Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Caut cameraman pentru proiect unpaid Ploiesti

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View PostAndromacca, on 29 aprilie 2015 - 13:14, said:

Incepe sa fie amuzant. Posted Image Dar am invatat ceva din asta: data viitoare n-o sa mai fac greseala de a fi politicoasa si a ma prezenta. Sau o sa spun ca ma cheama Mihai, si atunci putem sa discutam asa, ca de la barbat la barbat. Posted Image))
Mihai, in sfarsit ti-ai dat seama ca adevarul ajuta mai mult. :lol:

#20
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 18.06.2010

View PostAndromacca, on 29 aprilie 2015 - 13:14, said:

Incepe sa fie amuzant. Posted Image Dar am invatat ceva din asta: data viitoare n-o sa mai fac greseala de a fi politicoasa si a ma prezenta. Sau o sa spun ca ma cheama Mihai, si atunci putem sa discutam asa, ca de la barbat la barbat. Posted Image))
Nu te supara! Doar ca ai nimerit pe... Forumul Softpedia, recunoscut national pentru cantitatea impresionanta de "glumeti" ce bantuie pe aici. ;)

#21
Andromacca

Andromacca

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.04.2015

View PostBlueHazard, on 29 aprilie 2015 - 14:22, said:

Nu te supara! Doar ca ai nimerit pe... Forumul Softpedia, recunoscut national pentru cantitatea impresionanta de "glumeti" ce bantuie pe aici. Posted Image

Nu ma supar.

#22
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Pune poza.

#23
nycolae

nycolae

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 29.03.2012
nu vei găsi entuziaşti pentru proiectul tău.
poate vei gasi useri care să-ţi spună şi de ce nu e viabilă ideea (lipsa unui câştig, opinia mea).

#24
Andromacca

Andromacca

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.04.2015
Hai ca platesc. Cat vreti?

#25
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
In minute sau in lei?

#26
Andromacca

Andromacca

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.04.2015

View Postgumball3000, on 29 aprilie 2015 - 14:35, said:

In minute sau in lei?

Raspunde la intrebare.

View Postnycolae, on 29 aprilie 2015 - 14:29, said:

nu vei găsi entuziaşti pentru proiectul tău.
poate vei gasi useri care să-ţi spună şi de ce nu e viabilă ideea (lipsa unui câştig, opinia mea).

Deci care e concluzia ta?
1. proiectul e naspa
2. oricat de fain ar fi, nu se baga nimeni odata ce nu castiga nimic

Au amutit, nu pot sa cred! De ce????????

Edited by Andromacca, 29 April 2015 - 14:58.


#27
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Dacă nu vine nimeni, mă ofer eu să filmez cu un S3, dar îmi plătești transportul cu nașul până la Ploiești.

#28
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
1. In functie de ce doresti in acele 6 minute poate fi un proiect care implica munca in Postprocesare chiar si de 1 Luna daca necesita compozitii complexe.
2 Pentru a ramane cu acele 6 minute superprocesate(videoclip/scurt metraj) ca pana la urma asta cred ca doresti defapt) trebuie sa ai la baza o gramada de duble trase in regim multicam care in functie de lacatie/locatii si priceperea protagonistilor se poate intinde chiar pe mai multe zile si implica costuri cu deplasarea, cazare si masa.
3 Pentru a satisface nevoile de la punctul 2(mai ales daca se doreste pe langa rezolutie HD sau UHD, DR mare/Grading,Scene cu DOF ingust,Slow Motion,Motion & stabilizare si alte chestii de genul specifice videoiclipurilor si scurtmetrajelor realizate in regim profesional)
este nevoie de o echipa formata din cel putin 3 oameni si cu scule de zeci de mii de Euro care insemna 2-3 camere Cine/dslr(C100/300/500, 5dmK3, BMCC,Fs100 etc...) echipate complet cu lentile de top pentru toate plajele focale necesare,Riguri,fallowFocus,monitoare Recordere,carduri,Microfoane si toate cele la care se adauga instrumentele de motion si stabilizare care insemna Trepiede/monopiede,Steady,Slider/Dolie,Macara echipata complet.Pe langa asta cel mai probabil este nevoie si de lumini, Difuzii si Blende.
Pentru alimentarea echipamentelor pe locatie unde nu este curent electric sau unde nu este asigurata puterea necesara pentru Lumini(care consuma Kw buni) este nevoie de grup electrogen.
La fel pentru sunet daca e vorba de dialoguri si alte cele e nevoie de Lavalire Wireless,Boompole  si chestii de genul.
4 In functie de locatia/locatiile unde se face shooting pot fi necesare aprobari si bani de dat.
Acuma te las pe tine sa tragi concluziile.
Care crezi ca e fraierul ala(pardon fraierii aia ca trebuie sa vina mai multi) ce are un SRL cu prestari de astfel de servicii si are investit in scule zeci de mii de euroi si cotizeaza la stat de-i sar capacele care sa vina Moca impreuna cu echipa si echipamentul  sa-ti filmeze tie
vre-o una 1-2 zile pe locatie/locatii si sa munceasca alte 2 saptamani-1 Luna in postproductie????
Nici daca esti TopModel si  dai tot tacamul la toata echipa vreme de 1 luna dimineta/pranz si seara  tot nu se baga nimeni in asa ceva fara bani.

Eu in mare dispun de echipamentul necesar iar daca mai e nevoie de ceva putem inchiria.Spune concret ce vrei sa faci, data si unde este locatia/locatiile si-ti fac un pret.Oricum nu te astepta sa fie ieftin.
Spor!

Edited by geo123, 29 April 2015 - 16:31.


#29
nycolae

nycolae

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 29.03.2012
Geo a dat cel mai explicativ raspuns posibil. Daca iti face clipul, la ce iti va folosi?

#30
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Sa inteleg ca tu faci regia, productia si joci si in clip?

#31
Andromacca

Andromacca

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.04.2015

View Postgeo123, on 29 aprilie 2015 - 16:29, said:

1. In functie de ce doresti in acele 6 minute poate fi un proiect care implica munca in Postprocesare chiar si de 1 Luna daca necesita compozitii complexe.
2 Pentru a ramane cu acele 6 minute superprocesate(videoclip/scurt metraj) ca pana la urma asta cred ca doresti defapt) trebuie sa ai la baza o gramada de duble trase in regim multicam care in functie de lacatie/locatii si priceperea protagonistilor se poate intinde chiar pe mai multe zile si implica costuri cu deplasarea, cazare si masa.
3 Pentru a satisface nevoile de la punctul 2(mai ales daca se doreste pe langa rezolutie HD sau UHD, DR mare/Grading,Scene cu DOF ingust,Slow Motion,Motion & stabilizare si alte chestii de genul specifice videoiclipurilor si scurtmetrajelor realizate in regim profesional)
este nevoie de o echipa formata din cel putin 3 oameni si cu scule de zeci de mii de Euro care insemna 2-3 camere Cine/dslr(C100/300/500, 5dmK3, BMCC,Fs100 etc...) echipate complet cu lentile de top pentru toate plajele focale necesare,Riguri,fallowFocus,monitoare Recordere,carduri,Microfoane si toate cele la care se adauga instrumentele de motion si stabilizare care insemna Trepiede/monopiede,Steady,Slider/Dolie,Macara echipata complet.Pe langa asta cel mai probabil este nevoie si de lumini, Difuzii si Blende.
Pentru alimentarea echipamentelor pe locatie unde nu este curent electric sau unde nu este asigurata puterea necesara pentru Lumini(care consuma Kw buni) este nevoie de grup electrogen.
La fel pentru sunet daca e vorba de dialoguri si alte cele e nevoie de Lavalire Wireless,Boompole  si chestii de genul.
4 In functie de locatia/locatiile unde se face shooting pot fi necesare aprobari si bani de dat.
Acuma te las pe tine sa tragi concluziile.
Care crezi ca e fraierul ala(pardon fraierii aia ca trebuie sa vina mai multi) ce are un SRL cu prestari de astfel de servicii si are investit in scule zeci de mii de euroi si cotizeaza la stat de-i sar capacele care sa vina Moca impreuna cu echipa si echipamentul  sa-ti filmeze tie
vre-o una 1-2 zile pe locatie/locatii si sa munceasca alte 2 saptamani-1 Luna in postproductie????
Nici daca esti TopModel si  dai tot tacamul la toata echipa vreme de 1 luna dimineta/pranz si seara  tot nu se baga nimeni in asa ceva fara bani.

Eu in mare dispun de echipamentul necesar iar daca mai e nevoie de ceva putem inchiria.Spune concret ce vrei sa faci, data si unde este locatia/locatiile si-ti fac un pret.Oricum nu te astepta sa fie ieftin.
Spor!

You win. I give up.

View PostQuantum, on 29 aprilie 2015 - 18:26, said:

Sa inteleg ca tu faci regia, productia si joci si in clip?

Ia uite ca si barbatii barfesc.

View Postgumball3000, on 29 aprilie 2015 - 16:28, said:

Dacă nu vine nimeni, mă ofer eu să filmez cu un S3, dar îmi plătești transportul cu nașul până la Ploiești.

Iti multumesc, vine cineva pana la urma, si e mai aproape de Ploiesti.

View Postnycolae, on 29 aprilie 2015 - 16:52, said:

Geo a dat cel mai explicativ raspuns posibil. Daca iti face clipul, la ce iti va folosi?

Ce intrebare!

#32
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010

View PostAndromacca, on 29 aprilie 2015 - 13:14, said:

Incepe sa fie amuzant. Posted Image Dar am invatat ceva din asta: data viitoare n-o sa mai fac greseala de a fi politicoasa si a ma prezenta. Sau o sa spun ca ma cheama Mihai, si atunci putem sa discutam asa, ca de la barbat la barbat. Posted Image))
Mai bine intelegeai ca data viitoare sa platesti. Asa ar fi mers, altfel, vei mai gresi o data..Mihai.

#33
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,145
  • Înscris: 05.12.2002

View PostAndromacca, on 29 aprilie 2015 - 18:54, said:

You win. I give up.

N-ai inteles nimic din filmuletul ala, nu?
Romgleza nu e 'cool'.

#34
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View PostAndromacca, on 29 aprilie 2015 - 18:54, said:

Ia uite ca si barbatii barfesc.
Nu e barfa, e o intrebare normala in productia oricarui film sau filmulet. E ciudat ca n-ai un raspuns la asta... sa vezi dureri de cap in timpul productiei... (astept sa-mi povestesti cum a fost productia, daca il vei face vreodata)
Regia ti-o face cameramanul necunoscut? (asa se procedeaza in clipurile cu buget mic, si se vede asta)

#35
Andromacca

Andromacca

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.04.2015
E uimitor cat de agresivi devin barbatii cu o femeie cand are si ea nevoie de un favor si nu are solutie decat la ei, si e atat de naiva incat e sigura ca se vor purta ca niste gentlemani.

#36
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Incerca la Costi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate