Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Uber in Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
1267 replies to this topic

#415
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View PostBogdansv1, on 22 mai 2015 - 22:22, said:

Ai reusit sa-mi schimbi imaginea pe care o aveam despre tine intr-o singura postare. Credeam ca ai simtul umorului si ca putem discuta civilizat dar se pare ca am gresit.
Poate multe pot sa inteleg si sa scuzi dar limbajul trivial si dispretul pe care-l manifesti nu este scuzabil. Iar epitetul pe care-l aplici clientului arata ca te consideri superior celui care iti cumpara serviciile si prin urmare iti asigura venitul doar prin faptul ca a fost nevoit sa apeleze la transportul oferit de tine.
Nu imi cumpara nimeni serviciile , este doar un schimb de competente , cineva are nevoie de un sofer iar eu am nevoie de niste bani , gindesti fix ca un patron parvenit care are impresia ca este Zeu. Faptul ca iti schimbi impresia despre mine nu ma lasa nici macar rece , nu leg prietenii pe net. decit la ocazii exceptionale.
Discutia a degenerat , hai sa revenim la Uber , asta daca mai este ceva de adaugat la o ilegaliate.

View Postinside_spy, on 21 mai 2015 - 23:29, said:

1. "Tipa ofuscata" crede in continuare ca nu e ok sa mergi cu un bec aprins in bord.
2. Nu sunt taximetrista la Uber, am si alt job, dar in timpul liber (cateva ore pe zi) sunt sofer Uber.
.
1. Mai fata , tu chiar stii ce inseamna fiecare martor din bord ?
2. Daca nu esti taximetrista la Uber si ai alta MUNCA (job se zice in tarile anglofone) atunci ce esti , sofer la Uber ? Ce iti mai place , adica tu nu incasezi niste bani pe linga serviciul tau ? "Sofer la Uber" suna a angajat la Uber , adica beneficiar al unor avantaje , probabil financiare.
Te rog eu mult , descrie-ne  cele citeva ore din existenta ta de sofer la Uber in citeva fraze simple , cu accent pe beneficii.

Edited by lil debul, 24 May 2015 - 21:16.


#416
babanu5

babanu5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 20.03.2006

View Postlil debul, on 24 mai 2015 - 21:14, said:

Nu imi cumpara nimeni serviciile , este doar un schimb de competente , cineva are nevoie de un sofer iar eu am nevoie de niste bani , gindesti fix ca un patron parvenit care are impresia ca este Zeu. Faptul ca iti schimbi impresia despre mine nu ma lasa nici macar rece , nu leg prietenii pe net. decit la ocazii exceptionale.
Discutia a degenerat , hai sa revenim la Uber , asta daca mai este ceva de adaugat la o ilegaliate.


1. Mai fata , tu chiar stii ce inseamna fiecare martor din bord ?
2. Daca nu esti taximetrista la Uber si ai alta MUNCA (job se zice in tarile anglofone) atunci ce esti , sofer la Uber ? Ce iti mai place , adica tu nu incasezi niste bani pe linga serviciul tau ? "Sofer la Uber" suna a angajat la Uber , adica beneficiar al unor avantaje , probabil financiare.
Te rog eu mult , descrie-ne  cele citeva ore din existenta ta de sofer la Uber in citeva fraze simple , cu accent pe beneficii.
In primul rand tu chiar oferi un serviciu, serviciul de transport, nu se face schimb de competente, banii nu sunt o competență ci un bun valoric. Gândești fix ca o maimuță de pe taxi.
In al doilea rand și cu scuzele de rigoare ca ma repet, Uber nu este ilegal, INCA. Când îmi arăți și legea sub incidenta care intra Uber, te voi crede, momentan sunt doar știri.

Iar domnișoara greșește, nu este șofer la Uber, este partener Uber

#417
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Se face schimb de competente in momentul in care competenta mea de taximetrist te salveaza pe tine de condusul prin Bucuresti. La rindul tau tu imi oferi la schimb rezultatul competentei tale , BANII.
Nu-i asa ca este deosebit de greu sa privesti esenta tuturor lucrurilor ?
Scuze , acuma am remarcat expresia "maimuta de pe taxi" aflata in directa legatura cu afirmatiile mele , de parca ai face referire directa la persoana mea , iti este cald cu dintii in gura sau ce ai , de ce executi un atac la persoana cind regulile forumului spun clar ca se ataca idei si nu persoane ????
Domnisoara este orice altceva decit legala atita timp cit nu respecta anumite legi . Chiar , sint curios , care a fost parcursul domnisoarei ca si "partener Uber" in ultimul timp ?

#418
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Parcursul meu?

Uite, spre exemplu, azi am avut 4 curse: una de pe o straduta din Cotroceni la Otopeni, un domn olandez venit la prieteni in Bucuresti, a doua din Baneasa pana la Unirii (un cuplu), a treia si a patra fiind ceva mai scurte (Sincai-Bucuresti Mall Vitan) si Timpuri Noi-Sos. Giurgiului, ambele cu un singur client.

Acum am facut o pauza si beau o limonada pe terasa cu laptopul deschis, am de lucru pentru serviciu. Dar dupa 19 ies din nou si "uberesc".

Tie cum iti merge?

#419
babanu5

babanu5

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 20.03.2006

View Postlil debul, on 26 mai 2015 - 11:07, said:

Se face schimb de competente in momentul in care competenta mea de taximetrist te salveaza pe tine de condusul prin Bucuresti. La rindul tau tu imi oferi la schimb rezultatul competentei tale , BANII.
Nu-i asa ca este deosebit de greu sa privesti esenta tuturor lucrurilor ?
Scuze , acuma am remarcat expresia "maimuta de pe taxi" aflata in directa legatura cu afirmatiile mele , de parca ai face referire directa la persoana mea , iti este cald cu dintii in gura sau ce ai , de ce executi un atac la persoana cind regulile forumului spun clar ca se ataca idei si nu persoane ????
Domnisoara este orice altceva decit legala atita timp cit nu respecta anumite legi . Chiar , sint curios , care a fost parcursul domnisoarei ca si "partener Uber" in ultimul timp ?
Asta vrei tu sa crezi, dar nu este asa.
Mai departe ma abțin.

#420
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Se găsește pe Google Play o aplicație numita Taxi Checker.
Măsoară km parcurși și timpul de staționare exact ca aparatul de taximetru.
Sa vedem de acum încolo momentul adevărului.

Attached Files


Edited by mihai!, 27 May 2015 - 20:56.


#421
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Au si aplicatiile de taxi Cost control, de ex. cea de la Meridian.

Edited by don_dannielo, 27 May 2015 - 20:59.


#422
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Apropo nu stiu dadca ati vazut episodul "Handicar" SouthPark sezon 18... e despre subiect si toate chestiile conexe... penal rau Posted Image Fragmente:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Zn85XqL3BoI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Pvri8hpMViM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by andreic, 31 May 2015 - 14:53.


#423
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 22.11.2007
cica legea care afecteaza uber a fost promulgata; urmeaza publicarea in monitorul oficial si cam asta a fost cu uber.
bine, nu este exclus sa functioneze in continuare ilegal.

#424
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Si cum se cheama legea? Legea anti-Uber?

#425
User36

User36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 07.07.2014
A fost promulgata de taxime tristii anti-uber. �

#426
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
"Uber" în afara legii :OK: ,  huuuooo 'uber', huuuooo!

E liber la "heităreală" și huiduială :angry: anti-uber!

Acum ori niciodată :proud: să "heitărim" toți odată!

Edited by Teophileos, 04 June 2015 - 12:05.


#427
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Avem o "ilegalista" pe forum? Incep sa-mi aduc aminte de " Lumini si umbre".

#428
acer5600

acer5600

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 04.10.2014
O sa faca o lege si pentru 4inmasina.ro, autostop online, ia-macutine.ro si alte zeci de grupuri ( tot din aceiasi categorie ) de Facebook care fac ilegalitati?

Atunci cand politia opreste o masina fara licenta de transport si un pasager nu e ruda cu soferu sau nu poate demonstra... AMENDA LA SOFER ! Posted Image

Conducatorii Romaniei rezolva probleme importante: lege anti Uber, Sova scapat de arest, lege impotriva babelor care vand patrunjel langa piata...

Edited by acer5600, 04 June 2015 - 12:57.


#429
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View PostBogdansv1, on 04 iunie 2015 - 12:06, said:

Avem o "ilegalista" pe forum? Incep sa-mi aduc aminte de " Lumini si umbre".
Serviciul de Siguranță a Statului își va face datoria :gunsmilie: 'uber' va fi stârpit :priest:

#430
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
"Contrar speculațiilor din presă, operațiunile noastre din România nu sunt afectate de noul amendament. uberX, serviciul de ridesharing din București, oferă locuitorilor posibilitatea să împartă o călătorie și costurile aferente acesteia. Viziunea noastră este de a scoate sute de mii de mașini de pe străzile orașelor din Europa, reducând emisiile de carbon și creând zeci de mii de oportunități economice.
Uber poartă un dialog deschis cu autoritățile și discuțiile de până acum au fost pozitive. Suntem entuziasmați că putem continua să oferim locuitorilor Bucureștiului o metodă alternativă de transport care este convenabilă, sigură și transparentă."

https://www.facebook...003202673046588

#431
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Daca-si iau licente este oki. Practic legea nu este contra lor ci doar obliga la operarea transport persoane cu licenta.

#432
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postd4m4g3, on 04 iunie 2015 - 14:12, said:

Uber poartă un dialog deschis cu autoritățile și discuțiile de până acum au fost pozitive. Suntem entuziasmați că putem continua să oferim locuitorilor Bucureștiului o metodă alternativă de transport care este convenabilă, sigură și transparentă."

Au inceput sa dea bani, au invatat cum sta treaba? Cam naspa pentru cartelul taxiurilor, americanii au mai multi bani de aruncat in primari.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate