Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Huawei P8 Lite

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
5855 replies to this topic

#5743
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 15.09.2005
Intre timp si-a mai facut cateva update-uri si a ajuns la B602. Mi-am amintit ca-mi place EMUI...

Edited by andrei80, 06 December 2017 - 15:24.


#5744
R3DHAND3D

R3DHAND3D

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.01.2016
Salutare, știe careva de ce în momentul în care conectez căștile BT la un P8lite nu mai pot folosi wifi-ul? Vede rețelele din jur, ma pot conecta, însă viteza e sub orice critica, nu se încarcă niciun site, nu se încarcă YouTube, etc..
Prin date mobile problema dispare, dacă opresc BT, wifi-ul merge fără probleme.
Telefonul a fost trimis în service pentru aceasta problema, s-a înlocuit partea wifi, însă aceasi manifestare. L-am trimis din nou și mi l-au înlocuit, insa și cu telefonul nou întâmpin aceeași problema. S-a mai lovit careva de aceasta situație? Îmi cer scuze dacă s-a mai discutat..

Edited by R3DHAND3D, 12 December 2017 - 13:48.


#5745
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 15.09.2005
Da... Toate cele 4 p8 lite cu care am avut de-a face aveau wifi prost. Nu am remarcat să fie mai bun cu bt oprit. Când merg bine, când prost, viteza variază foarte mult

Edited by andrei80, 12 December 2017 - 14:23.


#5746
R3DHAND3D

R3DHAND3D

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.01.2016
Eu cu  BT-ul conectat nu pot folosi WIFI-ul, viteze de <10 KB. Daca deconectez BT-ul functioneaza ok wifi-ul, viteze de 1-2MB, folosibil...
Stiu ca sunt normale interferente wifi - BT, intrucat ambele lucreaza pe 2.4 ghz, insa nu incat BT sa "omoare" de tot wifi-ul..e f. frustrant ca nu am gasit o rezolvare...
Eram foarte multumit de telefon in rest, dar cu problema asta "a dat-o de gard"...

#5747
gore81

gore81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 16.12.2013

View PostR3DHAND3D, on 12 decembrie 2017 - 13:43, said:

Salutare, știe careva de ce în momentul în care conectez căștile BT la un P8lite nu mai pot folosi wifi-ul? Vede rețelele din jur, ma pot conecta, însă viteza e sub orice critica, nu se încarcă niciun site, nu se încarcă YouTube, etc..
Prin date mobile problema dispare, dacă opresc BT, wifi-ul merge fără probleme.
Telefonul a fost trimis în service pentru aceasta problema, s-a înlocuit partea wifi, însă aceasi manifestare. L-am trimis din nou și mi l-au înlocuit, insa și cu telefonul nou întâmpin aceeași problema. S-a mai lovit careva de aceasta situație? Îmi cer scuze dacă s-a mai discutat..
Eu am aceeași problema pe ambele p8 lite, al soției și al băiatului. Cu nici un dispozitiv  BT, nu vrea sa functioneze wifi. Am cerut și eu o părere , la un moment dat, pe acest forum, despre aceasta problema, dar nu mi-a răspuns nimeni, am crezut că numai ale mele au aceasta problema.

#5748
icebreacker

icebreacker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 15.02.2007
Confirm si eu aceasta problema, motiv pentru care am si renuntat la telefon si l-am pasat tatalui meu. Acum are si el aceasta problema cand conecteaza telefonul la o boxa bluetooth.. Wi fi ul nu e chiar inutilizabil dar se blocheaza foarte frecvent, pacat, in rest telefonul este foarte bun!

Edited by icebreacker, 12 December 2017 - 22:04.


#5749
laur3ntziu00

laur3ntziu00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 13.07.2016
Salut!
Bateria telefonului face obiectul garanției? De la un timp a început să țină foarte puțin ... Abia mai scot o oră SOT ...

#5750
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009

View Postlaur3ntziu00, on 15 decembrie 2017 - 01:17, said:

(...)
Bateria telefonului face obiectul garanției? (...)
Da, în primele 6 luni de la achiziție...

#5751
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 15.09.2005
Presupun că ai încercat mai întâi un wipe cache, apoi un factory reset dacă nu a avut efect prima.
Apoi, merită să le scrii un email la service/garanții în care să le descrii problema și să te agiți puțin, pentru că eu am auzit și de cazuri când au rezolvat probleme cu bateria pe garanție.
Dacă nimic nu funcționează, se poate schimba bateria relativ ușor, cu vreo 70 de lei în vreun service.

Edited by andrei80, 15 December 2017 - 08:41.


#5752
laur3ntziu00

laur3ntziu00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 13.07.2016
@crislacor au trecut cele 6 luni, il am de 1 an si 6 luni :).

@andrei80 am incercat deja toate astea, nu pare sa fie ceva software ... Voi incerca sa port o discutie cu ei pe mail.

#5753
doru-_

doru-_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 25.03.2014
Sună la Huawei. Mie mi-au schimbat bateria acuma in vară. Avea un an jumate. Deci încearcă

Sună la Huawei. Mie mi-au schimbat bateria acuma in vară. Avea un an jumate. Deci încearcă

#5754
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
În familie se utilizează un P8 lite dual sim neblocat în vreo rețea și folosit din când în când ca GPS la un drum mai lung. Enervant e că în redarea muzicii prin BT-ul sistemului audio al mașinii apar scurte întreruperi. Asta numai la muzică, vocea de la programul GPS (Sygic) se aude în continuare normal.
Să fie chestia asta de la aplicația de muzică sau chestie de instabilitate BT de la telefon? E singura situație când telefonul stă mai mult conectat la BT cu ceva. Cu alte telefoane din familie nu se întâmplă asta. Un Xperia ZL folosit strict ca GPS nu are problema asta.

#5755
Valentin001

Valentin001

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.12.2017
Salut!
Daca tii apasat pe cerculet din bara de navigare iti intra in browser,stiti cumva cum pot sa dezactivez aceasta comanda rapida??

#5756
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,662
  • Înscris: 13.12.2006
azi veni un update

#5757
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 15.09.2005
S-a instalat vineri parcă b613

#5758
ali_geo

ali_geo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 19.02.2015
Dacă a mai pățit cineva ca în pozele de mai jos, aveți idee cât costă reparația? Recomandați vreun service din București pentru operațiune?
MulțumescAttached File  IMG_20171226_105202.jpg   50.86K   54 downloadsAttached File  IMG_20171226_104952.jpg   75.47K   53 downloads

#5759
BIBION

BIBION

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 17.09.2008
Cu 650 lei iei unul nou cu garantie.
Service ESD e mama lor.

#5760
ali_geo

ali_geo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 19.02.2015
Aș vrea să îl repar și să îl dau mamei mele, dar daca reparația costa cât jumătate din prețul nou parcă nu merită. Voi ce mi-ați recomanda sa fac cu el?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate