Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Galaxy S6 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
10319 replies to this topic

#865
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014

 remvirg, on 23 martie 2015 - 17:35, said:

esti sigur ca un custom nu e mai bun? Cata expertiza ai? As paria pe zero.
Nu știu ce a spus el legat de custom ROM, eu m-am referit la stabilitate iar în primul an de la lansare trebuie să lucreze echipa CM serios ca să scoată ceva stabil. Funcții cu nemiluita are TouchWizz cât cuprinde. Da îi lipsește ROOT-ul (și implicit accesul la modulele Xposed)

Sunt de acord că nu are rost să iei un model imediat ce se lansează dar nici să începi să te plângi de lipsa suportului oficial. Știm cu toții cum e treaba cu acest „consumerism”. Pentru ei dacă nu cumperi nu exiști.

Sunt de părere că în primi 2 ani, un telefon ca S6 nu are de ce să fie tratat cu un Custom ROM. Dar asta e părerea personală. După, da...știm că Samsung îl va abandona prin primăvara lui 2017 deși până atunci D-zeu știe ce bombe mai ies.

Nu știu ce sare ca ars Cătălin că nu l-am făcut în niciun fel și nici nu m-am referit la el direct. Poate a avut o zi proastă, naiba știe.

Edited by LeopardSurd, 23 March 2015 - 18:52.


#866
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,115
  • Înscris: 04.08.2007

 LeopardSurd, on 23 martie 2015 - 18:50, said:


Nu știu ce a spus el legat de custom ROM, eu m-am referit la stabilitate iar în primul an de la lansare trebuie să lucreze echipa CM serios ca să scoată ceva stabil. Funcții cu nemiluita are TouchWizz cât cuprinde. Da îi lipsește ROOT-ul (și implicit accesul la modulele Xposed)

Sunt de acord că nu are rost să iei un model imediat ce se lansează dar nici să începi să te plângi de lipsa suportului oficial. Știm cu toții cum e treaba cu acest „consumerism”. Pentru ei dacă nu cumperi nu exiști.

Sunt de părere că în primi 2 ani, un telefon ca S6 nu are de ce să fie tratat cu un Custom ROM. Dar asta e părerea personală. După, da...știm că Samsung îl va abandona prin primăvara lui 2017 deși până atunci D-zeu știe ce bombe mai ies.

Nu știu ce sare ca ars Cătălin că nu l-am făcut în niciun fel și nici nu m-am referit la el direct. Poate a avut o zi proastă, naiba știe.
eu s2 si s4 le-am luat la lansare. S3 si s5 nu mi-au placut. S6 edge imi place dar il voi lua dupa ce mai scad preturile.
sa stii ca exista si customuri care merita, de exemplu cele ale iepurasului. E practic un stock din care a eliminat balariile, l-a rootat si i-a adaugat tot felul de functii. In mare, tot stock e dar e mult mai ok.

#867
EMP83

EMP83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 04.12.2014
iepurasu_poznas nu mai este, acum il cheama EMP83 si pot spune ca sunt 100% de acord cu @alin62, @catavlad si @remvirg cand vine vorba de rom custom.  Este o mare prostie sa fie bagate toate rom-urile custom in aceiași oala.
Sa revenim on-topic!

Edited by EMP83, 23 March 2015 - 21:40.


#868
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,115
  • Înscris: 04.08.2007

 EMP83, on 23 martie 2015 - 21:40, said:

iepurasu_poznas nu mai este, acum il cheama EMP83 si pot spune ca sunt 100% de acord cu @alin62, @catavlad si @remvirg cand vine vorba de rom custom.  Este o mare prostie sa fie bagate toate rom-urile custom in aceiași oala.
Sa revenim on-topic!
stim ca nu mai exista, am folosit vechiul nick pt cunoscatori.

#869
pedro2767

pedro2767

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 976
  • Înscris: 19.02.2011
Off topic: Pe S4 al meu, funcționează fără probleme de anul trecut de prin iulie - august,  rom meșterit de iepurașu_poznas (actualul EMP).  
Ontopic: Sper ca EMP83, va face saltul la S6 și se va ocupa puțin de rom-ul lui... și după cum se mișcă rom-ul stock pe S6 cred ca e nevoie  de lucru doar la capitolul estetica, ca în rest nu cred ca mai e nevoie.

Edited by pedro2767, 23 March 2015 - 22:36.


#870
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011
Am ajuns azi dupa serviciu in AFI Cotroceni ca sa vad S6 si S6 Edge. Display-urile sunt excelente, se misca foarte bine. Edge-ul intr-adevar este interesant, dar nu prea ma convinge sa il iau, mai ales ca e cu vreo 600 lei mai scump. In plus, rama metalica e un pic prea subtire, S6-le normal mi s-a parut mai comod de tinut in mana si pe acesta l-as alege dintre cele doua. Inca am un S III, imbunatatirea ar fi evidenta.

#871
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
Eu l-am butonat ieri la Orange. Dintre cele 2 clar aș lua versiunea simplă. E mai practică.
Totuși aștept să mai lanseze Sony și LG vârfurile de lance și atunci mă decid. Cumva vreau totuși rezistență la stropiri accidentale. Accidente se întâmplă.
Ia destul de repede amprente, ca și actualul. Pentru asta merge husă sau iei versiunea pe alb.

#872
birjovanu

birjovanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 05.03.2014
Credeti ca o sa apara si versiunea S6 Plus cu ceva imbunatatiri, cum este la S5?Momentant varianta actuala nu prea ma convinge sa fac trecerea de la S5.

#873
Unuldoitreipatru

Unuldoitreipatru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 23.07.2014
Ce ai vrea in plus :D? In afara de baterie. Dacă va scoate vreun plus baterie mai mare nu pun.
Eu nu cred ca o sa scoată. Gandeste.te ca au scos pentru ca aparuse un Snapdragon mai bun si un 4G mai rapid..acum avand Exynos al lor si 810 care e cum e, nu i.as vedea sa scoata.
Dar inca odata revin :D? Ce ai vrea in plus ca sa te convinga?

#874
birjovanu

birjovanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 05.03.2014
Ma gândeam la un 4gb RAM si un Snapdragon 820 care este planificat sa apara in a doua jumatate a lui 2015.

#875
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

 birjovanu, on 24 martie 2015 - 00:22, said:

Ma gândeam la un 4gb RAM si un Snapdragon 820 care este planificat sa apara in a doua jumatate a lui 2015.
Poate si un i7 si GTX960?
:)))) si ce faci tu cu aia 4 gb ram si nu faci cu 3?
Si de unde stii ca S820 va fi mai bun decat actualul exynos??

Am mai spus in paginile anterioare... doar i7?? de ce nu i70?? doar 3gb ram? de ce nu 24gb ram cu DDR50... sticla? de ce nu diamant? aluminiu? da ce imi baga mie metale ieftine?? de ce nu au pus titanium??

#876
birjovanu

birjovanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 05.03.2014
Sincer,4GB cred ca ar fi utili pe un varf de gama,mai ales ca exista deja modele care au atat,iar S 820 m-ar interesa mai mult pentru LTE Cat 10.Eu pe S5 am mereu memoria ocupata peste 80%,deci 4 GB ar fi bineveniti.

#877
Unuldoitreipatru

Unuldoitreipatru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 23.07.2014
Ce faci cu LTE Cat 10 in România si cred ca nici in alte parti(alte tari)? S.ar ocupa si aia 4GB,dacă nu "s.ar ocupa Samsung de asta" :)). Când erau 2 si a venit Note 3 cu 3 GB de Ram toČ›i ca o sa fie 1 Gb in plus liber si nu a fost :)).

Edited by Unuldoitreipatru, 24 March 2015 - 00:46.


#878
birjovanu

birjovanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 05.03.2014
La mine in oras este 4G+,dar nu stiu daca lucreaza la capacitatea lui maxima,asta e partea a doua :))

#879
remvirg

remvirg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,115
  • Înscris: 04.08.2007

 birjovanu, on 24 martie 2015 - 00:32, said:

Sincer,4GB cred ca ar fi utili pe un varf de gama,mai ales ca exista deja modele care au atat,iar S 820 m-ar interesa mai mult pentru LTE Cat 10.Eu pe S5 am mereu memoria ocupata peste 80%,deci 4 GB ar fi bineveniti.
lte10 ti-ar fi util doar ca sa te dai mare la prieteni. La retele avem in ro alt avantaj nu vad.

Edited by remvirg, 24 March 2015 - 00:58.


#880
QAZ

QAZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 18.09.2003
Note 5 o sa fie cu 4gb. Oricum Samsung va fi in fata si anul viitor, urmeza un gpu cu 80% mai puternic. Posibil in 2017 sa se ridice mediateku+amd .

#881
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
Stai să vedem Chipzilla

#882
adytd

adytd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 15.08.2013
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1XEZEFmLKv4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate