Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Raiffeisen Romania - topic dedicat

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
5701 replies to this topic

#235
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,641
  • Înscris: 14.10.2004

View Postradunic, on 19 mai 2019 - 07:29, said:

Dacă aș fi în agenție cînd te apucă pe tine istericalele l-aș chema pe șef să-l întreb de ce nu te aruncă afară...
Țipete, urlete? Da' ce ești, maimuță? Dacă doar la asta te duce capul mută-te în pădure.

Iar apropo de neschimbat cardul că mai trebuie decontat ceva - n-am auzit de așa ceva pînă acum. Cardul nou se emite automat cînd se apropie expirarea celui vechi, banca te anunță și te duci să-l iei. Nici măcar nu-l vor pe cel vechi că se dezactivează tot automat.

Asa stiu si eu.
Cand expira te duci si il iei pe cel nou.

E problema mare cu kktul asta de card.
Cand a fost sotia sa il schimbe cu unul cu contactless nu il gaseau in sistem.
Cica nu exista acel card.

Nu a reusit sa se inteleaga cu ei. Bine ea este si mai pacifista.

Nu am avut timp sa ma duc dar am niste zile libere si o sa ma duc doar asa sa vad ce si cum ca oricum o sa mut contul la alta banca.

Oscilez intre BT si ING dar vreau sa obtin un mastercard gold ca am si eu o pasarica cu asta. :)

Si nu o sa tip in agentie ca nu ma cobor la acest nivel.

Asta este reversul medaliei cu angajati platiti prost.

LE Cred ca o mut la BCR si rezolv toate problemele.
Eu am la ei fata la fel asa ca ne alimentam reciproc instant.

Edited by xymzar, 04 June 2019 - 22:10.


#236
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 09.08.2005

View PostNenea Zap, on 04 iunie 2019 - 20:54, said:

Daca dai sa il blocheze te avertizeaza ca blocarea e ireversibila.
Iti da si 2 optiuni: doar il blochezi sau il blochezi si ceri inlocuire direct din aplicatie.
Aha! n-am încercat să apăs că n-aveam chef de experimente. Opțiunile le văzusem. Mulțam de info. Păcat că nu s-au gîndit la blocare temporară.

#237
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 10.04.2006
Din cate stiu eu, doar Unicredit are blocare temporara.
Restul bancilor iti anuleaza cardul practic.

#238
creativestar

creativestar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 24.10.2009
Eu cred ca le anuleaza din start pentru ca recuperarea lor e un proces lung, anevoios si cu sanse mici de izbanda. La Raiffeisen de exemplu, mi-au spus ca de cand cu externalizarea serviciului de mentenanta ATM-uri, in cazul in care a ramas in bancomat cardul, recomandarea lor este solicitarea unuia nou pentru ca vine in trei zile lucratoare si se face totul telefonic. Daca vrei sa-l recuperezi pe cel vechi nu vreti sa stiti ce complicat e. Cel putin la Raiffeisen e mult mai usor sa il schimbe decat sa-l recupereze.

#239
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 10.04.2006
Eu am pățit de 2 ori să îmi rămână cardul blocat în ATM la banca Transilvania.
Pur și simplu deschidea portarul ușa de la bancomat și mă întreba care dintre ele e al meu :D

#240
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 15.10.2010
Am incercat ieri sa fac niste operatii in aplicatia noua. Un transfer in lei in cont la alta banca si un transfer intr-un depozit la ei. Nu a mers nimic. Transferul a dat erori peste erori (incercat de cateva ori si renuntat) iar optiunea de transfer din cont in depozit nu am gasit-o pe nicaieri. O catastrofa de aplicatie. Inteleg ca nu e lansata oficial dar chiar asa inutila nu credeam ca e...
M-am dus in aplicatia de desktop si am facut acolo tot ce aveam de facut....

#241
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Sincer sa fiu, am doar cuvinte de lauda pentru noua aplicatie. Nici nu se compara cu vechiul gunoi. La un moment dat aia mi se parea OK, acum insa... Da, recunosc ca au facut treaba buna. Recomand.

LE: Vorbesc de aplicatia pentru iOS / Telefon. Ca pe iPad e un cacat.

#242
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005
Aplicația pentru iOS este o mare porcărie. Astăzi nici nu am reușit sa mă loghez in aplicație. Aplicația este cu update la zi.

#243
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Mai nu stiu, mie imi functioneaza impecabil pe iPhone 8 Plus. Nu stiu, poate conteaza si modelul telefonului. Dar serios acum, mi se pare o mega evolutie fata de aia dinainte.

#244
mberila

mberila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,665
  • Înscris: 20.11.2005
si mie pe Android, noua aplicatie imi pare a fi o evoutie in bine.

#245
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007
Mie interfata mi-a ramas la fel.. am android 8,alt update n-am primit si nici pe play store nu-mi apare

#246
creativestar

creativestar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 24.10.2009
Foarte interesanta mi se pare optiunea "Quick payment", unde zice: "daca la plata facturii alegi optiunea "quick payment", viitoarea factura emisa va aparea automat in aplicatie. Dai click si o platesti imediat. Daca ai ales optiunea quick payment pentru mai multe facturi, le poti plati simultan." Pare ceva in genul Pago.

#247
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007

View PostFREESH, on 14 iunie 2019 - 16:09, said:

Mie interfata mi-a ramas la fel.. am android 8,alt update n-am primit si nici pe play store nu-mi apare

E altă aplicație:
https://play.google....sen.smartmobile

#248
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 15.10.2010
Poate cei care lauda aplicatia noua de Android imi spun si mie cum transfer din contul curent intr-un depozit propriu o suma fara sa ma duc in istoric, sa gasesc transferurile vechi si sa copiez de acolo contul manual? Ca in lista de conturi de la plati nu apar si cele de depozit...
Macar sa fi implementat cel putin optiunile din aplicatia veche, acolo exista aceasta posibilitate...

#249
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Nu știu cum e pe Android, dar pe iOS fix pe contul de economii este un buton mare "Alimentează".

#250
mardan66

mardan66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 15.10.2010
In Android nu ai decat optiunea "Lichideaza".

#251
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009
Cum vi se pare noua aplicație Smart Mobile ?
Din punct de vedere al accesibilității, aplicația anterioară mi se pare a fi cea mai ok - pe lângă faptul că te poți loga cu parolă definită ce poate fi schimbată, are și o interfață mai compactă.
Noul Smart Mobile pe lângă aplicația în sine solicită și instalarea aplicației Smart Token - în cazul în care nu se instalează aplicația se solicită cod de autentificare din token.

#252
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Mie mi se pare superioara din absolut toate punctele de vedere. Un mare plus este posibilitatea sa administrezi cardurile si fondurile de investitii.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

2 members, 0 guests, 0 anonymous users

slai, creativestar

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate