Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
RPL2021: Instructiuni auto-recenzare

Info Coronavirus/Vaccin vs. Fake News

Ajutor pentru refugiatii ucraineni

Compresor AC
 Tratament stranut invers caini

Sfaturi pentru o pompa de fantana

Se pot refolosi ?

Numar de telefon ciudat
 Ansamblul Nordis Mamaia

Isi va reveni unghia aceasta?

Analize medicale de preventive

Invertor sudura Stahlwerk ARC 200...
 Program decupare si indreptare do...

Schimbat capete de bara

Cum se aplica acest model de tenc...

Digi GP601RF

Grădina de legume a serrifului

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
1862 replies to this topic

Taxon

Taxon

Cârcotaș nesuferit

• Grup: Senior Members
Eu m-am reorientat la Vertimec.

serrifu

serrifu

Active Member

• Grup: Members
Lamda cihalotrin 1.2l/ha in loc de Novadim. Invariabil de denumire...karate zeon, lamdex...ce stiu eu ce mai gasiti. E subtanta activa din trica expert.

In locurile indepartate de bazinele legumicole, functioneaza orice. In bazine cam sughita orice tehnologie integrata de combatere...sau functioneaza dar repetat. Lansarile de pradatori se fac de 2 ori minim.

An bun sa avem

biburadu

biburadu

Member

Sa nu se inteleaga lambda cihalotrin 1,2 l/ha, ci produsul comercial (lamdex, zebra etc), care contine doar 50g/l substanta activa. Cred ca este bine de precizat acest lucru.

serrifu, ai folosit healty root? As vrea sa stiu daca este compatibil cu steinernema.

serrifu

serrifu

Active Member

Biburadu, corect.

Nu am folosit..dar ar trebui sa fie. M as mira sa nu fie. Steinernema nu tolereaza insecticizi...da i bataie. Ala.o fi ceva biostimulator, n are ce sa le faca.

cumparator

cumparator

Guru Member

E suficient sa stropesti cu el? Novadimul il puneam in apa de udat.

Sab32we

Sab32we

New Member

• Grup: Candidate Members
La ardei in camp (capia gras si gogosar) pe un singur rand e mult 60cm intre randuri ?

partenerul

partenerul

Member

Mai putin chiar ca nu se poate, trebuie sa si circuli pe acolo.

serrifu

serrifu

Active Member

Poza 1, nealtoit.
Poza 2, altoit
Poza 3 recolta de pe nealtoit.

Rata de recoltare approx.1kg/mp/7 8 zile nealtoit
Rata de recoltare approx 1.5kg/mp/7 8 zile altoit

Urmeaza 2 saptamani de varf unde sigur se vor dubla/tripla pe alocuri cifrele.de mai sus. Nealtoita e la.recolta nr 2, altoita la recolta 3.

Combatere biologica: orius, swirsky pe bani multi, 2 lansari pana in prezent. macrolophus a venit gratis, la fel si buburuzele ce toaca orice afida. Bondari fara numar, s au cazat in corcodusul de langa solarii...cam la 10m. Cand e prea cald ies afara.

Densitate nealtoit 2.2pl/mp 2 brate, 3.3pl/mp 1 brat
Densitate altoit 1.5pl/mp 3 brate

Am.schimbat exclusiv pe vinete datorita perioadei mai lungi de efectuare a intretinerii, desfacerea e asigurata cap coada. Tomate nu pod produce cat trebuie, tuta mai e un motiv...ardeiul si castravetele presupun mult prea multa manopera si deasa.

Sa fiti sanatosi.

Attached Files

rid

rid

Senior Member

Frumos sherif, sper sa`ti mearga bine cu monocultura, varsai prea mult sange cu rosiile alea.
Ce vinete sunt si cu ce combati uscarea vasculara?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate