Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Huawei Watch

- - - - -
  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#55
catalin30

catalin30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.02.2006
Nu e normal. La prima incărcare și al meu a ținut doar 10 ore, dar acum am de obicei 30% - 40% după 24 de ore folosit normal (bluetooth + always-on screen) .
Consumul a scăzut mult după ce am făcut update la soft de la 1.4 la 1.5...

Edited by catalin30, 02 December 2016 - 00:07.


#56
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011
Tot la prima incarcare sint si eu, am uitat sa precizez. Multumesc pentru raspuns!

Edited by maxie0jazz, 02 December 2016 - 10:31.


#57
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Bateria se stablizeaza dupa vreo 5-6 incarcari (e valabil la toate li-ion).

#58
pbf

pbf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 02.11.2009

View Postmaxie0jazz, on 01 decembrie 2016 - 23:41, said:

Incarcat ceasul full si in 5 ore a ajuns la 44%, nefolosit decit de 4-5 ori (aprins ecranul sa verific nivelul bateriei). Nu a primit nici o notificare, telefonul dormind in tot acest timp, exact precum ceasul. E firesc sa se descarce in halul acesta? Sau ar fi bine sa fac un mare retur? Multumesc!
S-ar putea sa fie si din cauza wi-fi. Daca il ai activat, opreste-l...sa vezi daca e vreo diferenta.

#59
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001

View Postmaxie0jazz, on 01 decembrie 2016 - 23:41, said:

Incarcat ceasul full si in 5 ore a ajuns la 44%, nefolosit decit de 4-5 ori (aprins ecranul sa verific nivelul bateriei). Nu a primit nici o notificare, telefonul dormind in tot acest timp, exact precum ceasul. E firesc sa se descarce in halul acesta? Sau ar fi bine sa fac un mare retur? Multumesc!

Dupa aproape 8 ore (tinut la mana) am baterie 85%. E ceva in neregula, dar mai da-i o sansa - doua (incarcari).

#60
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011
Din pacate, nu i-am mai dat sanse. L-am returnat. Pe cit mi-am dorit gadgetul asta, pe atit nu m-am obisnuit cu el..foarte inalt, nu-l puteam purta sub o haina de iarna (cu un pic de 'patent' la mineci, e adevarat) fara sa ma doara mina, pur si simplu.
L-am folosit doar vreo doua zile, e adevarat. Poate voi reveni la el, cindva..:)

Edited by maxie0jazz, 04 December 2016 - 23:23.


#61
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,344
  • Înscris: 02.01.2011
Aveți idee când se anunță următorul smartwatch huawei?

#62
pbf

pbf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 02.11.2009
Cred ca nici măcar Huawei nu stie :)

#63
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,344
  • Înscris: 02.01.2011
Raule :)))) credeam că scoate anul acesta a trecut un an

#64
pbf

pbf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 02.11.2009
Eu am selectat acea optiune din aplicatie, ca atunci cand ceasul e conectat, sa-mi opreasca pe telefon toate sunetele.
Dar de ieri nu mai functioneaza cum trebuie...in sensul ca atunci cand primesc o notificare, se aude si pe telefon.
Am fact un factory reset la ceas, am reinstalat aplicatia, dar degeaba. Aveti idee ce as putea sa mai fac?


#65
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,344
  • Înscris: 02.01.2011
Salut. Spuneti-mi si mie cum fac sa co ectez ceasul la wifi? Intrucat ceasul nu imi vede wirlesu? Mentio ez ca am rihter performant cu 2 conexiuni..una de 5 ghz alta de 2.4 ghz..

Scz pt greselile de scriere..vroiam sa spun ca am wireless cu 2retele.

Scz pt greselile de scriere..vroiam sa spun ca am wireless cu 2retele.

#66
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,344
  • Înscris: 02.01.2011
Incep sa cred ca ori eu sunt varza ori ceasul este..pot vedea pozele trimise de cineva pe ceas? Pot seta sunetul? Sa nu mai sune telefonul ci doar ceasul...cum opresc vi ratia ceasului?

#67
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,344
  • Înscris: 02.01.2011
daca cineva este doritor sa ma ajute si pe mine...am dat o caruta de bani pe el si sunt foarte dezamagit..

#68
pbf

pbf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 02.11.2009

View Postdjhappy89, on 24 decembrie 2016 - 13:08, said:

daca cineva este doritor sa ma ajute si pe mine...am dat o caruta de bani pe el si sunt foarte dezamagit..
Attached File  Screenshot_2016-12-24-17-14-55.png   43.86K   42 downloads

Ca sa vibreze doar ceasul, trebe bifata aceaoptiune silence phone while....

Ca sa te conectezi la wi-fi, in privacy & personal data e o optiune cloud sync, care trebe sa fie on. Mai departe, wi-fi trebe sa fie activ si in setările ceasului.

Poze pe ceas eu nu pot sa vad ...de exemplu cele primite pe whatsapp sau hangout.

PS. Poza atasata e din aplicatia androis wear

#69
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,344
  • Înscris: 02.01.2011
Este bifata acea optiune... Dar nu pot sa scot vibratia ceasului?

#70
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006
Păi asta e idea. Să îți vibreze doar ceasul și telefonul nu când e activată acea opțiune.

#71
djhappy89

djhappy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,344
  • Înscris: 02.01.2011
Vroiam sa spun ...cum fac sa scot vibratia ceasului sa se auda sunet in loc de vibratie. Pentru ca ceasul la setari are sectiu ea sunet si acolo am tonuri pt alarma ton de aepl etc...

#72
catalin30

catalin30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.02.2006
Nu exista o optiune sa nu vibreze cel putin la versiunea asta de firmware. Teoretic preia setarile din telefon si daca vibreaza telefonul, vibreaza si ceasul. Practic, am setat telefonul sa nu mai vibreze cand primesc apel dar ceasul tot vibreaza...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate