Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

mac si imprimanta

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
dupa ani de facultate m-am hotarat ca-mi trebuie si mie imprimanta ca sa nu stau dupa altii.
dupa 3 zile de cautat imprimanta ideala, am gasit-o, dar nu o au pe stoc si nici nu se mai aduce, era una mai scumpa decat cele f ieftine dar cu cartus ieftin. asa ca m-am enervat si dupa inca cateva documentari mi-am ales una cu bluetooth(si asa cablu usb nu e inclus) si vreau s-o folosesc cu bluetoothul care doarme la mac. pe siteul producatorului spun e ca interfata cu pc este usb si bluetooth, interfata cu tel este irda si bluetooth. ma gandesc ca prin pc se refera in general la calculatoare.

credeti ca pot intampina dificultati in a folosi imprimanta prin bluetooth? daca are cineva chiar il rog sa-mi spuna cum se procedeaza.

pot shera imprimanta ca sa o foloseasca cineva de pe win din aceeasi retea?

#2
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

View Post.ral:cr, on Jan 10 2006, 14:14, said:

dupa ani de facultate m-am hotarat ca-mi trebuie si mie imprimanta ca sa nu stau dupa altii.
dupa 3 zile de cautat imprimanta ideala, am gasit-o, dar nu o au pe stoc si nici nu se mai aduce, era una mai scumpa decat cele f ieftine dar cu cartus ieftin. asa ca m-am enervat si dupa inca cateva documentari mi-am ales una cu bluetooth(si asa cablu usb nu e inclus) si vreau s-o folosesc cu bluetoothul care doarme la mac. pe siteul producatorului spun e ca interfata cu pc este usb si bluetooth, interfata cu tel este irda si bluetooth. ma gandesc ca prin pc se refera in general la calculatoare.

credeti ca pot intampina dificultati in a folosi imprimanta prin bluetooth? daca are cineva chiar il rog sa-mi spuna cum se procedeaza.

pot shera imprimanta ca sa o foloseasca cineva de pe win din aceeasi retea?
Daca imprimanta are drivere pt Mac, nu vad de ce nu. BlueTooth e universal.

#3
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
da, cred ca au aproape toate de la canon, alea cu laser am vazut ca nu au. sau poate nu au in romania dar au pe siteul oficial si eu n-am verificat.

#4
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
ma ajuta cineva sa dau share la imprimanta? i-am dat de fapt dar nu stiu ce sa fac pe windows. am dat add printer, am scris adresa care mi-o da de la windows file sharing(de pe pc am reusit sa ma conectez la mac sa vad fisierele), dar la imprimanta imi zice totusi  ca n-o gaseste.
asa a facut si pe mac si pana nu i-am instalat driverul de pe cd n-a mers ca el nu-l avea in lista.
(cred ca nu-i intrebare de mac asta dar daca totusi e cineva sa ma ajute..)

#5
CAlex

CAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.08.2005
1. daca e Canon, sper ca ai citit manualul unde scrie ca functia de Bluetooth merge numai cu adaptorul special BU-20. Eu il am si pot sa iti spun ca el merge NUMAI pentru imprimat de pe telefoane mobile, nu de pe PC. Toate detaliile sunt si in manualul de utilizare...

2. daca nu e canon, ce imprimanta ai?

#6
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
e prima si se pare ca am facut o greseala cam mare, in primul rand pt ca desteptii de la magazin nu specifica ca bluetoothul e optional, si in al doilea rand ca n-am cercetat si eu. :) mp450.
totusi la canon scrie ca-i si pt pc interfata bluetooth. ce model ai?
poti sa-mi zici si de unde ai adaptorul?


Want to print photos directly from your infrared-enabled mobile phone5? Just point your phone and print! And for Bluetooth-equipped mobile phones, PCs and PDAs, this versatile performer is Bluetooth compatible6 with the optional Bluetooth adapter - allowing you to print from a nearby room. When using any of these wireless options, your images will automatically be enhanced for sharpness.

daca de aici nu se intelege ca merge cu pc inseamna ca-s varza rau la engleza sau ca sunt niste mincinosi. bine, ca tot n-ar explica ca merge si cu mac-ul, dar din moment ce in optiunile de la bluetooth am gasit ceva de imprimanta prin bluetooth tre sa existe.

Edited by .ral:cr, 12 January 2006 - 11:38.


#7
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
pot printa doua pagini intr-una singura? cum? pentru pdf si eventual doc.

#8
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
ltns, .ral:cr !

in fereastra de "Print" deschide popupul "Copies and Pages" si schimba cu "Layout"

poti si mai mult de doua pagini daca vrei

B)

#9
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004
itns?
merci e raspuns.

#10
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004

View Post.ral:cr, on Feb 8 2006, 06:10, said:

itns?
merci e raspuns.

l(ong) t(ime) n(o) s(ee)

#11
.ral:cr

.ral:cr

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,591
  • Înscris: 16.07.2004

View PostCentris, on Feb 8 2006, 12:28, said:

l(ong) t(ime) n(o) s(ee)

ah, pai m-am dus sa-i innebunesc si pe altii :) da mai bine nu plecam ca  mi sa stricat si dvdwr intre timp. n-am scris decat 3 dvduri.  :photo:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate