Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 

Spam de keyworduri

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005
Am citit multe threaduri pe multe forumuri din afara si am primit ceva informatii contradictorii.

Voi ce ziceti?

Motoarele de cautare considera spam de keyworduri daca se folosesc in url? Cum e mai bine sa fie pozitionate pentru rezultate bune in SERP, in url sau in anchor?

Cum este mai bine sa separam cuvintele din url-uri? Cu - _ + . (cratima, plus, punct, underscore)??
Am auzit chiar ca nu este absolut necesara separarea cuvintelor in url. :huh:

Merci :peacefingers:

#2
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
din ce stiu eu "lol_test" inseamna 2 cuvinte diferite lol , respctiv test
iar "lol-test" inseamna un singur cuvant despartit de cratima

#3
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
@again, trebuie sa te corectez aici - Google considera lol_test a fi un singur cuvant. E recomandata despartirea prin cratima (mi se pare ca scrie asta chiar si pe blogul lui Matt Cutts pe undeva, plus in alte cateva surse).

@cosminuss: depinde cum sunt puse cuvintele in url. Daca pui 10 keyword-uri in acelasi url nu arata prea bine, iar adresa site-ului nu ar trebui sa aiba mai mult de 3 cuvinte. Iti recomand sa folosesti propozitii naturale, exact cum ar fi logic pentru o persoana si sa bagi acolo si cuvantul cheie.

#4
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005
Exista riscul ca google sa nu ia in considerare, pentru indexare, linkurile prea lungi? Exista o limita?

#5
Mircea Alexandru

Mircea Alexandru

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 32
  • Înscris: 10.01.2006
Este suficient sa folosesti tagurile TITLE si DESCRIPTION.

Nu folosi cuvinte prea mari in numele fisierelor " *.html " .

cuvant_cuvant2 , este interpretat de Google a fi 2 cuvinte separate.

#6
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
@Mircea Alexandru: "Matt Cutts: Dashes vs Underscores". Matt Cutts e tipul care a inventat safe search-ul plus ca a ajutat la alte cateva chestii, deci daca el spune ca

Quote

if you have a url like word1_word2, Google will only return that page if the user searches for word1_word2 (which almost never happens). If you have a url like word1-word2, that page can be returned for the searches word1, word2, and even “word1 word2″
eu tind sa il cred.

Cat despre url-urile prea lungi, nu prea vad sa ignore sau sa aiba probleme decat in cazul prea multor variabile in cazul .php. Totusi incearca sa pui limita cam la 180 de caractere, asa, de bun simt.  ;)

Quote

Nu folosi cuvinte prea mari in numele fisierelor " *.html " .

Nu are logica ceea ce spui - acelasi url, oricat de lung ar fi, va fi luat in considerare la fel (vb acum doar de lungime) fie ca e .html fie ca e .php sau orice altceva.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate