Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

achizitie/recomandare placa de retea wirless puternica

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
Andyyrocks

Andyyrocks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 19.12.2009
aham am inteles totusi nu mi-ati raspuns la intrebarile astea


''si daca iau asta nu imi trebuie placa de retea? ,il conectez la pc ii instalez driverul si bag codul ala de la wirless nu ??''

#20
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
da, doar atat faci

#21
Andyyrocks

Andyyrocks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 19.12.2009
mai am un dubiu

eu am geam in fata pc'ului si casa unde e sursa e in stanga ,si in stanga mea sunt 2 ziduri ,primul zid e cu usa de la baie ,al 2 zid e cu gemuletul de la baie. Casa cealata are doar un zid de lemn si e camera acolo e sursa. Si daca as indrepta dispozitivul acesta spre stanga sa fie in dreptul sursei ar prinde semnalul in conditiile de mai sus? din ce am inteles eu dispozitivul ala e directional si va prinde semnal din zona inspre care o indrep
cu telefonul in baie prind semnal 32% imi apare si merge ok adik pot sa ma uit la filmulete pe youtube la 360 p fara intreruperi , in camera mea prind 6 % semnal si merge greu nu pot sa ma uit pe youtube ,doar pe fb si ala se incarca greu si mai cade conexiunea ,si din baie pana in camera mea sunt 4 ,5 metri.

#22
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
telefonul are un rahat de antena
aia e ditamai antena.

nu iti mai fa atatea griji si fa asa:
1. comanda
2. testeaza
3. nu merge bine - retur si tragi cablu - te costa 40 lei si niste gauri prin pereti.

PS: la varianta cu cablu, daca mai adaugi un router de 60-70 lei o sa ai wireless in toata casuta ta.

Edited by shmu, 30 January 2015 - 16:33.


#23
Andyyrocks

Andyyrocks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 19.12.2009
okay am sa dau maine comanda ,
varianta cu cablu nu mi-as baga ca nu prea stau pe acasa doar seara mai am nevoie si nu as vrea sa platesc degeaba, aici in satul meu e doar romtelecom cu cablu si orange cu stic ,asa ca mie mi se pare mai convenabil asa cumpar aia si nu mai am treaba + ca e bine ca pot sa o mai iau si cu mine

#24
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
pai...
nu ai inteles:

routeru ala clicknet mai are si 4 porturi LAN.
in porturile alea poti conecta PC-uri prin cablu.
asadar, tu bagi un capat al cablului in routeru lui si unul in pc-ul/routerul tau.

veti avea 1 abonament la clicknet si poti folosi si tu pc-ul/sau toate daca iti iei router.

asa:
Attached File  map.png   398.2K   5 downloads

Edited by shmu, 30 January 2015 - 17:16.


#25
Andyyrocks

Andyyrocks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 19.12.2009
aaa pai chestia asta nu am cum sa o fac pentru ca nu ar fi de accord fratele meu sa ii spard pereti sau modificari pe la fereastra :)))))
daca era asa nu mai era nevoie sa fac acest topic :P

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate