Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Huawei Watch

- - - - -
  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#91
maxie0jazz

maxie0jazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 25.09.2011
Asta era..tilt to wake screen. Nu mi-am batut capul cu setarile din Android Wear, ci doar prin telefon am umblat. Multumesc!

#92
touche

touche

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 14.02.2006
Cum fac sa primesc toate notificarile pe ceas? mesaje, mail, facebucț, wuzzup samd ?

Edited by touche, 27 March 2017 - 16:02.


#93
touche

touche

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 14.02.2006
nu are nimeni huawei w1 pe aici ?
toti au scapat de el ? Acum cand urma sa primim android wear 2 ...  )

#94
catalin30

catalin30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.02.2006
facebook nu am, dar pentru sms, mail, whatsap vin notificarile singure nu le-am facut nimic Posted Image

Edited by catalin30, 02 April 2017 - 22:43.


#95
touche

touche

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 14.02.2006
Pai am un pebble, vin toate notificarile pe el fara probleme, chiar si cand da Real Madrid gol primesc notificari ...las asta in schimb nimic.
Doar apeluri .... tre' sa fie undeva o setare ceva.

#96
pbf

pbf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 02.11.2009
Nu-mi aduc aminte sa fii facut ceva special pt notificari.
Instalat android wear, imperecheat ceasul cu telefonul prin bluetooth si gata.

Edited by pbf, 03 April 2017 - 12:07.


#97
catalin30

catalin30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.02.2006
Vezi in Android Wear la Device settings - Block app notifications dar apar acolo doar daca le dai tu block, implicit sunt zero blocate.

#98
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Salut, sunt un nou posesor de Huawei watch si acum am gasit forumul in romana pe softpedia. Sunt destul de activ pe forumurile Nexus 5, 6, 6p, 5x si pixel. In prezent avand un huawei nexus 6p si un smartwatch huawei tot cautam pe net daca a aparut android wear 2.0 for huawei.
Inca din ziua din care l-am luat i-am facut unlock si i-am instalat versiunea Beta 2.0 NVF41U bazata pe android N, dar ma interesa daca a fost lansata versiunea finala pt ca citeam ca ar trebui sa iasa la sfarsitul lui martie.

#99
pbf

pbf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 02.11.2009
Inca nu a fost lansata versiunea finala.

#100
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Asteptam sa vedem cu ce ne surprinde Big G, desi ma indoiesc sa fie diferente mari fata de versiunea pe care o am instalata.

#101
snapydj

snapydj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 07.01.2006
Salut,

Mi-am achizitionat si eu astazi un Huawei W1. Inainte de asta m-am tot documentat pe net sa vad care ar fii cea mai buna alegere, initial am vrut sa merg pe vector watch luna rose gold insa am citit pe net ca dupa vanzarea catre FitBit nu o sa mai apara update-uri de soft sau functii noi pentru ceas, deci ce rost mai are sa dai bani multi pe un ceas fara viitor sa zic asa. Intr-un final am ales sa merg pe W1 deoarece arata ok, pentru ca are allways on display (spre deosebire de apple watch) si pentru ca vazusem pe net ca e foarte customizabil in ceea ce priveste fetele de ceas. Ca si telefon am un Iphone 7 plus.
Toate bune si frumoase pana am ajuns la punctul sa caut pe net sau in aplicatia android wear fete mai interesante, mai faine (gen ulysse nardin sau Breitling etc) si ghiciti ce? Pe ios nu-mi permite chestia asta, doar fetele limitate din aplicatie (vreo 30 maxim, posomorate toate). Am tot cautat pe net variante sa descarc direct de pe internet pe laptop si ulterior sa le bag de pe laptop in ceas, am gasit o varianta cu ADB command insa el stie doar fete .apk si atat.... si mai TOATE fetele faine sunt in alt format (.watch sau .faces) care sunt speciale pentru aplicatia Watchmaker sau Faces. Bineinteles ca am instalat si aplicatiile astea din urma din appstore insa nu stiu ele ceasul (cred ca sunt limitate sa vada doar watchos).... Mentionez ca am incercat sa il conectez si cu un telefon android din casa insa ca sa fac asta el isi sterge toate setarile de pe el (revenire din fabrica), deci nu e ok ca s-ar sterge cand as conecta iphone inapoi.
Mai este cineva in situatia mea si a reusit sa faca ceva?
Cred ca in cazul in care nu reusesc nimic, il returnez....

#102
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Eu la al meu i-am facut unlock la bootloaxer si i-am instalat android wear 2.0 developer preview iar pe versiunea asta fata de cea cu care vine el sunt mult mai multe customizari, pe versiunea 1.5 cu care vine el avea o gramada de setari lipsa si multe limitari.
De facut unlock si install rom nou nu e mare branza nu.ai ca se pierde garantia. Daca iti asumi asta poti incerca, daca vrei sa-l duci inapoi atunci lasa-l asa cum e.
Mai poti astepta pana spre sfarsitul lui mai cand huawei a promis ca o sa lanseze OTA updateul la wear 2.0.
Bafta!
Eu am un Google Pixel XL si merge impecabil, nu se deconectează!, totul merge super.Sunt mai mult decat incantat de ceasul asta, un produs premium!

#103
catalin30

catalin30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.02.2006
Am incercat si eu sa il folosesc cu Iphone, nu e utilizabil, numai probleme peste probleme.
Asa e, Watchmaker pentru iOS e doar pentru Apple Watch.
Tin minte ca se si deconecta la fiecare 4-5 ore si trebuie redeschis pe Iphone ca sa se conecteze din nou si se consuma bateria la ceas in prostie, cred ca tinea 10 ore maxim.
Cu Android merge foarte bine, e cu totul altceva.

Edited by catalin30, 23 April 2017 - 01:13.


#104
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Pe undeva e normal sa mearga bine pe Android pt ca are si el acest sistem de operare dar nu trebuia sa-l vanda ca fiifn compatibil IOS daca stiau ca nu merge cum trebuie.
Sunt curios ce spun alti useri care il folosesc pe iPhone, ma gandesc sa nu fie o problema la tine. Ai incercat sa faci si o resetare generala la iPhone, sa revik la setarile default?

#105
catalin30

catalin30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.02.2006
E oarecum compatibil, adica se conecteaza, afiseaza notificari, dar e instabil si limitat.

#106
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Salut,
Azi noapte am primit update OTA la wear 2 pt huawei watch. A mai primit cineva? Deocamdata nu am gasit link pt imagini full de unde putem instala curat, dar daca gasesc il pun aici!

#107
pbf

pbf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 02.11.2009
Sa ne spui cateva impresii dupa update

#108
catalin30

catalin30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.02.2006
A venit si la mine. Nimic nou fata de Wear 2.0 versiunea beta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate