Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Card motorina

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
annnemaria

annnemaria

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 10.01.2015

View Postandu2006, on 14 ianuarie 2015 - 17:02, said:

Cumperi bonuri valorice la 1-2 luni si le dai soferilor sa achite motorina, sau carduri visa si gata, sau fac plinul in Germania , Ungaria in rezervoare mai mari . Ce spui ca arati ca faci bani nu reprezinta o garantie. Nici eu nu ti-as da bunuri fara garantii serioase sau fara recomandari.
fie te adaptezi la cerintele statului fie nu faci afaceri aici ( ca si la voi in Germania de altfel ).
Andu..nu au treaba bonurile valorice si nicu cardul Visa.Oricum deja am rezolvat.M-a sunat contabila si au acceptat actele cei de la Lukoil.Pentru ei e un avantaj ca le aduc minim 150 de mil pe luna..iar pt mine e un avantaj ca platesc tot ce s-a bagat doar o data pe luna sau la 2 luni depinde cum se va gace contractul.Si aici e vorba de rulaj.Eu nu sunt in Romania.iar soferii cand pleaca si gasesc cursa pe bursa de exmeplu Bucuresti-Timisoara ..si apoi de la Timisoara in inca alte orase trebuie sa alimenteze..Ia banii pe curse mie imi sunt bagati de firme de la 5 zile pana la 60 de zile.Si toti banii de motorina eu le dau soferilor de motorina din banii mei ,pana imi platesc firmele cursele.Asa daca au card nu mai e problema banilor de motorina..pt ca ei alimenteza cu cardul air eu paltesc la peco doar o data la 1 luna sau la 2 luni..cand mie deja mi s-a facut rulajul banilor de cursele facute si paltite.Intelegi?Asa am in Germania si vreau sa fac asa si in Romania.In fine..bine ca am rezolvat la Lukoil.O seara buna

View PostZIGZAG20, on 14 ianuarie 2015 - 18:27, said:

/Edit.Am vazut ca ai rezolvat.
Finally da..

#20
andu2006

andu2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 16.02.2013
Daca zici tu ca cei de la LUK sunt asa de impresionati de 150 mil/luna, m-ai dat gata ( adica au la nivelul Romaniei 40-50 clienti ca mine care alimenteaza de aprox 1 mil /saptamina !!!! Ha,ha, ha ).

#21
annnemaria

annnemaria

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 10.01.2015

View Postandu2006, on 14 ianuarie 2015 - 18:59, said:

Daca zici tu ca cei de la LUK sunt asa de impresionati de 150 mil/luna, m-ai dat gata ( adica au la nivelul Romaniei 40-50 clienti ca mine care alimenteaza de aprox 1 mil /saptamina !!!! Ha,ha, ha ).
Nu am spus ca sunt impresionati.Am spus de avantaje reciproce..Avantajul lor si avantajul meu.Dar tu poti intelege ce vrei..Fiecare intelege cat il duce capu.

Edited by annnemaria, 14 January 2015 - 19:19.


#22
andu2006

andu2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 16.02.2013
Nu tin sa deschid o polemica cu initiatoarea si nici sa fac un numar de posturi , insa :
1) nu eu am deschis discutia si am solicitat sfaturi
2) initiatoarea ar trebui sa se astepte sa primeasca raspunsuri si de la persoane mai "grele" de cap ( ca subsemnatul )
3) nu eu pun bani din buzunar sa platesc motorina soferilor, in loc sa am suficiente lichiditati la firma ( si pentru mine asta da un raspuns asupra bonitatii ) si sa astept sa intre banii de la clienti
4) am afirmat ca este meritoriu ca LUK ii va crea facilitatea de a cumpara azi si a plati la termen de 1-2 luni , INSA am specificat ca teribila suma de 150 mil vechi /luna distribuitorul de petrol ar avea 30-40 clienti ca mine ceea ce este un mizilic si cu noi sau fara nici nu saraceste nici nu se imbogateste.
Asa cum ai afirmat , "Fiecare intelege cat il duce capu", asa cum s-au mai prins si alti repondenti.

#23
Anne28

Anne28

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.01.2015

View Postandu2006, on 14 ianuarie 2015 - 19:35, said:

Nu tin sa deschid o polemica cu initiatoarea si nici sa fac un numar de posturi , insa :
1) nu eu am deschis discutia si am solicitat sfaturi
2) initiatoarea ar trebui sa se astepte sa primeasca raspunsuri si de la persoane mai "grele" de cap ( ca subsemnatul )
3) nu eu pun bani din buzunar sa platesc motorina soferilor, in loc sa am suficiente lichiditati la firma ( si pentru mine asta da un raspuns asupra bonitatii ) si sa astept sa intre banii de la clienti
4) am afirmat ca este meritoriu ca LUK ii va crea facilitatea de a cumpara azi si a plati la termen de 1-2 luni , INSA am specificat ca teribila suma de 150 mil vechi /luna distribuitorul de petrol ar avea 30-40 clienti ca mine ceea ce este un mizilic si cu noi sau fara nici nu saraceste nici nu se imbogateste.
Asa cum ai afirmat , "Fiecare intelege cat il duce capu", asa cum s-au mai prins si alti repondenti.
Nu ai inteles nimic.Eu am intrebat clar in topic.Daca stie cineva un peco care face card de motorina la Pfa..ATAT.Puteai zica ca nus ti.Nu sa bati campii atat.Si dau bani de la mine in sensul ca eu sunt in germania si banii la Pfa in romania din curse intra pana la 60 de zile .LOGIC ..ca in timpul asta pana intra banii platesc eu salarii..motorina etc..si platesc din ceea ce fac cu Srl-ul din Germania..Asa ca roata se invarte..si acolo si aici..Iar cand se invarte ..intra banii de la curse etc...dar daca prin un contract sa fac a doua zi o cursa la care sa bag motorina de 40 de milioane..logic ca e mai bine sa ai un card de motorina.Nu inteleg de ce ne abatem de la subiect .Eu am intrebat clar ..daca stie cineva un peco sau nu..Puteai  sa zici ca ..Nu..Sau da..si sa dai numele de la peco.In fine..Cum am spus..pana la urma ..am rezolvat.Te-am pupat

Edited by Anne28, 14 January 2015 - 20:11.


#24
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
Mda, bine ca ai rezolvat. Spor cu firma, ca vad ca o duceti tare rau daca nu iti permiti nici rulajul carburantului. Banuiesc ca daca se strica vre-un camion soferii primesc un val de sarma si un patent.

#25
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,688
  • Înscris: 17.01.2008
peco in peco in jos.... exista lantul asta de benzinarii????

M-a disperat... ca sa nu mai zic ca mi-a fost greu sa urmaresc "firul"..

Lasand astea la o parte, la firma (SRL) gestionez 75 de carduri la PETROM si implicit OMV, cu limita lunara de credit de 420.000lei, si termen de plata la 15 zille.
Nu vreau sa va povestesc cum a fost cu analiza dosarului pentru "creditare", ca pana la urma este vorba de un credit.
Si vorbesc despre o firma de contructii cu utilaje si masini mari si mici.

Sincer cred ca cei de la LUK nu au inteles bine despre ce e vorba.

Hmmm, sa dai motorina la pretul pietei de acum si sa o incasezi peste 60 zile? greu de crezut.

BTW, contractul cu Petrom l-am negociat cu un "pârlit" de angajat si culmea e ca a venit el la firma nu m-am dus eu la ei.
Si discutam de plati lunare care se ridica la 75% din suma de mai sus.

si daca n-ai platit la termen, nu exista discutii iti taie tot, si te executa conform conditiilor din contract.
Aaaa, evident, garantia e o simpla fila CEC, pentru care daca nu ai acoperie financiara.... ai bulit-o...

Intrebari???

LE: contractul "merge" de 4 (patru) ani

Edited by danutzu_1069, 14 January 2015 - 22:05.


#26
emilio63E

emilio63E

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 11.01.2016
salut colegi!! am nevoie de niste informatii; am nevoie de 1 card de motorina , ce-mi puteti recomanda? si daca stiti ceva de cardul C2A. va multumesc!!

#27
emilio63E

emilio63E

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 11.01.2016
salut colegi! care stiti ceva de  cardul de motorina C2A si recuperarea TVA NEGROMETAL?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate