Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 

mobilier birou clasic

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002
Stie cineva de unde as putea cumpara, in Romania, un moblier de birou in stil classic? Ceva cu sculturi sau cu stalpisori, ceva mai deosebit ma intereseaza, nu classic in sensul taranesc, ci in stil frantuzesc, venetian, baroc. Sa fie din lemn masiv si de preferinta sa fie nou. Ma intereseaza atat biroul, cat si biblioteca, ma intereseaza un set complet.

#2
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
La cei care fac mobilier pe comanda ai incercat?
Duci poza cu mobilierul dorit si ei iti fac oferta de pret.

#3
andu2006

andu2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 16.02.2013
Ai la Iasi o fabrica care este specializata numai pe asa ceva. Bani sa ai !

#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,847
  • Înscris: 07.06.2014
iar el ar trebui sa umble din usa in usa sa caute in iasi la ce firma te-ai referit tu?

#5
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002
cum se numeste firma de la iasi? are magazine online sa vad produsul?

firmele de mobila din Romania care fac "pe comanda" lucreaza exclusive in pal. nu vreau mobila din ikea :)

#6
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Te inseli, am in localitate o fabrica de mobila, lucraza DOAR pe comanda si DOAR lemn masiv, ce esenta vrea muschiul tau (din stoc sau le aduci tu).

#7
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002
Eu te cred ca oi avea in localitatea ta, dar degeaba este doar acolo. In ziua de azi daca nu ai publicitate, daca nu existi online....nu existi. Singurii clienti raman cei din localitatea ta.

Eu vreau sa vad modelele de acasa, nu sa merg 700 km pana in neamt sau iasi si sa vad ce au ei.

#8
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,247
  • Înscris: 24.05.2006
iti dau datele de contact ale lu' var-miu...lucreaza la ceva firma de mobilier de lux- birouri de parlamentari, banci, hoteluri de fite, etc, poate va-ntelegeti.

#9
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Uita-te la oferta celor din Arad:
https://www.google.r...24.html;640;480
Si uite si pentru Iasi:
https://www.google.r...iw=1280&bih=890

Edited by myshyk, 16 March 2015 - 21:02.


#10
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Da' am zis eu sa vii pana in Neamt?! Daca la mine, intr-o localitate putin cunoscuta, exista o fabrica de mobila, nu exista asa ceva prin zona ta (Bucuresti), care ofera chiar o calitate mai buna a produsului finit?!

#11
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002
Din pacate nu, sau nu cunosc eu.

Majoritatea covarsitoare lucreaza in pal/mdf. Altii lucreaza cu comenzi din "italia" (mai pe romaneste china) si livreaza in 3-6 luni, dar nici acolo nu am gasit modele pe gustul meu.

http://www.rom-confo...s/mobila-birou/ asta e firma din iasi?

#12
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014
Attached File  masa-birou-cabinet-cleopatra-lux.jpg   152.44K   3 downloads




http://www.mobilasimex.ro/

Uite aici. Mobilier superb la preturi decente.

Edited by Byblos4, 16 March 2015 - 21:28.


#13
andu2006

andu2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 16.02.2013
Am considerat ca indicindu-i un oras, (Iasi) poate cauta singur. Ca sa nu fac reclama Moldomobila, dar asa cum am spus si anterior nu cred ca are bani pentru produsele lor. Opinia mea vis a vis de categoria de produs pe care il doreste (nou, masiv , clasic in stil) este ca nu si-l permite. Cel care doreste asa ceva nu intreaba pe Softpedia ci pe un arhitect, etc si aloca un buget substantial. Imi cer scuze daca cumva ma insel. Nu lucrez la respectiva fabrica dar am intrat de citeva ori in magazinul lor si am crezut ca sunt la muzeu. De preturi nu mai spun. Nu-s pentru noi cei de aici.

#14
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Vezi langa mobexpert baneasa, sunt unele mai mici si mai scumpe.

#15
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
http://lmgtfy.com/?q=mobilier+lemn+masiv

#16
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Vorba aia, cine cauta un AMG nu intră pe forumuri să întrebe de fiabilitate sau consum.


PAL-ul e o alegere excelentă,  când te plictisești de model, îl schimbi fără remușcări sau durere în portofel.

#17
bogdan_world

bogdan_world

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 18.02.2002

 Venboteam, on 17 martie 2015 - 09:25, said:

http://lmgtfy.com/?q...lier lemn masiv
Merci...poate unii sunt veniti cu pluta...dar nu toti.

 andu2006, on 17 martie 2015 - 07:50, said:

Am considerat ca indicindu-i un oras, (Iasi) poate cauta singur. Ca sa nu fac reclama Moldomobila, dar asa cum am spus si anterior nu cred ca are bani pentru produsele lor. Opinia mea vis a vis de categoria de produs pe care il doreste (nou, masiv , clasic in stil) este ca nu si-l permite. Cel care doreste asa ceva nu intreaba pe Softpedia ci pe un arhitect, etc si aloca un buget substantial. Imi cer scuze daca cumva ma insel. Nu lucrez la respectiva fabrica dar am intrat de citeva ori in magazinul lor si am crezut ca sunt la muzeu. De preturi nu mai spun. Nu-s pentru noi cei de aici.
Crezi ca toti astia de pe forumuri sunt saraci? De ce as consuma sute de euro doar sa intreb un arhitect cand pot sa imi aleg eu ce vreau?

Treaba asta cu iei mai ieftin ca esti sarac nu prea are temei: iei mai ieftin, ca sa ai ce schimba lunar/annual. Acelasi lucru este valabil si la masini si la orice. Dai 7000 pe un logan si inca 7000 annual pe reparatii, iei un AMG dai 100.000 si 0 lei annual pe reparatii si 1000 la 2-3 ani pe mici reparatii.

Am intrat pe siteul celor de la moldomobila....aia nu e clasica, ci taraneasca, iar preturile sunt normale...ca la orice magazin.

#18
andu2006

andu2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 16.02.2013
Pentru ca un arhitect are simt artistic, simtul proportiilor , abilitati si formare profesionala pentru care merita sa platesti ca sa nu iasa un kich.
(nu sunt arhitect , dar am lucrat cu ei pentru cladiri de patrimoniu si rezultatele sunt apreciate ).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate