Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...
 Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...
 Renovare balcon

installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...
 Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...
 

Lectia de patinaj

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#37
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

Quote

mai bine nu postezi decat sa pui poze ca sa treaca vremea

Amin.

Si pt ca m'am simtit la faza cu comentarii la superlativ: chiar imi plac. Poate si faptul ca sunt cu capul in nori ma face sa le inteleg altfel. :)

#38
bistibois

bistibois

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 24.11.2004
superba serie, greu de egalat

imi permit sa postez si eu o incercare, tot la locatia cu pricina. ziua.

Attached Files

  • Attached File  1mic.jpg   41.18K   99 downloads


#39
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Cadere in lumea saturatiei.

#40
bistibois

bistibois

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 24.11.2004
exclus, asa a iesit din aparat :P

#41
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
Pai presupun ca nu doar un fotograf profesionist isi poate da cu parerea in legatura cu niste poze. Daca sunt bune plac la toata lumea. Eu nu vad nimic iesit din comun, fotografiile sunt chiar proaste si par facute de cineva care nu stie sa patineze si era dezechilibrat in timp ce le facea...

Asa ca domnilor experti in fotografie va rog sa ma scutiti cu "simtul vostru artistic"...

Edited by UnForsaken, 14 January 2006 - 19:51.


#42
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
hodoronc tronc. pleosc.

#43
ogarafgan

ogarafgan

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 833
  • Înscris: 06.02.2005
Subscriu la antevorbitorul meu :w00t: .....cateodata stau si ma minunez :blink: , daca-mi dati voie...
......si inca, eu te scutesc de simtul meu artistic, draga UnForsaken, daca-mi spui unde este al tau? :rolleyes: ....aaaaa, gata m-am prins, e in cealalta mana a lu' ala care nu stie sa patineze :naughty: ....off la greu, scuze, ultimul

Edited by ogarafgan, 14 January 2006 - 20:11.


#44
HeyLupu

HeyLupu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 26.09.2005

Quote

Subscriu la antevorbitorul meu  .....cateodata stau si ma minunez  , daca-mi dati voie...
......si inca, eu te scutesc de simtul meu artistic, draga UnForsaken, daca-mi spui unde este al tau?  ....aaaaa, gata m-am prins, e in cealalta mana a lu' ala care nu stie sa patineze  ....off la greu, scuze, ultimul
oameni buni, voi chiar nu puteti accepta ideea ca cineva poate sa si rateze din cand in cand ?! eu, nu am nimic cu nimeni, si nici cei care "au dat cu batu' in aceasta balta" nu cred ca au ceva cu cineva; simplu : ne-am spus parerile legate de aceasta serie; ca unii sunt mai mult sau mai putin frustrati de faptul ca cineva a indraznit sa comenteze negativ ceea ce ei au laudat, asta ar fi putut sa tina doar pentru ei... bun, si mr. fred spunea mai de vreme ca atunci cand am dat am dat primul cu batu' in balta, nu am avut argumente... am inteles explicatia lui : "Un patinator care se roteste in mijlocul altor patinatori"; ok, asta era tema fotografiilor, dar unde este incadrarea, unde este estetica aia de care scrie pe la morguefiles; am citit inca o data cateva lectii, m-am gandit ca poate nu m-am prins prea bine de ce scrie acolo, si am mai citit o data incercand sa gasesc o interpretare pentru aceste poze... probabil ca le-as incadra undeva la fotografii abstracte, dar departe de a fi reusite... eh, na, acum voi stiti mai bine.

#45
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004

View PostHeyLupu, on Jan 14 2006, 21:11, said:

oameni buni, voi chiar nu puteti accepta ideea ca cineva poate sa si rateze din cand in cand ?!


stiu unele cazuri cand rateaza tot timpul.

daca tot ai trecut pe la scoala, fa si tu o analiza pe text. care sunt greselile, ce trebuia, ce nu. ca daca tu nu vezi partea estetica poate n-ar fi rau sa dai o fuga la oftalmolog.

Edited by mr.fred, 14 January 2006 - 21:19.


#46
HeyLupu

HeyLupu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 26.09.2005

Quote

stiu unele cazuri cand rateaza tot timpul.
sunt de acord, am inteles ironia, dar am sa incerc sa ma abtin de la alte comentarii (si cred ca bine fac) ;)

Edited by HeyLupu, 14 January 2006 - 21:22.


#47
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005

View Postogarafgan, on Jan 14 2006, 20:04, said:

Subscriu la antevorbitorul meu :w00t: .....cateodata stau si ma minunez :blink: , daca-mi dati voie...
......si inca, eu te scutesc de simtul meu artistic, draga UnForsaken, daca-mi spui unde este al tau? :rolleyes: ....aaaaa, gata m-am prins, e in cealalta mana a lu' ala care nu stie sa patineze :naughty: ....off la greu, scuze, ultimul
Stai o secunda, nu ma intelege gresit. Am vazut si poze de la tine si am zis ca sunt bune/frumoase.Valabil si pentru Mr. Fred si multi altii. Dar totusi, cand vezi niste poze care pur si simplu nu ies cu nimic din comun te miri ce anume se trezesc "marii fotografi" sa laude... Daca alea sunt fotografii de profesionist atunci...va dau lectii la toti, am si eu zeci. Mare filozofie sa stai cu aparatul in mana la timp de expunere mai mare si sa te bâțâi de colo-colo...

In alta ordine de idei...daca mie nu-mi place o fotografie facuta de cineva care e considerat "bun fotograf" inseamna....CE?

#48
inana

inana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,168
  • Înscris: 13.07.2005
Am si eu o curiozitate: voi nu v-ati saturat de contrele astea? Daca va plac bine, daca nu iar bine. Nu castigati nimic certandu-va pe forum.

Personal nu ma pot da cu parerea pentru ca ma ametesc si nu le pot privi prea mult timp.

Edited by inana, 30 January 2006 - 16:55.


#49
Cadyllac

Cadyllac

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 11.04.2004
haideti sa imi dau si eu cu parere
in primul rand poznele sunt dragute si atat :), singurul lucru care nu imi place este timpul de expunere f lung, raduste mi-ar fi placut sa vad oamenii in miscare dar sa fie cat de cat vizibili (puncul meu de vedere :))
la mai multe!

#50
Nae65

Nae65

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 28.02.2005
Ok...
Am citit cât am citit până când am văzut că s-a deviat de la subiect...
Am decis să-mi dau și eu cu părerea...
Ideea (de pezentat dinamismul pe patinoar) e bună căci întradevăr pozele statice la un patinoar public nu prea spune mare lucru...
Însă cele prezentate aici dă impresia că acțiunea se petrece undeva la marginea mantinelei...  
Căci oameni buni... camera de mișcă (adică aparatul foto... știți voi... prelungirea minții... imaginației... a ochilui iubitor de artă...)... Iar pe patinoar sunt statui...
Invers (adică o cameră fixă care să nu urmărească să imprime cercuri pe senzor)... hmm... știu că ar fi fost mai greu, mai migălos... dar trebuia insistat... Poate atunci am fi realizat că este vorba de un patinoar pe care chiar se patinează...

Ah... sau nu am prins eu ideea? E vorba cumva de dinamismul de la taraba cu vin fiert?  :D

#51
cameraman

cameraman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 06.06.2005
Eu le zic "liniute". Am vazut ca sunt foarte gustate de unii fotografi, nu numai de pe acest forum. Probabil pentru procentul de aleator al betelelor de lumina si pentru indiferenta fata de subiect a restului compozitiei. Se aseamana din punctul asta de vedere cu rasariturile de soare pe malul marii, foarte gustate de alti fotografi... bineinteles, intorcand totul pe dos.

In concluzie, nu e vorba de niste fotografii "ratate", ci de ceva premeditat. Mai greu de inteles insa ce e aici de comentat la modul superlativ.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate