Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...
 casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 

Huawei P8 Lite

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
5855 replies to this topic

#1189
xtape

xtape

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 09.02.2012
Vezi ce aplicatii pot rula in fundal, ca multe nu ar avea nevoie de permisiuni (ex shazam).
Referitor la cardul sd: tot nu reusesc sa-l fac sa mearga. E class10, 8gb. Intr-un Nokia il vede,il formateaza. In pc la fel. In Huawei pauza.

#1190
executiv

executiv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 25.03.2012
Va salut, prieteni! Sunt nou utilizator al acestui terminal. Am o mare nemultumire care nu m-a impiedicat sa cumpar acest telefon. Sunt nemultumit de casti, eu utilizez zilnic acest accesoriu. Din experienta voastra,imi recomanda cineva un tip de casti mai practice? Va multumesc si o seara buna tuturor! :)

#1191
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011
Castile care vin cu telefoanele Samsung de la S3 incoace sint foarte bune. Le gasesti pe olx la vreo 20 lei.

#1192
executiv

executiv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 25.03.2012
Multumesc pentru sfat. Tocmai cu o pereche de casti Samsung am facut comparatia. E ciudat ca originalele P8 au un bas destul de frumos, insa inaltele sunt reci. La Samsung e invers. :))

#1193
CRISTAKEM10

CRISTAKEM10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 05.02.2005
Castile de la HTC sunt cele mai bune daca iti plac cele cu dopuri.
Sunt facute dupa cele de la bEATS dupa ce au renuntat la brand.

http://shop.emea.htc...t.aspx?i=262244

Edited by CRISTAKEM10, 19 December 2015 - 22:22.


#1194
executiv

executiv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 25.03.2012
Multumesc frumos CRISTAKEM10!

#1195
shmecherul80

shmecherul80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 09.08.2013
Observ ca din nou Android Core Apps s-a activat pentru 2 ore si 22 minute, chiar daca telefonul nu l-am utilizat decat pentru Facebook 12 min, bateria a scazut rapid. Pana acum aplicatia asta se mentinea la 2-3% dar acum ocupa peste 40%(550mAh). Sa fac totusi update-ul la B170? Cine a facut update-ul, cum s-a imbunatatit partea de autonomie/altele? Multumesc!

#1196
loccoxxl

loccoxxl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 11.05.2007
Am rasfoit topicul, dar nu am gasit nimic relevant. Am o problema cu viteza internetului pe date mobile. Terminalul este luat la abonament Vodafone si se conecteaza in 4G, absolut de fiecare data in Bucuresti. Problema e ca, in medie cam de trei ori pe zi, nu se incarca paginile. Sau astept cate 30 de sec sa verse browserul ceva. Alte aplicatii ma avertizeaza ca am conexiune foarte slaba sau inexistenta (ex. Homebankul sau Tapatalkul). Vechiul LG p500 functiona perfect, tot in Vid. Versiune B140. In settings la "signal strength" imi spune asa: 96 dBm, 45 asu. Restartul telefonului nu rezolva problema. Doar de cateva ori a mers asa. Ce ar putea fi? Telefonul sau calitatea serviciilor Vdf? A mai intalnit cineva problema asta?

#1197
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,311
  • Înscris: 01.09.2012
Incearca cu alta cartela si vezi daca face la fel . Cu Vodafone pe 4g in Bucuresti am prins 92 mbps , iar cu orange 84 mbps
96 dbm  este acceptabil ca si semnal

#1198
adisoftcafe

adisoftcafe

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 20.12.2015
Nu-l mai comparati cu Lumia 640. Lumia 640 e un telefon foarte bun cu un soft mizerabil, indiferent ca vorbim de 8.1 sau 10. Se incarca paginile de net greu si prost, notificarile pe facebook vin dupa 2 zile, e o catastrofa! pacat de telefon, care nu e rau deloc, cu un display superb, camera excelenta si baterie buna! Microsoft mai are de lucrat minim 1 an pentru a atinge nivelul Android. Nu mai vorbim de lipsa de aplicatii. Si nu ma gandesc la toate bazaconiile. Nu are aplicatii de baza.

Am renuntat si am trecut la P8 Lite pentru ca nu prea aveam de ales cu un buget sub 1000 lei. Asus ZE500 are un ecran cam ciudat, Samsung S3 Neo arata de parca e facut din ce le-a mai ramas in depozit la marfa expirata, LG nu are nimic HD in acest pret, Lenovo...mai bine tac, Allview si Utok sunt bune primele 3 luni...etc...

Am 2 intrebari:

1. Poate confirma cineva o imbunatatire reala a duratei de viata a bateriei dupa B170/171?
2. A folosit cineva un incarcator de 2A?  Am impresia ca se incarca extrem de greu!

#1199
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Bateria tine o zi lejer, seara il pun la incarcat la 40 - 50%. Il incarc zilnic ca pe orice smartphone. Nimic deosebit aici.

#1200
adisoftcafe

adisoftcafe

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 20.12.2015
L-am incarcat azi cu incarcatorul de la Lumia. Desi e de 750 mAh s-a incarcat de 2 ori mai repede.

#1201
valtud

valtud

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 02.11.2005

View PostVolvo, on 16 decembrie 2015 - 22:51, said:

Husa tine mai mult de gusturi si de gradul de protectie pe care vrei sa il oferi telefonului. Cum spuneam si in posturile anterioare, husa aceasta de aluminiu, chiar daca face telefonul putin mai gros, il protejeaza foarte bine. Nu ma astept sa reziste la o cazatura de la etajul 3, dar vreau  sa zic ca pastreaza telefonul mai bine decat intr-un bumper de plastic care acopera doar marginile si nici acelea in totalitate. Eu unul nu as pune o husa d-asta care acopera partial telefonul din mai multe considerente. Cel mai important ar fi faptul ca in timp, marginea aceea de "aluminiu" a telefonului care defapt este de plastic se va sterge, si va arata urat.

Nu stiu ce intelegi prin husa de calitate, nu cunosc standardul tau, insa eu am gasit aici https://www.mobiledi...y2t2r2w213.html niste huse (cu decupaj pentru ecran si nu numai), la preturi accesibile, care m-au satisfacut. Poate fi o varianta, daca vrei ceva nici prea-prea nici foarte-foarte

View Postmadskills, on 18 decembrie 2015 - 17:15, said:

Nu stiu daca tehnic este posibil dar acum pe bune, nu ti se pare oarecum normal sa faca asta, daca e posibil dpdv tehnic? Iei telefonul de la ei la super pret dar ai vrea sa nu folosesti cartela lor din alea 2 sloturi?Posted Image Vrei liber, il iei de la Altex, Emag etc, simplu.

Si mai e o chestie pe care nu o inteleg..Tinand cont ca la un abonament de vreo 20 de euro, poate si mai putin, ai nelimitat in orice retea, la ce mai ai nevoie de doua simuri? Si nu, raspunsul cu "imi stie lumea numarul", ar fi penibil. TOCMAI pentru ca ai nelimitat mesaje si minute, dai mesaj in masa gen "doar asta o sa fie numarul meu" si gata. De ce sa platesti lunar pentru doua cartele in loc sa ai una si buna? Hai ca pe vremuri era altceva dar in ziua de azi..Chiar sunt curios de ce insistati atat cu chestia asta.

Faptul ca tu esti multumit de un singur SIM, nu inseamna ca toata lumea ar trebui sa fie. Cum spui tu, ar fi penibil sa crezi asta. Exista o mie si unu de motive pentru care cineva ar vrea sa aiba doua SIM-uri, mai ales daca sunt in retele diferite. Tu ai auzit de ,,acoperire" si roaming intern? Ar fi penibil sa nu fi auzit! Dar de limita de trafic la net? Dar de numar de serviciu si numar privat? dar de etc s.a.m.d?  DE CE CREZI TU CA PRODUCATORII AR MAI FABRICA DUAL SIM-URI daca numeni nu ar avea nevoie de ele?!! Ar fi penibil sa nu ai raspunsuri pentru nici o intrebare!!!

View PostDoubleV, on 17 decembrie 2015 - 22:01, said:

Salutare, am pus si eu mana pe minunatia asta de la Orange. Cum fac sa deblochez sim-ul 2? Daca folosesc tutorialul acesta mi-l deblocheaza sau e cu totul altceva?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/63L7FBuWFrc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Vei putea debloca SIM-ul 2 dar daca e blocat in retea, vei putea utiliza doua SIM-uri ale aceluiasi provider (vanzator)

#1202
Darius77

Darius77

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.10.2015
Am pierdut un album foto, cum as putea sa îl recuperez?

Am pierdut un album foto, cum as putea sa îl recuperez?

Am pierdut un album foto, cum as putea sa îl recuperez?

#1203
valtud

valtud

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 02.11.2005
4EXT Recovery Control,  Android Data Recovery, EaseUS MobiSaver for Android, Hexamob Recovery, Wondershare data Recovery for Android, etc, etc

#1204
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006
al meu se incarca in 2 ore medie...
si nu ma lasa sa fac update prin OTA de la b140...zice ca am ultima versiune

#1205
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006
am instalat HiSuite..zice ca am vers de android 4.4.2 :))) pe telefon zice 5.0.1, totusi ambele spun ca am ultima versiune instalata. cum ajung totusi mai sus de B140?

#1206
DoubleV

DoubleV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 12.09.2009
Am reusit azi sa imi deblochez dual-simul, inainte eram pe B171, dar am dat de Balongb311 ala Posted Image
Am facut ce zice tipul asta aici, am instalat numai vendorul ala de cativa kilo http://forum.xda-dev...8&postcount=129
Banuiesc ca acum nu voi mai primi update-uri prin OTA nu? Nu prea ma deranjeaza, ma multumesc ca imi merge perfect dual-ul, dar parca imi sta pe creier cand stiu ca nu e totul in regula. Daca instalez update-ul mare si dupa aia vendorul mic va mai merge dual-simul?

Pot sa instalez update-ul mare daca am bootloaderul deblocat?

update:
Si ca sa-mi raspund singur, raspunsul e NU, nu pot instalata update-ul mare :)) imi da eroare la inceput. Ma $#@ in el, nu imi place sa surubaresc la telefoane, bine ca mi-am deblocat dual-ul, cand o aparea Android 6 atunci o sa imi mai bat capul cu el, pana atunci asa sa stea.

Attached Files


Edited by DoubleV, 20 December 2015 - 21:39.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate