Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Aparat de spalat cu presiune pentru auto.

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#1
MareanPopa

MareanPopa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 16.02.2014
Salut, vreau sa imi cumpar un aparat de spalat cu presiune pentru a spala masina la curte. M-am tot uitat insa sunt atat de multe incat nu stiu ce sa aleg si nici nu prea ma pricep. Nu vreau ceva foarte scump...undeva pe la 400 lei +/-. Sa fie un raport bun intre calitate/pret/performante.Am vazut firme cunoscute Makita, Bosh, Karcher, Black & Decker Eu il voi folosi doar in acest scop de a spala masina si as vrea sa aiba accesori care sa ma ajute spre ex: bidonas pentru spupa activa. Cei care aveti si folositi un astfel de aparat va rog sa ma ajutati sa fac o alegere buna.Va multumesc.

#2
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
bidonasul nu e pt spuma, e pt sampon, spuma se face cu lance de spuma

#3
gazeluta

gazeluta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 23.10.2013
stii vorba englezului -" sunt prea sarac sa cumpar lucruri asa ieftine "  , asadar cu bani putini nu vei cumpara produs de calitate, profesional si sa te tina o vesnicie  ...... Karcher este  "mercedesul " masinilor de spalat cu presiune , dar si pretul este pe masura.....

#4
MareanPopa

MareanPopa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 16.02.2014

 xcit, on 08 februarie 2015 - 22:18, said:

bidonasul nu e pt spuma, e pt sampon, spuma se face cu lance de spuma

Ok am inteles atunci rezervor pentru spuma sau acel furtun care se introduce intr-un vas.

Edited by Speedo, 09 February 2015 - 00:59.


#5
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006

 MareanPopa, on 08 februarie 2015 - 22:55, said:

Ok am inteles atunci rezervor pentru spuma sau acel furtun care se introduce intr-un vas.
se pare ca nu prea ai inteles....pentru sampon e furtunasul ala, sau bidonul. Spuma activa se da cu lancea, cu rahatul ala de furtun sau bidon nu ai ce sa faci, doar daca dai cu sampon pe ea si o iei la burete. Deci in concluzie, ca are sau nu bidon/furtunas, e egal cu zero

#6
MareanPopa

MareanPopa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 16.02.2014

 gazeluta, on 08 februarie 2015 - 22:30, said:

stii vorba englezului -" sunt prea sarac sa cumpar lucruri asa ieftine "  , asadar cu bani putini nu vei cumpara produs de calitate, profesional si sa te tina o vesnicie  ...... Karcher este  "mercedesul " masinilor de spalat cu presiune , dar si pretul este pe masura.....

Nu imi trebuie sa ma tina o vesnicie. o sa il folosesc ocazional de 2-3 ori pe luna vara. m-am gandit la acesta: http://aparat-de-spa...act-p220431386/

 xcit, on 08 februarie 2015 - 22:58, said:

se pare ca nu prea ai inteles....pentru sampon e furtunasul ala, sau bidonul. Spuma activa se da cu lancea, cu rahatul ala de furtun sau bidon nu ai ce sa faci, doar daca dai cu sampon pe ea si o iei la burete. Deci in concluzie, ca are sau nu bidon/furtunas, e egal cu zero

Si cum ajune spuma aia activa in lance? nu din acel rezervor?

Edited by Speedo, 09 February 2015 - 01:01.


#7
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
nu, lancea are bidonul ei

#8
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
frate, chiar daca speli cu ala, murdaria o sa ramana....pana n-o freci cu carpa, n-o scoti curata......ai incredere in ce-ti spun!

#9
MareanPopa

MareanPopa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 16.02.2014

 xcit, on 08 februarie 2015 - 23:03, said:

nu, lancea are bidonul ei
ok am inteles. nu asta conteaza prea mult, important este sa faca presiune!

#10
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
ce vezi tu la spalatorie si ce fac aparatele mentionate de tine... este o diferenta imensa...

Edited by cephalophodes, 08 February 2015 - 23:10.


#11
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006

 cephalophodes, on 08 februarie 2015 - 23:09, said:

ce vezi tu la spalatorie si ce fac aparatele mentionate de tine... este o diferenta imensa...
masina mea e luata de noua din 2008 si n-a vazut carpa, am un kaercher luat din grecia, pompa de metal. Spala impecabil, dar depinde si ce spuma folosesti, ca daca dai cu apa cu sapun e normal ca n-are ce sa faca aparatul....si daca o speli o data pe an, la fel nu se compara cu spalatoria. Daca speli masina omeneste o data pe saptamana, sau hai de 2 ori pe luna daca esti putoare, atunci n-ai ce sa cauti la spalatorie ca oricum n-o spala ca tine

#12
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007

 cephalophodes, on 08 februarie 2015 - 23:09, said:

ce vezi tu la spalatorie si ce fac aparatele mentionate de tine... este o diferenta imensa...

Da. O mica diferenta de aproape o suta de bari si un debit dublu. Fleac. Posted Image

#13
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
kaercher de 12 mil + spuma speciala luata din magazin.......dupa ce se usuca se vede jegul pe ea....

dupa ce dau cu carpa, luceste....poate solutia n-o fi buna, dar ce am incercat pana acum nimic n-a dat rezultat...

#14
icXu

icXu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 23.07.2005
Pana vine caldura poate baga la Lidl aparatul asta: http://www.lidl.de/d...-150-b2/p114755
Eu l-am luat anul trecut si sunt multumit, mai ales ca a bagat in acelasi timp la oferta si furtun prelungitor de 5m iar cand spal nu sunt nevoit sa mut aparatul.

#15
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
In domeniul asta, am auzit numai pareri proaste despre aparatele ieftine   (chiar daca sunt 'mercedesu' stropitorilor!)

#16
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,030
  • Înscris: 07.11.2006

 cephalophodes, on 08 februarie 2015 - 23:09, said:

ce vezi tu la spalatorie si ce fac aparatele mentionate de tine... este o diferenta imensa...

In sensul ca daca o faci tu iese mult mai curataPosted Image

 cephalophodes, on 08 februarie 2015 - 23:54, said:

kaercher de 12 mil + spuma speciala luata din magazin.......dupa ce se usuca se vede jegul pe ea....



Kaercher-ul este OK.Calitatea spumei este esentiala.Degeaba ai "mercedes" daca pui motorina de tractor U 650.
Incearca cu produsele N---A pentru spalari.

LE.Am inlocuit denumirea cu asta:

http://www.nerta.ro/

Edited by adisz, 09 February 2015 - 14:14.


#17
96Flo

96Flo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 18.03.2014
KARCHER K2 am eu, are si bidon cu sampon in care am pus si spuma activa diluata, spuma face buna atat cu samponul din bidon cat si cu spuma activa, dar la spalat cu jetul nu se compara cu aparatele din spalatorii. Foarte tare e Lancia rotativa curata foarte bine aleie beton, gard etc. , pe masina nu o recomand.

Edited by 96Flo, 10 February 2015 - 15:53.


#18
ascu

ascu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 01.04.2014
De la Karcher, pentru spalat autoturisme, se merita doar de la K5 in sus.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate