Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Recomandari modele casa p+m 150 mp utili

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,987
  • Înscris: 01.03.2013
Sunt de acord, teoretic si acest sfat este bun, dar un arhitect serios (care implicit este si ocupat) nu-si va pierde vremea cu asemenea solicitari generaliste si cu sanse limitate de a se vor concretiza intr-o colaborare concreta.

#20
lestad_25

lestad_25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 28.07.2010
Asa de dragul "unui posibil proiect" nu se implica nimeni, se pot cere oferte de pret, dar nu asta ar fi marea problema. Eu te sfatuiesc sa incerci sa "bantui " un pic locurile resprective pe la mai multe ore  din zi sa vezi cu ochii cum e luminat lotul, ce fel de persoane sunt vecini tai. Poate cand ai mers in vizita cu actualul prorietar totul a parut in regula dar descoperi ca "posibilul viitor vecin" o tine intr-un chef zilnic. Iti atrag atentia la problema asta deoarece cu ani in urma am avut un vecin care pe langa ca era mare scandalagiu "se mai imprumuta" cu rufele  mele spalate si lasate pe sarma in curte sau cu lemnele .... Mare atentie.

#21
bobitzaaa

bobitzaaa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,200
  • Înscris: 23.02.2007
@kolfleading

Eu zic sa faci si tu schite, 2D in Visio de exemplu, si 3D in Skethup de exemplu. Eu cred ca nu pierzi timpul cu ele, ci iti formezi o viziune.
Zicea cineva de pe forum: nu arhitectul o sa stea in casa aia, ci eu!
Daca tie iti plac anumite lucruri, eu nu cred ca ar trebui sa renunti la ele, pe banii tai, de dragul arhitectului si al argumentelor sale. A nu se include aici exagerari.
Mare atentie cu terenul si cu utilitatile. pm pt mai multe detalii.

#22
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,987
  • Înscris: 01.03.2013
Eu cam stiu ce camere as avea nevoie...nu-s foarte lamurit si nu-s foarte fixat cu suprafetele utile.
Am gasit ceva modele pe net care mi-au placut, dar vreau sa vad ce-ar mai ramane din ele daca le-as redimensiona sa incapa pe terenuri.

#23
molplro

molplro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 19.05.2014
kolf, deschide-ti jurnal, omule!
si debiteaza acolo tot ce-ti trece prin gand...
hai, ca-s multi care de-abia asteapta sa faca brainstorming cu tine! :)))

#24
pixelshader

pixelshader

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.06.2010
Vezi ca cei de la http://www.casametal...iecte-case.html executa proiecte de case personalizate, au preturile afisate si multe modele

Edited by pixelshader, 06 July 2016 - 17:14.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate