astea vin la garantie...

Edited by Nero-d, 07 May 2015 - 15:03.


#40
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Asa e, volumul ar putea justifica, totusi, avem pe forum mai multe topicuri pentru produse xiaomi si inca n-am vazut pe nimeni sa i se strice telefonul sa fie nevoit sa-l trimita in garantie.  Dar, oricum, daca te uiti la astia cu Allview care au trimis telefoanele in garantie, vei observa ca le-au trimis degeaba, deci ca si cum n-ar fi. E un pansament psihologic ca ai garantie la telefonul ala, ca practic nu te ajuta decat daca esti hipotensiv si ai nevoie de ceva sa-ti creasca tensiunea.

#41
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013

View Postfilip.serban, on 07 mai 2015 - 13:40, said:


Da, vezi S4. E si ceva mai ieftin.


ala nu e octa core :)

#42
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
dar nici mediatek. Nu ca ar exista aplicatii care sa foloseasca multi-core...

Edited by filip.serban, 07 May 2015 - 16:12.


#43
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012

View PostCiubex, on 07 mai 2015 - 11:12, said:

Legat de promotie, eu sunt anti Allview, am doi colegi ce au trecut prin experiente neplacute cu doua telefoane diferite. Au ajuns pana la urma sa isi ia banii inapoi.
E drept, ei au avut probleme cu telefoanele cam acum 2 ani, dar ma indoiesc ca au facut ceva imbunatatiri pana acum, si ma gandesc ca cei ce nu se plang de probleme, de fapt nu au ajuns sa isi dea seama ca ar avea probleme sau nu stiu despre ce-i vorba si cred ca asa o fi normal.
Unul dintre colegi a avut probleme cu modulul GPS, nu functiona, l-a tot trimis in service si ei doar il resoftau, dupa o lua a cerut banii inapoi.
Cel de-al doilea avea probleme cu microfonul si difuzorul, in convorbiri, tot asa, il resoftau si nu se repara nimic, dupa o luna a cerut banii inapoi.
Tare mi-e ca de fapt oferta e doar pentru a-i ajuta pe cei de la AllView si nu e in avantajul celor de la RCS.

Legat de telefoane neblocate, am impresia ca fostul Cosmote nu coda/branduia telefoanele, nu stiu daca acum Telekomul a pastrat aceeasi politica.
Asta se cheama ca eu am fost al treilea ghininionist cu probleme la alview, sau au fost mult mai multi.
Mai am cunoscuti care au avut probleme cu ele, asa ca................trageti concluziile onorata asistenta.

#44
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Sa mai pun putin paie pe foc pe acest topic ... offtopic :)

Xiaomi face majoritatea telefoanelor pentru Europa cu procesoare Qualcomm.
Allview foloseste numai variantele ieftine de CPU-uri, adica Mediatek.

Degeaba ai enspemii de core-uri daca el nu e fiabil, iti merge in suturi ori modulul GPS e varza.

#45
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

View PostCiubex, on 07 mai 2015 - 16:59, said:

... adica Mediatek.

Doar Alviu are dinăsta ?!

Firme mai cunoscute nu ?!

#46
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
ca sa mai arunc o galeata de apa pe focul tau... oficial, xiaomi nu vinde in europa si nici nu ofera suport inca... dupa cate stiu eu!!!
deci xiaomi nu face nici un telefon pentru europa!

iar handicapul mediatek cred ca a fost depasit... din moment ce ruleaza android 5

uite... ale mele nu merge in şuturi... n-au pic de lag... GPSul e belea... e blana, rupe...

acuma nu stiu... te-a obligat cineva sa cumperi???sau cumva ale tale sunt cele mai bune iar restul sunt de cacat?!?

pe astia care au (au avut) si au avut probleme cu ele ii cred si ii compatimesc... pe parerologi si urechisti... nu vrei sa stii ce fac cu ei Posted Image


iti mai inlocuiesc o baterie... un display... la modelele capsate... chiar si telefonul daca-l inlocuiesc... ai pe cine sa tragi de maneca, sa reclami la ANPC... daca-ti trag chinezii teapa, unde plangi? pe forum?

Edited by Nero-d, 07 May 2015 - 17:33.


#47
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
crisstonne, te rog reciteste ce-am scris, am comparat strict, doar cele doua modele, amandoua fabricate in China.
Amandoua, daca ai vreo problema hardware nu se poate repara aici, ci doar in China.
Cei de la Allview doar iti inlocuiesc telefonul daca e ceva busit de pe placa de baza, nu au componente discrete.
Ceilati producatori ofera modele low budget cu Mediatek-uri sau dual sim-urile majoritatea tot MTK-uri sunt.

Edited by Ciubex, 07 May 2015 - 17:23.


#48
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

View PostCiubex, on 07 mai 2015 - 17:22, said:

crisstonne, te rog reciteste ce-am scris, am comparat strict, doar cele doua modele, amandoua fabricate in China.

Sper că nu suferi de mania persecuției  :D

Am întrebat sincer din curiozitate.

Ajung să mă feresc de Mediatek că am citit pe aici şi poate nu este chiar babau, eu dacă nu mă pricep la procesoare pot să cred orice.

De aia întreb.

#49
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View PostNero-d, on 07 mai 2015 - 14:50, said:

cum suna??? ca dracu Posted Image
- ce telefon ai?
- xiaomi mi pro!
- ce mă? m-ai injurat?

si suportul e belea... ii mai suni pe aia de la xiaomi, mai vorbesti cu ei...

exista topic dedicat x2 soul pro pentru cine vrea sa comenteze specificatiile... aici e despre promotie! Posted Image
-Eu:Saomi
-Ce ma?Saorma?

#50
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

View PostNero-d, on 07 mai 2015 - 14:50, said:

cum suna??? ca dracu Posted Image
- ce telefon ai?
- xiaomi mi pro!
- ce ma? m-ai injurat?

:roflmaofast:  epic

Totuși, parcă sînt în top 3 mondial ?!

Oricum, oferta este bună, despre telefon nu ştiu ce să zic, Alviu nu aş lua.

#51
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
pai onu; a intrebat cum suna Posted Image
abia abia halesc huawei dar asta pentru ca e de mult timp in ro si pentru ca e adus oficial...
oricum parca nu te poti lauda cu asemenea marci...
sunt modele entry level alviu reusite si care chiar isi merita banii

pentru telefoane cu procesoare mediatek teoretic nu mai puteai primi upgrade de la android 4.1 in sus... practic s-a depasit acest inconvenient

mie oricum mi se pare ciudat sa cumperi un produs la un moment dat cu speranta ca va fi imbunatatit pe parcurs...

Edited by Nero-d, 08 May 2015 - 08:06.


#52
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 17.04.2007
Oferta digi e super buna dar numai pe partea de abonament. Am experiență teribil de proasta cu allview cu o tableta la care mi s.a umflat bateria pana a plesnit tableta la propriu, stand nefolosita aproximativ o luna. trecând peste asta, acest telefon costa 1700lei iar un Samsung s5 nou în magazine este 1750lei.. pai s5 matura  cu aceasta tentativa de smartphone de top :)) sa fim cinstiți...

#53
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
offtopic
un  Samsung s5 nou costa aprox 1950 lei...
un  Samsung s5 nou e deja foarte vechi... are un an de la aparitie...
cand va avea un an, si x2 pro va fi muuuult mai ieftin

Edited by Nero-d, 09 May 2015 - 09:18.


#54
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 17.04.2007
Cu ce mă ajuta pe mine ca allview e nou lansat? tuce ai alege strict intre aceste 2 telefoane? Și apropo de preț http://m.price.ro/pr...hite_938579.htm

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate