Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Huawei P8 Lite

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
5855 replies to this topic

#5815
userul69

userul69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 07.07.2015

View Postoctober26th, on 27 martie 2018 - 08:31, said:

Salut. Va scriu in speranta ca ma ajutati sa ma dumiresc :-) Am comandat P8Lite de pe emag, ieri, cu 650lei, mi s-a parut cel mai bun tel comparand specificatiile si pretul. N-am experienta cu Huawei. Telefonul il iau pentru un copil de 12 ani, care il foloseste in principal pe youtube, whatsapp, netbrowsing, mail. Problema care a aparut, dupa ce am dat comanda, e ca pare sa nu mearga cu 4g de la digi, adica fix unde are fiica-mea cartela :-( Am citit ca merge 3g si H si H+, insa blonda fiind je, n-am reusit sa ma dumiresc ce implica asta: il poate folosi doar pentru telefonie, il poate folosi si pentru net dar mai lenes, nu merge deloc? Please, help, trebuie sa decid daca-l mai ridic din showroom sau nu, alternativa de a alege un alt furnizor de telefonie nu-mi surade, as plati de 3-4 ori mai mult (mai bine iau un telefon mai smecher). Please, sfatuiti-ma si multumesc mult!!

View Postoctober26th, on 27 martie 2018 - 08:31, said:

Salut. Va scriu in speranta ca ma ajutati sa ma dumiresc :-) Am comandat P8Lite de pe emag, ieri, cu 650lei, mi s-a parut cel mai bun tel comparand specificatiile si pretul. N-am experienta cu Huawei. Telefonul il iau pentru un copil de 12 ani, care il foloseste in principal pe youtube, whatsapp, netbrowsing, mail. Problema care a aparut, dupa ce am dat comanda, e ca pare sa nu mearga cu 4g de la digi, adica fix unde are fiica-mea cartela :-( Am citit ca merge 3g si H si H+, insa blonda fiind je, n-am reusit sa ma dumiresc ce implica asta: il poate folosi doar pentru telefonie, il poate folosi si pentru net dar mai lenes, nu merge deloc? Please, help, trebuie sa decid daca-l mai ridic din showroom sau nu, alternativa de a alege un alt furnizor de telefonie nu-mi surade, as plati de 3-4 ori mai mult (mai bine iau un telefon mai smecher). Please, sfatuiti-ma si multumesc mult!!

Ce-ar fi sa nu mai cumparati telefoane pt copii de 12 ani ?

#5816
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
@userul
Merge internet 3g. E destul .merge si telefonia.
Nu e musai sa fie online 24/7 la 12 ani

#5817
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012

View Postoctober26th, on 27 martie 2018 - 14:39, said:


Multumesc mult! S-a facut lumina-n sat :-) Intre timp am luat si telefonul, acum instalez updates. Sper sa-mi iasa. A, inca o intrebare: mi s-a spus ca husele de Huawei P8 Lite si Huawei P8 2017 sunt la fel. Asa e?! Oricum nu mi-e clar ce diferenta e intre cele doua telefoane si cum mi-as putea da seama ce am eu.
Husele diferă între varianta 2015 și 2017, îți spun sigur ptr că am comandat eu din China și nu s-a potrivit la camera foto din spate, a trebuit să o vând, după care mi-a explicat chinezul că e diferență între ele😪 Cel care mi-a cumpărat husa, a luat-o ptr un P9 lite, așadar se potrivesc și cele de P9 lite.

#5818
doru-_

doru-_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 25.03.2014

View Postfloryn-dof, on 27 martie 2018 - 21:32, said:

Husele diferă între varianta 2015 și 2017, îți spun sigur ptr că am comandat eu din China și nu s-a potrivit la camera foto din spate, a trebuit să o vând, după care mi-a explicat chinezul că e diferență între ele� Cel care mi-a cumpărat husa, a luat-o ptr un P9 lite, așadar se potrivesc și cele de P9 lite.
P8 lite 2017 este același model ca și P9 lite 2017. Telefonul acesta are mai multe denumiri. La noi se vinde ca P9 lite 2017, în alte țări e honor 8 lite, Nova lite sau GR3. Nu știu de ce atâtea denumiri pentru unul și același telefon. Probabil le-o fi plăcut chinezilor ideea

#5819
Robert19241

Robert19241

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.03.2018
Salutare !! Am o problema cu Huawei-ul p8 lite .  Sper ca stiti vrei rezolvare sau , macar ati patit acest lucru si ati remediat situatia .
Deci , acum 2 zile am dezinstalat Chrome-ul din telefon si am luat Firefox-ul . Ca un idiot ce sunt , am incercat sa convertez 2 melodii de pe youtube in mp3 , de pe un site . Apasand pe " Descarcare"  se pare ca s-a descarcat un fel de "setup"  prin care daca apasai pe el , instalai ceva de la ei. Nu am intrat in acel setup , pt ca stiam ce era , asa ca l-am sters . De ieri seara vazusem ca telefonul functioneaza putin mai greu ...asa ca azi cand m-am  trezit am vazut ca telefonul deschide singur aplicatii si , unde eu am coduri de deblocare a aplicatiilor , tasteaza singur anumite numere . I-am dat reset de 2 ori , am sters tot de pe card ...ba chiar am intrat in "Safe mode"  si tot la fel face ...nu inteleg ce are , nu e ca si cum e prima oara cand fac chestia asta ( sa descarc de pe acel site) ...Stie cineva vrei rezolvare ? Am luat si vreo 3 antivirusi si nu gaseste problema.

#5820
BIBION

BIBION

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 17.09.2008
Hard reset cu sd scos. Copiat pe pc date de pe card. Formatat cardul ( nu in telefon). Luat de la zero. E ceva de lucru pana il aduci la configurarea dorita..

#5821
doru-_

doru-_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 25.03.2014
Altceva nu ai ce face. Hard reset cum zicea BIBION. Ca să descarci melodii in format video de pe YouTube îți recomand browser-ul Maxton, instalat pe computer. Dacă vrei să le convertești găsești o grămadă de aplicații în playstore. Sunt mai sigure decât ce găsești pentru calculator sau siteurile pentru convertirea online.
Spor la treabă!

#5822
gore81

gore81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 16.12.2013
Ptr descărcat de pe YouTube eu folosesc tubemate, nu știu cât de sigur este dar nu am avut probleme cu el.

#5823
Krav

Krav

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 11.04.2016
OG Youtube

Poti rula cu ecranul stins (fara casti)
Poti descarca
Nu sunt reclame

#5824
october26th

october26th

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.06.2010
Multumesc. Un copil de 12 ani chiar are nevoie de telefon cand merge singur la scoala si la alte activitati. E un accesoriu de siguranta obligatoriu intr-un oras ca asta. Nu i l-am luat ca sa se joace pe el, nici n-o intereseaza, insa e necesar pentru localizare si pentru a se puncta cu adultii :-)

#5825
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
Lasa carcotasii.
Si fata mea clasa a 3 a are p8lite. Ajunge acasa singura inaintea sotiei. Trebuie sa anunte ca a ajuns cu bine etc.
Se joaca cand are voie,vorbeste cu colegi bunici youtube poze etc
Acasa il foloseste cu permisiune.

#5826
doru-_

doru-_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 25.03.2014
La câți demenți sunt liberi pe stradă în zilele noastre, mi se pare necesar un telefon pentru copil. Nici în vecini nu poți avea încredere totală. Când eram copil dacă un vecin din bloc era schimbul doi toți copiii de pe scară erau în siguranță dimineața. Așa că e bine să știi ce face și unde îți e copilul. Deci un telefon e necesar.

#5827
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006

View Postoctober26th, on 01 aprilie 2018 - 17:57, said:

Multumesc. Un copil de 12 ani chiar are nevoie de telefon cand merge singur la scoala si la alte activitati. E un accesoriu de siguranta obligatoriu intr-un oras ca asta. Nu i l-am luat ca sa se joace pe el, nici n-o intereseaza, insa e necesar pentru localizare si pentru a se puncta cu adultii :-)
un accesoriu de siguranta obligatoriu?  banuiesc ca il tine deschis in mana si cu 112 format pe ecran iar degetul la 2mm distanta de ecran gata de a apasa la cel mai mic semn de pericol, nu?
un accesoriu de siguranta in opinia mea ar fi un electrosoc disimulat intr-un obiect banal care e la indemana in 2 secunde maxim. pe de alta parte consider ca va invatati copii sa deprinda o frica de societate invatandu-i ca totul e rau pe lumea asta si mai bine se feresc sa umble pe strada. plus ca mai nou ii transformati in victime ale furtului din buzunare sau chiar a talhariilor. dar deh...doar opinia mea :)

ps: ce inseamna a te puncta cu adultii?
ps2: exista sisteme gps disimulate in breloc de chei de ex. sau nasture, etc, de ce trebuie sa fie telefonul?

scuze de offtopic dar nu ma pot abtine.

#5828
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
Off trebuie telefon ca sa ma sune : tati am plecat... tati am ajuns .
Bla bla etc
Electrosoc pe clasa a 3 a?
La scoala nu au voie,de tinut in geanta il tine nu in buzunare si nu il foloseste pe strada - inca

P8lite e ok  pt un copil cu masura si supravegherea parintilor in ce si cum se joaca.
Ca excesul dauneaza stim ,dar o ora de joaca pe zi printre alte activitati merge .

Edited by botelucian, 01 April 2018 - 22:09.


#5829
Pache

Pache

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 20.02.2002
Care este cea mai simpla (fool proof) metoda de a transfera tot continutul de pe un P8 lite pe un Samsung J7?

#5830
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006
la ce continut te referi?
o data ce esti sincronizat cu contul google...ce mai vrei sa transferi? in afara de aplicatii, agenda, parole, setari?

#5831
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Acum 5 minute am primit B634😉.

#5832
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
A schimbat cineva bateria dupa 2 ani ? vreo imbunatatire a bateriei si/sau a performantei ?
Chiar nu-l butonez des, dar daca nu-l incarc seara, nu-i sigur ca mai prinde ora 5 ziua urmatoare.
La inceput tinea chiar ok.

Edited by OmulLLORT, 21 April 2018 - 15:13.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate