Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Metropolitan Residence Aviatiei

- - - - -
  • Please log in to reply
901 replies to this topic

#775
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Nu poti chema evaluatorul pana nu ai finisajele gata,usile in apartamente,obiectele sanitare,etc,etc.
De fapt il poti chema,dar o sa scada mult din evaluarea apartamentului.

#776
titicaca

titicaca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 22.11.2006
Poti chema evaluatorul si inainte sa fie totul gata, eu de exemplu nu aveam usile montate si nici sanitarele toate cand a fost evaluat. A iesit ok, dar fii constient ca risti.
Cat despre ritmul lucrarilor, s-a tot vorbit aici pe forum. Intotdeauna vor avea o scuza sau alta. Din pacate nu se misca lucrurile decat daca te implici direct: vizite cat mai dese la birou/santier, insistat mult, verificat evolutia lucrarilor, cerut termene etc. Te vei umple de nervi, dar cam asa stau lucrurile. Dureaza cateva luni (poate mai putin, cine stie) dar se termina la un moment si te muti.

#777
adiral

adiral

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.04.2017
Buna,

Si noi am semnat antecontractul in luna martie, ne-am gasit o echipa de meseriasi care saptamana viitoare deja finalizeaza finisajele, urmand sa cumparam mobila dupa Paste si sa ne mutam in luna Mai, daca te intereseaza chiar ii recomand. Mult succes la amenajari & mutat!

#778
adymoise06

adymoise06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 11.02.2007
Ce ai montat cu ei? Ai fãcut ambele bai cu ei? Cât a fost manopera pentru ambele bai? Mulțumesc!

#779
laviniavisan

laviniavisan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.04.2017
Buna seara,
Am vizionat un apartament cu 3 camere la et1 cu vedere in curtea interioara. As dori sa achit si rezervarea zilele astea, dar am vazut ca langa bloc exista o antena GSM de mari dimensiuni. Stie cineva daca s-au facut masuratori ale nivelului de radiatii in zona? Nu ma pricep foarte bine, dar am auzit ca nu este indicat sa locuiesti foarte aproape de o astfel de antena. Aveti ceva detalii legate de acest aspect?
Multumesc.

#780
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
@laviniavisan
eu mi-as face griji ca nu o sa am semnal la telefon nu ca iradiaza antenele.
la cat de multe sunt in romanaia nu ai nici o sansa sa scapi pe undeva de ele.

strict la problema ta, mai mult ca sigur ca esti prea aproape ca antenele alea sa "bata" spre tine, ele au tilt 4-5grade practic bat orizonatal, al doilea aspect e ca semnalul nu prea trece prin ziduri de beton sau caramida.

#781
protocala

protocala

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 125
  • Înscris: 04.04.2017
Radiatiile trec prin geam.
Antenele fie ca sunt gsm sau de alta natura, radiaza, toate. Fiecare isi asuma riscuri dupa cum considera.

#782
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
Eu stau la doua blocuri  distanta si a trebuit sa umplu de reclamatii pana au miscat un pic antenele cat sa am macar o liniuta. Nu putem vorbi decat in ferestra.

#783
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007

View Postmabalaru, on 28 martie 2017 - 11:46, said:

Personal cred ca s-a dat in off topic, dar nu conteaza.
Eu caut apartament de ceva timp in aviatiei si nu am gasit nimic decent.
@fightClub25 - daca mai vrei sa vinzi apartamentul hai sa vorbim in privat. Eu stau pe Smaranda Braescu si chiar caut in zona.

Cat despre Metropolitan, deja Domnisoara Alexandra nu mai face parte din echipa de vanzari a celor de acolo. Am sunat astazi pentru detalii si sunt curios ce mai au la vanzare. Inca mai caut ... nu ma grabesc.

@fightClub25 - cat despre teren si pe mine ma bate gandul la un teren in Pipera (cartierul ANL Henri Coanda ) .. chiar sora mea a facut demersurile pentru un teren de 500mp acolo si ma bate destul de rau la cap sa ma orientez catre zona aia ....


Mai stie cineva sa spuna ce se mai petrece prin complexul Metropolitan ? Eu am un prieten care a cumparat acolo, dar nu prea se grabeste sa se mute ... asa ca habar nu are cum mai e in bloc.
Lifturile merg ? Mai e apa in subsol ? Aveti idee unde merita mai mult sa iei un apartament (pe partea cu curtea interioara sau spre exterior - teren viran?)

Toate bune si spor la achizitii.

Nu ma bag in discutie ca sa vand, dar si eu am un apartament de vanzare in Aviatiei , pe S. Braescu pe care vreau sa-l vand/ schimb cu un apartament tot in Aviatie, dar la etajul 1 max 2.
De o saptamana caut si nu-mi vine sa cred cat s-au marit preturile, totodata vad si mari probleme in rezidentele mari, ceea ce ma face sa nu ma grabesc totusi la vanzare.
Intreb totusi, care ar fi o diferenta decenta intre etaje? Se mai practica schimburi+diferenta?

Multumesc

#784
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
@thalia
(numarul de trepte) * (50E/treapta) * (greutate cumparator)/100kg * (numar copii)/2 * (inaltimea tocurilor in mm)/150mm * (coeficient comoditate * 20).

#785
Aviatiei

Aviatiei

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.04.2017
Costul intretinerii la un apartament de 3 camere? Va multumesc!

#786
marten007

marten007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 28.11.2015

View PostAviatiei, on 28 aprilie 2017 - 23:32, said:

Costul intretinerii la un apartament de 3 camere? Va multumesc!
~300'ish

#787
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
Vara sau iarna?

#788
marten007

marten007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 28.11.2015

View Postarg, on 29 aprilie 2017 - 11:41, said:

Vara sau iarna?
Ai centrala proprie, deci nu conteaza perioada. Acum serios, doar nu te astepti sa ai aceleasi costuri de intretinere cu cele de la un bloc vechi. Ai cel putin 2 costuri suplimentare: paza si gradinarit.

#789
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
Deci ce costa 3oolei?Zi suma totala.
Administrator, cheltuieli comune, incalzire, gaz si apa.
4oolei am eu acum in bloc vechi. La care mai adaug curentul electric plus tv si internet.

Edited by arg, 29 April 2017 - 15:31.


#790
Aviatiei

Aviatiei

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.04.2017

View Postmarten007, on 29 aprilie 2017 - 11:04, said:


~300'ish
300 ron sau euro? Multumesc!

Edited by Aviatiei, 05 May 2017 - 23:13.


#791
marten007

marten007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 28.11.2015

View PostAviatiei, on 05 mai 2017 - 23:12, said:

300 ron sau euro? Multumesc!
Ron, evident :)

#792
laviniavisan

laviniavisan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.04.2017
Buna! Stiti cumva ce va fi pe terenul viran din spatele blocului? E al primariei sau al celor de la City Point?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate