Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Huawei P8 Lite

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
5855 replies to this topic

#1171
madskills

madskills

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.03.2009
Nu stiu daca tehnic este posibil dar acum pe bune, nu ti se pare oarecum normal sa faca asta, daca e posibil dpdv tehnic? Iei telefonul de la ei la super pret dar ai vrea sa nu folosesti cartela lor din alea 2 sloturi?:) Vrei liber, il iei de la Altex, Emag etc, simplu.

Si mai e o chestie pe care nu o inteleg..Tinand cont ca la un abonament de vreo 20 de euro, poate si mai putin, ai nelimitat in orice retea, la ce mai ai nevoie de doua simuri? Si nu, raspunsul cu "imi stie lumea numarul", ar fi penibil. TOCMAI pentru ca ai nelimitat mesaje si minute, dai mesaj in masa gen "doar asta o sa fie numarul meu" si gata. De ce sa platesti lunar pentru doua cartele in loc sa ai una si buna? Hai ca pe vremuri era altceva dar in ziua de azi..Chiar sunt curios de ce insistati atat cu chestia asta.

#1172
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Unii au și număr personal și număr de job, și poate nu vor sa care două telefoane după ei...

#1173
braca

braca

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.12.2015
Eu l-am luat de la vodafone dar ca single sim.În slotul de micro sd zice că ar merge nano sim dar trebuie schimbat softul.

Eu l-am luat de la vodafone dar ca single sim.În slotul de micro sd zice că ar merge nano sim dar trebuie schimbat softul.

#1174
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008

View Posttrance77, on 18 decembrie 2015 - 13:17, said:

L-ai probat?

#1175
madskills

madskills

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.03.2009

View Postchris_t, on 18 decembrie 2015 - 17:17, said:

Unii au și număr personal și număr de job, și poate nu vor sa care două telefoane după ei...
La asta nu m-am gandit, scuze :)

#1176
DoubleV

DoubleV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.09.2009

View Postmaxie0jazz, on 18 decembrie 2015 - 15:00, said:

Am sunat la magazinul online Orange si mi-au spus ca dual sim-ul e codat in felul urmator: e musai sa existe un SIM Orange in el si va functiona si SIM de pe alta retea. Daca pui doua cartele non-Orange, nu vor functiona.
Mie mi se pare o prostie..tehnic, e posibil asa ceva?

Eu am Orange si Digi bagate in el si Digi-ul nu mi-l recunoaste, nu spune ca e blocat sau ceva de genul. Nu stiu daca e din cauza ca ar fi codat pe orange sau e doar blocat sim-ul 2

Edited by DoubleV, 18 December 2015 - 18:03.


#1177
Jonas1

Jonas1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 13.10.2013

View Postmaxie0jazz, on 18 decembrie 2015 - 15:00, said:

Am sunat la magazinul online Orange si mi-au spus ca dual sim-ul e codat in felul urmator: e musai sa existe un SIM Orange in el si va functiona si SIM de pe alta retea. Daca pui doua cartele non-Orange, nu vor functiona.
Mie mi se pare o prostie..tehnic, e posibil asa ceva?
Merge și fără, cel puțin la mine. Am probat cu o cartelă Vodafone și cu una Digi.

#1178
daniellitto

daniellitto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 13.10.2012
eu folosesc la el casti de iphone earpod si se aud mult,mult mai tare decat ale lui...
oricum si inainte sa achizitionez acest telefon am avut s 4 mini(l-am dat sotiei)si tot casti le de iphone le foloseam.daca stie cineva unele sa se auda mai bine ca astea si sa nu fie gen dop sa-mi spuna si mie,multumesc

#1179
trance77

trance77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 18.08.2008

View PostVolvo, on 18 decembrie 2015 - 17:53, said:

L-ai probat?

Da, dar din pacate mie personal nu imi merge...poate din cauza bootloaderului deblocat...Posibil sa mearga ,,fortat" cu comenzi adb si desfacut fisierul.

Edited by trance77, 18 December 2015 - 20:36.


#1180
razvi007

razvi007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 08.02.2011

View Postmadskills, on 17 decembrie 2015 - 23:51, said:

Azi am primit si eu telefonul de la Orange, varianta dual-sim. Vine cu varianta B170, am primit la el si o husa tip book din piele, originala de la Huawei. Nu sunt fanul acestor huse dar daca tot era moca (habar nu am cat e una) momentan o tin pana imi iau altceva. Am si o folie Lemontt (din nou, habar nu am daca e buna sau nu) dar cel putin momentan am lasat-o pe cea cu care vine telefonul.
Acum legat de performante. Stiu, e prea devreme sa ma pronunt dar sunt super multumit. Telefonul merge impecabil, cel putin ce ma intereseaza pe mine, browsing si partea de telefonie, nu am ce sa ma plang. Arhicunoscuta problema cu lieterele duble nu stiu daca exista, pentru ca folosesc de ani de zile tastatura Swiftkey. Nu stiu de ce nu ii da lumea mai multe sanse, eu am bagat contul de google si acum cand i-am dat sign in, mi-a bagat toate setarile pe care le invatase de la telefonul precedent. Si daca cineva tasteaza mai repede decat flow-ul la asa ceva...eu ma impusc:)

Ce nu-mi place la telefon la prima vedere, sunt castile. Nu calitatea sunetului care este foarte buna ci.."bug-urile" de-ti intra in urechi. Sunt prea mari si mie personal imi scapa din urechi. In rest imi place maxim firul foarte lung. Un mare, mare plus asta.

O intrebare pentru cine detine deja telefonul...Am vazut ca are functia double tap pentru wake-up. Exista cumva vreo aplicatie care sa faca acelasi lucru pentru sleep? Mi-ar fi extrem de folositoare. Multumesc anticipat pentru raspuns.
Vezi ca intr-unul dintre folderele facute de ei ( "Instrumente" parca), care ar trebui sa iti apara pe ecranul al doilea(daca nu ai modificat prea multe pe acolo) este ca un fel de aplicatie "Blocare ecran".Daca dai pe ea ti se stinge automat ecranul.Si eu folosesc asta in combinatie cu "double tap to wake" si mi se pare o chestie foarte utila.

#1181
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011

View Postmadskills, on 18 decembrie 2015 - 17:55, said:


La asta nu m-am gandit, scuze :)

Sint si alte nenumarate situatii la care nu te-ai gindit..Daca tu ai vrea sa vinzi/inchiriezi un imobil, de exemplu, ti-ar placea sa te sune agentiile imobiliare saptamini sau chiar luni in sir , dupa ce anuntul tau nu mai e valabil? Stiu ca pare stupid, dar asa se intimpla..
Si apoi, eu am cerut o informatie..daca e sau nu codat telefonul..nu am mai luat dual sim niciodata de la operator si am vrut sa aflu. Simplu.

#1182
crristib

crristib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 09.07.2012
La voi se poate seta volumul la notificari?

#1183
xtape

xtape

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 09.02.2012
Da, se poate seta separat volumul. Apasa pe rotita din dreapta cand modifici volumul si iti deschide o chestie cu 4 linii de volum.

------

Vreau sa fac down>update ca sa deblochez simul 2, dar surpriza: NU citeste cardul sd.
L-am formatat de o gramada de ori din windows, l-am pus NTFS, FAT32. Nu merge de nicio culoare.
Nici daca conectez telefonul la pc nu il vede.

Aveti vreo idee de la ce ar putea fi? Nu am un alt card sa testez, dar totusi cardul e bun pt ca il vad la PC.

LE: am formatat cardul intr-un nokia lumia, i-am dat 'scoate' din telefon. Incercat in 2 p8 lite, niciunul nu-l citeste. Nu inteleg de ce, o sa vad daca pot face rost de un alt card si sa testez. Sper ca orange nu au dezactivat complet slotul 2 (Posted Image )

Edited by xtape, 18 December 2015 - 23:14.


#1184
crristib

crristib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 09.07.2012
La fel fac si eu dar apar doar astea: media, voce, sonerie, alarma, notificari nu!

#1185
xtape

xtape

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 09.02.2012
Am inteles eu gresit. Notificarile au acelasi volum ca soneria, nu poti seta separat.

#1186
madskills

madskills

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.03.2009
Mulțumesc celor de mai sus pentru recomandarea de blocare-deblocare ecran. Am găsit totuși o metodă și mai simpla, care nu necesita Nova Launcher, ca poate e cineva care prefera Launcherul stock. Luați aplicația Knock Lock Pro (nu din play store, evident :) ) și are și double tap to wake si to go to sleep. O chestie amuzantă e opțiunea anti stalkeri ::) dacă lași telefonul pe masă și cineva încearcă să-l deblocheze și da greș, ii face o poza :))  Legat de problema cu slotul doi pentru cardul de memorie, eu nu am întâmpinat-o.Am băgat cardul de  la celalalt telefon mai vechi și merge, cu toate ca  mi a dat notificare ca nu e clasa 10 :) în rest e ok. Ce nu-mi place deloc la. telefon d faptul ca se duce bateria într-o veselie. Îmi arata la consum ca stand-by e principalul "mâncător". După câteva cicluri de încărcare își mai revine?


#1187
razvi007

razvi007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 08.02.2011

View Postmadskills, on 19 decembrie 2015 - 08:49, said:

Mulțumesc celor de mai sus pentru recomandarea de blocare-deblocare ecran. Am găsit totuși o metodă și mai simpla, care nu necesita Nova Launcher, ca poate e cineva care prefera Launcherul stock. Luați aplicația Knock Lock Pro (nu din play store, evident Posted Image ) și are și double tap to wake si to go to sleep. O chestie amuzantă e opțiunea anti stalkeri :Posted Image dacă lași telefonul pe masă și cineva încearcă să-l deblocheze și da greș, ii face o poza Posted Image)  Legat de problema cu slotul doi pentru cardul de memorie, eu nu am întâmpinat-o.Am băgat cardul de  la celalalt telefon mai vechi și merge, cu toate ca  mi a dat notificare ca nu e clasa 10 Posted Image în rest e ok. Ce nu-mi place deloc la. telefon d faptul ca se duce bateria într-o veselie. Îmi arata la consum ca stand-by e principalul "mâncător". După câteva cicluri de încărcare își mai revine?
Din ce am vazut eu, pare ca se imbunatateste autonomia dupa cateva reincarcari.Pana la urma cel mai mult depinde cum si cat il folosesti, in cazul meu fiind un utilizator sa zicem "mediu" ma tine bateria in mod constant peste o zi de utilizare.

#1188
madskills

madskills

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.03.2009
Daca ma tine de dimineata de la 7 pana seara, e perfect :) Momentan e prea devreme sa ma pronunt. Nici nu vreau sa ma gandesc cat m-ar fi tinut daca luam LG G3, cu super ecranul ala :))

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate