Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro
 Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...
 Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€
 ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?
 

Sugestii jocuri

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
KaneGhoul

KaneGhoul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 03.05.2015
Buna seara,as dori si eu niste sugestii de jocuri gen ''far cry 3'' . Nu neaparat shooter,as vrea sa pot creste in nivel si sa pot crafta. (merg si cele gen Drakensang Online,rpg-uri).
Daca ajuta cu ceva,las si configuratia calculatorului aici : amd phenom II x2 545 3.0ghz , placa video nvidia gt 240 1gb 128 biti si 8gb ram.
Scuzati daca este un topic la fel,sau asemanator,nu am avut timp sa caut.
Multumesc anticipat!

#2
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Dota 2.

#3
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009
Fallout 3 si Fallout New Vegas: shooter cu elemente rpg, ba in functie de dezvoltare poti sa-l abordezi chiar ca un rpg.
Skyrim, Oblivion - rpg-uri.

DOTA 2
The Mighty Quest for Epic Loot - RPG online, single player. Iti construiesti un castel cu capcane si minioni iar pentru venituri ataci castelele altor jucatori. Poate deveni plictisitor si liniar, insa fiecare castel va fi diferit: prin constructie, inamici. Chiar acelasi castel poate sa sufere modificari.

Astea mi-au placut cel mai mult, dar poti lua in considerare si celelalte recomandari.
Link-urile sunt spre wikipedia.

#4
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Iti recomand ceva din seria Fallout.

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,882
  • Înscris: 06.01.2008

View Postmaster_oz, on 03 mai 2015 - 23:44, said:

Fallout 3 si Fallout New Vegas: shooter cu elemente rpg, ba in functie de dezvoltare poti sa-l abordezi chiar ca un rpg.
De fapt chiar sunt jocuri roleplaying, mai exact action-RPG. Posted Image
Eu le-am jucat pe amandoua cu placere si le-ar rejuca oricand, fiindca ma cam atrag scenariile astea post-apocaliptice, indiferent ca e vorba de un joc video, serial sau film.

View PostKaneGhoul, on 03 mai 2015 - 22:59, said:

Buna seara,as dori si eu niste sugestii de jocuri gen ''far cry 3'' . Nu neaparat shooter,as vrea sa pot creste in nivel si sa pot crafta. (merg si cele gen Drakensang Online,rpg-uri).
Daca ajuta cu ceva,las si configuratia calculatorului aici : amd phenom II x2 545 3.0ghz , placa video nvidia gt 240 1gb 128 biti si 8gb ram.
Pe langa ce ti-au recomandat colegii as mai adauga si The Witcher 1. Nu se axeaza foarte mult pe partea de crafting (poti face doar potiuni cu diferite efecte, aduni uleiuri sau pietre pe care le folosesti pe cele 2 sabii din dotare), dar e un RPG foarte, foarte reusit.

Edited by Hider141, 04 May 2015 - 08:01.


#6
KaneGhoul

KaneGhoul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 03.05.2015
Multumesc pentru recomandari inca o data
Am mai gasit un rpg,se numeste ''Kingdoms of Amalur Reckoning'' , am vreo 40 de minute de joc,este destul de interesant. A mai jucat cineva ?

#7
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009
Prea putin.
Nu mi-a prea placut controlul si am impresia ca nu te lasa sa mergi pe unde vrei.
Adica nu te lasa sa explorezi cum vrei un spatiu, sau daca vrei sa sari de pe o suprafata aflata la un nivel superior la o suprafata de la nivel inferior nu te lasa ci trebuie sa ocolesti.
In schimb in Skyrim poti sa mergi aproape peste tot fara oprelisti decat de natura fizica: nu poti escalada o suprafata ca un zid vertical, nu poti cobora pe o astfel de suprafata, eventual cazi.

Iti recomand in continuare Oblivion si/sau Skyrim, insa eu dupa ce le-am jucat nu am mai avut un feeling pozitiv in raport cu nici un fel de joc. Practic pentru mine orice RPG se raporteaza la Skyrim.

Am mai jucat Fate, dar asta e repetitiv, am ajuns la nivelul 40 si m-am lasat.
In acelasi gen, dar mai interesant este Torchlight. Are si continuare: Torchlight 2.

Am jucat in trecut Fable, nu stiu daca il mai gasesti sau daca il poti juca, mi-a placut foarte mult. Variantele mai recente cred ca merg doar pe consola.

Inca un joc fain ar fi Overlord. Aici e fain pentru ca iti pui minionii sa-ti faca treaba. S-ar putea sa nu fie in genul celor cautate, dar il poti proba.

Edited by master_oz, 05 May 2015 - 22:34.


#8
KaneGhoul

KaneGhoul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 03.05.2015

View Postmaster_oz, on 05 mai 2015 - 22:23, said:

Prea putin.
Nu mi-a prea placut controlul si am impresia ca nu te lasa sa mergi pe unde vrei.
Adica nu te lasa sa explorezi cum vrei un spatiu, sau daca vrei sa sari de pe o suprafata aflata la un nivel superior la o suprafata de la nivel inferior nu te lasa ci trebuie sa ocolesti.
In schimb in Skyrim poti sa mergi aproape peste tot fara oprelisti decat de natura fizica: nu poti escalada o suprafata ca un zid vertical, nu poti cobora pe o astfel de suprafata, eventual cazi.

Iti recomand in continuare Oblivion si/sau Skyrim, insa eu dupa ce le-am jucat nu am mai avut un feeling pozitiv in raport cu nici un fel de joc. Practic pentru mine orice RPG se raporteaza la Skyrim.

Da,am observat ca are controlul cam  urat,si nu te lasa sa explorezi cum vrei
Am jucat Skyrim,dar ma blocasem la o misiune...nu mai tin minte exact cum era,trebuia sa aranjez niste simbouluri(din cate tin minte erau : sarpe si pasare,restul nu le stiu) ca sa deschid o usa cu gratii si nu reuseam . Il voi juca din nou,poate imi dau seama acum.

#9
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 13.08.2009
Pentru misiuni la care te blochezi te poti uita pe youtube. Scri numele misiunii dai cautare si vei gasi rezultatul. Dar, daca nu-ti face placere sa folosesti acest tip de cheat, cred ca de obicei gasesti indiciile destul de aproape de locul unde ai de dezlegat un puzzle: fie sunt inscriprionate, fie sunt scrise in vreo carte din joc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate