Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

A aparut o minune in viata noastra. Ce facem acum? :)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
727 replies to this topic

#721
delores

delores

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,521
  • Înscris: 12.02.2013

View PostPurpura, on 09 august 2017 - 05:12, said:



Am dezvoltat o frumusete de melanom in timpul sarcinii si asta-i un tip de cancer care se dezvolta cand sistemul imunitar e suprimat. Mai punem si hormonii de crestere si schimbarile dermatologice din timpul sarcinii... vorba doctorei mele, e pe riscul tau.

OMG,  😣😰i'm so sorry...sănătate multa va doresc!!!

View Post-Diana-, on 09 august 2017 - 11:30, said:

Am inteles, scuze daca te-a ofensat intrebarea, ma intrebam doar ce contraindicatii ai tu care esti frumoasa Posted Image si tanara si nu stiam ca ai probleme de sanatate.
Imi pare rau pt ca ai probleme, sper sa fii bine!

Eu am fost la ginecolog pt analize de preconceptie, sunt ok dpdv al lui, inclusiv al varstei (40 voi face in febr.), pt ca imi era frica si de asta. Mi-a zis ca pacientele lui care vin in cabinet, pe la 37 incolo isi pun problema primei sarcini, asa ca sa stau linistita, foliculi am destui, CM e regulat la ora fixa, nicio inflamatie, infectie, etc.
Am nascut-o si pe Mara cu el, sarcina dusa la termen cu praevia centrala in conditiile in care majoritatea imi spuneau sa renunt ca o sa murim amandoua.

Mai trebuie sa merg la neurochirurg, aman de cateva luni de teama unui raspuns negativ, deoarece am 3 interventii pe coloana si sunt oarecum riscante.
Ginecologul nu se poate pronunta pe partea cu coloana mea, deci trebuie sa imi fac curaj totusi pentru un drum pana acolo. Posted Image

Vă doresc succesuri!!
Cum v-ați descurcat la praevia, natural sau cezariana?

#722
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007
In primele zile a fost geloasa si devenise foarte sensibila,plangea din orice. Acum s-a obisnuit, a indragit-o si chiar ma ajuta cu diverse chestii.

#723
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007

View Postmyceran, on 14 octombrie 2017 - 08:14, said:


vezi ce bine seamănă?

Nu am parul asa de lung 😂😂

#724
delores

delores

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,521
  • Înscris: 12.02.2013

View Postnoha_1508, on 03 noiembrie 2017 - 19:11, said:

In primele zile a fost geloasa si devenise foarte sensibila,plangea din orice. Acum s-a obisnuit, a indragit-o si chiar ma ajuta cu diverse chestii.

O prietena care a născut odată cu mine ( 2015) intre timp a mai născut o fetiță în primăvara ăsta și aia mare se certa cu sora -sa pe tatele maica-sîi 😅😅😅...
Fii-mea mai zice ca vrea și ea un bebeluș dar când îi spun ca o sa îi mănânce tatele zice ca nu vrea, nu i le da 😈...

#725
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View Postdelores, on 08 mai 2018 - 18:22, said:



O prietena care a născut odată cu mine ( 2015) intre timp a mai născut o fetiță în primăvara ăsta și aia mare se certa cu sora -sa pe tatele maica-sîi 😅😅😅...
Fii-mea mai zice ca vrea și ea un bebeluș dar când îi spun ca o sa îi mănânce tatele zice ca nu vrea, nu i le da 😈...
Mda...interesanta povestioara.

Ma intreb daca si tati se mai baga pe acolo in lupta, ce iesea. Sau tati are interdictie?

#726
delores

delores

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,521
  • Înscris: 12.02.2013
Trebuie ca s-a băgat și el la un moment dat ca doar nu a adus-o barza pe aia mica...

#727
delores

delores

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,521
  • Înscris: 12.02.2013
Pe de alta parte cred ca e bine cand nasti sa mai  ai un copil mai mare care inca suge sau a supt pana curând,  odată pentru ca ai deja lapte și nu mai ai emoții ca nu vine (la timp sau destul), sau dacă nu sugestii cel mic de la început cât trebuie, ca sa te stimuleze, sau dacă ai supraproductie si te angorjezi, te poate "rezolva" fără probleme cel mare...dar ăsta strict dpdv al alăptării,  cu toate celelalte treburi chiar nu știu Cum te mai descurci... ( când vrea al mare olita,  micul dejun, în parc, etc...)...cred ca aici cel mai bine te salvează dacă ai un sistem de purtare eficient pt bebeluș, lucru care îl liniștește și pe el și te eliberează și pe tine cât de cât,  nu mai ești imobilizata la pat aproape 24 /24...( adoarme mult mai ușor bebelușul "plimbat" în sistem, atât în casa cât și afară,  și poate sa și suga când o se face foame)...
În orice caz am observat ca în familiile cu mai mulți copii, cel mai mic nu mai este stresul nr 1 al mamei, chiar pare oarecum neglijat, în comparație cu cei mai mărișori )care solicita mai multa atenție ( nu foarte mari, caci cel  ai mare cand sunt mai multi iar pare ca nu mai e bagat in seama mai ayles daca e cuminte si linistit).... probabil de acea se și întâmplă ca cel mai nare sa facă urat, ca sa atragă atenția , sa fie băgat și el în seama. Nu știu dacă e normal însă am impresia ca Multă lume considera ca dacă faci mai mulți copii, le faci nedreptate pentru ca îi privezi de toată atenția si grija si iubirea ta...


Edited by delores, 09 June 2018 - 10:23.


#728
Kaylah

Kaylah

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.08.2019
Buna,

Are cineva o experienta mai recenta cu nasterea la Cantacuzino in Bucuresti? Urmeaza sa nasc acolo pentru ca acolo este medicul care ma urmareste si majoritatea parerilor pe care le gasesc sunt de acum 3-4 ani si sunt horror.

Multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate